Skocz do zawartości

jakie przewody do pakietu?


toofast
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Maksymalnie pociągniesz 20-25A z tego bo i tak się ugotuje , myślę że przewód 2,5mm kwadratowego miedziany wystarczy. Celowo pisze miedziany bo dla tych gów... co robi np Turnigy i obok miedzi to nie leżało to faktycznie trzeba dodać jeszcze 30 procent. Ważniejsza sprawa to kwestia złączek bo tu sa największe straty. Osobiście polecam kable firmy Muldental elektronik , kiedyś były bez problemu dostępne w dobrych  Polskich sklepach modelarskich, dziś wszyscy kantują i sprzedają ścierwo z chin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chcę tylko wiem jak jest z tymi akumulatorami,  taki pakiet obciążony stacjonarnie na rozładowaniu 20A do 3V na cele złapie 50 stopni pod koniec. Chwilowo może on i odda  50-60A ale to są sekundowe strzały po , których szybko  akumulator traci pojemność i to trwale. Może fakt, zastosuj 4mm przewody i adekwatne złącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a gdzie długość przewodu, a gdzie zakładany spadek napięcia??? Do jakiej temperatury przewód może się rozgrzać?

 

http://www.topcable.com/topmatic/

 

dla 20cm wystarczy 1,5mm2

ale dla 1m potrzeba 6mm2

 

Trzeba chyba wyjść od prądu zwarciowego przewodu. Szukam w sieci i chyba jest to powyżej 80A /mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście dałbym grubszy. Lepiej nie ryzykować zapalenia kabli. Fakt że z tymi pakietami jest różnie jednak lepiej wozić trochę więcej masy niż ryzykować że kable nie wytrzymają. Proponuję skorzystać z AWG na wikipedii. Zawsze dobieram kable według tej tabeli i jeszcze nigdy nie było niespodzianki. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając ,  że przewody są miedziane . Zakładacie bajońskie prądy , rozumiem,  że pakiet ma napędzać model latający . To nie  slizg gdzie idzie po bandzie od otwarcia do zamknięcia gazu.

Próbujemy odpowiedzieć na pytanie.

 

No tak, zakladam maksymalne dojenievpakietu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Bartosz no rzeczywiście przy tak dużym prądzie ten kabel wychodzi strasznie gruby :P Tam jest przyjęte 100% obciążenia żeby sie nie grzął. W swojej h250 mam AWG16 czyli do 10 A i mi sie sprawdza:P

No fakt że silnik napewno nie bedzie stale pobierał tych 70A. bo my patrzymy jaki prąd max może oddać pakiet. Powinniśmy zmierzyć ile tak naprawdę pobiera silnik dokładnie. Zakładając że ciągnie max ile odda pakiet to pod 70 A podchodzi awg6 czyli 4mm2. Jak pytałem kiedyś w elektryku jak dobierają kable to mi powiedział facet że na każdy 1mm2 daje sie ok 10-12A Podobno zależy od typu kabla czy ma więcej cieńszych żył czy kilka grubych. Nie znam sie na tym aż tak. Ja bym dał 4mm i spał spokojnie ;) W aucie masa nie robi aż takie róznicy.  Tu nie walczymy o każdy gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.