Skocz do zawartości

Wicherek 25


wicherek62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Kamyczek_RC

Może dlatego warto polecieć tego wicherka "laubzegą" nabierzesz wprawy i obędziesz sie z narzędziami. Przyda sie w budowie i naprawach oby było ich jak najmniej. Trzy wręgi dwa boczki i kilka żeberek wstyd dawać na laser...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy laubzega to piłka włoskowa w ramce? Jakoś przydałoby się nabrać wprawy ale chyba mam złe piłki. One co prawda są włoskowe ale mają brzeszczot płaski i nie zawsze chcą się namówić ciąć tak gdzie ja chcę. Więc tnę z naddatkiem i piłuję pilnikiem. Każdy mały element to strasznie żmudna robota. Może źle to robię. A co do naprawy to już czeka jeden. Początki z modelarstwem zaczęły się od 30sek lotu zakończonego kraksą.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Niektóre brzeszczoty są beznadziejne ,jak chcesz zakręcić trzeba jednocześnie wykonywać takie ruchy jak przy cieciu po prostej . Kup sobie brzeszczoty do metali kolorowych bedzie ci łatwiej w sklejce... Naciągasz brzeszczot przy zakładaniu ?. Jeśli masz problem z zaokrągleniami i łukami wywierć sobie wiertarką z odpowiednim wiertłem te zaokrąglenia i tnij na prosto pomiędzy nimi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak narazie osiągałem 3cm cięcia na jeden brzeszczot no i trach. Brzeszczot naciągam (może zbyt mocno...). Pierwsze piłki kupiłem w normalnym metalowym. Potem w drogim sklepie modelarskim modelarnia.pl chyba po 1,5zł za brzeszczot. Też łamały się prawie od razu. Przy takim przerobie to wycięcie jednej wręgi moźe się w 10zł nie zmieścić a co dopiero całej reszty. Teraz mam założoną tą zwykłą ze sklepu metalowego i przeciąłem ją chyba z 1m cięcia w sklejce. Jakaś może jedyna wytrzymała... aż boję się co będzie jak pęknie. Co prawda jest płaska i dość szeroka (jakieś 2mm) więc raczej sama podejmuje decyzję o kierunku cięcia. Muszę poszukać te do metali kolorowych. Może tak łatwo się nie będą łamały.

 

Pozdrawiam - Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w sklepach o piłeczki włośnicowe firmy SANDVIK, można dostać piłki do drewna,metalu i tworzyw sztucznych.

Moje ulubione do grubszej sklejki to te spiralne, zobacz tu http://cgi.ebay.co.uk/Bahco-Sandvik-302-83S-12P-Spiral-Fretsaw-Blades-Medium_W0QQitemZ120274476990QQcmdZViewItem?hash=item120274476990&_trkparms=39%3A1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie ma za mocno naciągniętej piłki.

Nie naciskaj, prowaź brzeszczot w miarę pionowo, niech Ci ręka nie lata na boki (czyli też pion), ruchy nie za krótkie ale przy długich pociągnięciach trudno o proste prowadzenie (początkującemu) i nie spiesz się, a po treningu dojdziesz do małpiej zręczności. :wink:

 

A najlepiej zrobić sobie podstawkę do cięcia, bo wtedy materiał nie skacze po całym stole, a często to jest przyczyna łamania piłek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafik jak tam wsadzisz 6.5 to bedzie to tornado a nie wicherek.

 

nikt nie kaze mi latac na full gazie :P

 

Przepraszam za OT. Może małego Wicherka 50 pod ten silniczek.....

 

EDIT:

Sam mam chęć ale za dużo już projektów zacząłem i znowu nic z tego nie wyjdzie chociaż raz o mały włos.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chcial tam wsadzic (do Wicherka 25) 6,5ccm... ale boje sie ze bedzie na wyrost...

 

Chcesz tam wsadzić 6,5 bo taki akurat masz niewykorzystany, czy dlatego, żeby mieć zapas mocy? Pierwszy powód jest dobry, ale drugi (zapas mocy) nie ma uzasadnienia. Mój lata (latał, bo po ostatniej odbudowie jeszcze nie startował) na 2,5ccm więc nieśmiało twierdzę, że 4ccm to jest już z nadmiarem. Oczywiście jeżeli mówimy o "klasycznym" Wicherku, który w wersji 25 będzie ważył nie więcej niż 2kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafik jak tam wsadzisz 6.5 to bedzie to tornado a nie wicherek.

 

nikt nie kaze mi latac na full gazie :P

 

Akurat bo wytrzymasz i nie sprawdzisz czy wytrzyma :D

Do Wicherka zrobionego dokładnie wg. planu to mija się z celem.

Żeby to wszystko trzymało się kupy i jeszcze można było trochę poszaleć w powietrzu to trzeba zmian

Gdybym zrobił oryginalnego Wicherka to bym nim latał pewnie raz w roku na zlocie po tuningu

latam nim częściej.

Silnik 52 FS

e1e8fc166cdddd37m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat bo wytrzymasz i nie sprawdzisz czy wytrzyma

 

Jak zrobiony wg planów to nie wytrzyma :(

 

I jedna rada z mojej strony: Zamiast drewnianych kołków, zrób mocowanie skrzydeł na prętach stalowych. Wpuść rurki w skrzydła od żebra przykadłubowego do drugiego (tak żeby przeszły przez drugie żebro). Te rurki będą nakładane na pręty zamocowane w kadłubie. Tak nawet polecał autor projektu w którejś tam z kolei książce z opisem modelu, więc wciąż to będzie oryginał :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kadłub jest praktycznie oryginalny wg.planu te kołki o których napisał Wojtek zastąpiłem rurkami alu.

Skrzydło z NACA 2415,keson,lotki,klapy każde na osobnym serwie.

Zastrzały to imitacja,skrzydło trzyma się na rurze alu.Waży dobrze pond 2kg .

Wyrób wicherkopodobny ale mona nim ,,przycisnąć",pobawić się z klapami nie nudzę się jak nim latam.

 

ps.

PALIWO HYPER FLIGHT 10% z Modelmax-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz tam wsadzić 6,5 bo taki akurat masz niewykorzystany,

 

ot to dokladnie...

 

mial byc inny model ale nie wyszlo i na razie bedzie "chyba" ten...

 

bede myslal jak zbuduje ;)

 

jakos do Wicherka nie pasuje mi elektryka wiec moze jakas 2,5/3,5 spalinke kupie przez zime...

 

dziekuje ze pomocne informacji. na bank bede pytal bo Twoja strone (Callab'a) to juz codziennie ogladam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.