Skocz do zawartości

Wicherek 25


wicherek62

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Koledzy szanowni, niestety moj wicherek nie moze byc sterowany aparatura... bedzie swobodnie latajacy, pozniewaz tak zalozylem na poczatku budowy. Zapomnialem o tym napisac, ze zeberka nie sa z otworami, są pelne i nie ma jak poprowadzic popychacze do serwomechanizmow. Dlatego ten pierwszy model bedzie swobodny ;)

 

 

Mam 2 pytanka odnosnie modeli :

 

1. jakie loze silnika zatosowac do wicherka z silnikiem 5,5 ccm3? Recznej roboty czy moze mozna jakies kupic?

 

2. Jak go pomalowac? Widzialem inne modele pieknie malowane i chcialbym tak robic swojego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego

jesli masz zamiar zrobić wicherka wielkości "25" swobodnie latajacego z silnikiem 5,5, to lepiej od razu czas przeznaczony na model spędź na poczytaniu kilki książek modelarskich, a pieniądze na zakup materiałów i silnika przeznacz na jakaś fundację, wtedy masz chociaż cień szansy że ich nie wyrzucisz.

Sprawdź (rozumiem że książek modelarskich nie czytujesz, no to może w googlach albo wikipedii) hasło "lotki krawędziowe", pomijam milczeniem fakt że nie trzeba popychaczy prowadzić w skrzydłach dla lotek klasycznych tylko wystarczy kabelek dla serwa.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoże się raczej kupuje, jeśli mogę coś Ci doradzić to zrób następująco:

- zrób po bożemu modelik RC, wstaw serwa jak powinny być- w ostateczności lotki nie muszą być, choć to trochę ułomny model bez lotek, ale też by latał- serwa kupisz za 20zł e-sky, a za 30 kupisz porządne hitece czy nawet futabe- ale kup standardowe serwa, nie miniaturowe

- jak go zrobisz, i okleisz folią (powtarzam - okleisz- nie baw się w malowanie modelu bo to strata czasu) - zalecane kolory to spód czerwony, góra biała lub żółta- nic nie jest lepiej widoczne na tle nieba /koniec dygresji/ to przyczep tyle ciężaru z przodu w miejscu silnika , żeby było prawidłowe wyważenie (standardowo modelarze wieszają woreczek z ryżem, druga wersja jest że z cukrem - byle nie z mąką ani solą, bo jak się rozsypią to przynosi nieszczęście), i zważ ten woreczek. W takim ciężarze masz kupić silnik, możliwe że wystarczy Ci 2,5 czy 3,5.

SuperTigre 5,5 to ma taki gwizdek, że jak dasz gaz na full skrzydła zostaną w miejscu, o ile ich dobrze nie przymocujesz.

- w tzw. międzyczasie sie rozgladaj za aparaturką i celuj w 5-6 kanałowe jakiś hitec, graupner lub futabę, żadnych zabawkowych wynalazków.

- równolegle w tym międzyczasie pożycz z bliblioteki (a potem najlepiej sobie skseruj w całości) ksiązkę pana Schiera "Miniaturowe Lotnictwo", to imho najlepsza ksiazka o modelarstwie jaką napisano, były zdaje się dwie części (pierwsza o Wicherku i silnikach, druga o makietach), w ogóle wszystkie ksiazki tego autora warto przeczytać.

Potem ukazywały się inne ksiazki jak "Poradnik modelarza lotniczego", ale oprócz instrukcji jak zorganizować modelarnię nie było tam nic wartego uwagi.

- i więcej czytaj, mniej pisz. Wszystko o co pytasz było już przyjamniej tuzin razy wałkowane nawet na tym forum

pzdr, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo wicherek 62

 

Pytasz sie " powiedzcie mi czy jest sens robic samemu loze silnika czy kupic gotowe?"

W wicherku niema to sesu, bo orginalne loze wedlug planow jest zarazem wzmocnieniem.

 

Do wicherka 25 wolnolatajacego daj jak najmniejszy silnik, 2,5ccm to juz bardzo duzo dla

niego.Moj Wicherek 50 pierwsze wzloty robil na 2,5ccm i ster kierunku, ten wicher latal sam

 

Wicherek 25 wolnolatajacy, to wcale niezly pomysl.

W latach siedemdziesiatych mialem Wicherka 25 wolnolatajacego, bez silnika, jako szybowiec.

Uwierz mi, tzeba miec juz naprawde troche wprawy, w lataniu RC zeby modelem spokojnie

sterowac. Wicherek sowbodnie latajacy sam od siebie lata bardz spokojnie, majestatycznie, bo ma konstrukcje samostateczna i powietrze to jego zywiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 5.5 ma już trochę masy a tak nawiasem mówiąć silnik o 1 ccm większy potrafi "pokręcić" w akrobacji ponad 2 kg modelem. Do "wolnolotów" zawsze stosowano małe silniki.

Wystarczy mały błąd w regulacji modelu i ten leci gdzie chce i jak chce ,a w razie szkody konsekwencje należy brac pod uwagę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uparłeś się na swobodnie latający to zrób Wicherka 10. Kup do niego małego COX-a

0,8 cm, widziałem takie na Allegro.

To o czym pisze Instruktor dobrze wziąć pod rozwagę. Wicherek 25 z silnikiem 5cm to taka

latająca kosiarka do trawy tylko, że bez kontroli i może zrobić poważną krzywdę lub polecieć gdzieś w siną dal i pozostawić po sobie trochę żalu za modelem.

A taki mały Wicherek 10 swobodnie latający to najwyżej komuś uszy obetnie i tyle.

A taki mały silnik zawsze się przyda. ( prawdziwemu modelarzowi zawsze przyda się silnik).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki mały Wicherek 10 swobodnie latający to najwyżej komuś uszy obetnie i tyle.

 

 

:D:D:D:D:D

 

 

ale zawsze mozna zrobic tak ze nalewamy paliwa doslownie kilka kropelek zeby przelecial 100 metrow....

 

poza tym dobrym rozwiazaniem jest podlozenie jakegos klocka balsowego pod tylny poziomy statecznik z jednej strony, o ile sie nie myle spowoduje to lot po okręgu a jak paliwo sie skonczy to bedzie sobie swobodnie spadal rowniez okregiem...

 

 

taka mam nadzieje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Borykam sie z podobnymi przygodami wichrzenia.

Co prawda namieszałem juz temat postu ale jest tam relacja z budowy. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=6018&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Czekam na jakies fotki i dalsze relacje.

Osobiscie co do silnika wybrałem sobie mniejsza pojemnosc. Zakładając iż ten model ma szybowac bądz przypominac lot slizgowy . Posiadając silnik MDS 40 juz mysle nad wicherkiem 50. ( bliska a zarazem daleka wizje)

Ogólnie mówiąc wiąrze nadzieje i mam Kochana Mamusie :twisted: , że jak juz poskromie ta bestje w lataniu to bedzie słuzyła jako platforma RC-CAM . Mysle, że ta konstrukcja udzwignie zestaw nadawczy ok 270g :crazy: a jak nie to napewno wersja 50 sobie poradzi :D .

Z wolna w wolnenym czasie sobie majstruje i zachecam innych .

Oj ciągle sie ucze.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.