Skocz do zawartości

M.Ch.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jako, że lubię mieć porządek w swoich modelarskich (i nie tylko) "gadżetach" postanowiłem przygotować sobie trochę inną skrzynkę startową. Od ponad 6 lat latam małymi (do 120cm) elektrykami i do tej pory wystarczała mi mała skrzynka z podręcznymi narzędziami i częściami:

 

Jakość zdjęć przeciętna - aparat już się wysłużył ;)

 

IMG5516re_wrshexp.jpg

 

W dalszym ciągu będę z niej korzystał, ale jako, że model spalinowy coraz bliżej to powolutku (bo od roku) zabezpieczałem akcesoria startowe (kupione, lub "dostane").

Istniejące koncepcje skrzynek na osprzęt + paliwo + aparatura do mnie nie trafiały.

 

Jako, że b. wygodnie korzysta mi się właśnie z formy skrzynki narzędziowej, postanowiłem przerobić większy jej model (16") na skrzynkę startową. Załażenia były takie, aby możliwie nie dziurawić dolnej części skrzynki i aby pomieściła niezbędny osprzęt. Rozlokowanie urządzeń jest nieprzypadkowe - skrzynka jest wyważona i przy noszeni u nie ściąga w żadną stronę.

 

IMG5509re_wrshene.jpg

 

Po lekkim podcięciu materiału - ładnie zmieściła się grzałka.

IMG5508re_wrsheeh.jpg

 

 

Zdjęcie pokazuje "zaawansowaną" technologię wykonania. Panel montowany jest do elementów drewnianych przykręcanych do skrzynki, akumulator (7Ah) i pompa na rzep do podłogi skrzynki. Drewniana obudowa akumulatora (2 ściany i nakładka górna) mocowana na rzepy... i zatrzask meblowy oraz jedną śrubę plastikową. W trakcie noszenia trzyma się to razem bardzo dobrze:

IMG5496re_wrsheer.jpg

 

IMG5514re_wrshesn.jpg

 

Po zmontowaniu. Widać też ramkę (mocowaną na taśmę dwustronną) do włożenia w nią rozrusznika. Z prawej strony jest klucz do świec mocowany na... rzepa:

IMG5498re_wrshewr.jpg

 

"System" gotowy do pracy - światełko musi być:

IMG5499re_wrshesw.jpg

 

A tu kompletna z rozrusznikiem:

IMG5506re_wrshesq.jpg

 

Niedługo dołożę wężyki paliwowe i jakieś pudełko na nie nad pompa paliwa.

Sądzę, że będzie się dobrze sprawować.

 

P.S. Podziękowania dla mojej Żony za sprezentowany panel startowy i rozrusznik oraz podziękowania dla Teściów za sprezentowaną skrzynkę narzędziowo - startową.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj,

 

dzięki.

pudełeczka były wyjmowane (tylko boczne - przednie to klapka) - ale celowo je przykleiłem - klejem na gorąco - więc jak mi się odwidzi to znowu będą mobilne.

Skrzynka to Stanley Jumbo 16" - kosztuje od 50 do 60 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.