Skocz do zawartości

CC3D + obsługa stabilizacji "gimbala"


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym zapytać czy jest możliwość aby podpiąć pod CC3D jedno serwo np. cyfrowe coś wagowo 9 gram tak aby było ono stabilizowane w sensie utrzymywało zawsze przykładowo orczyk w pozycji poziomej?

 

Tak rozważam, że gdyby raz ustawić jedną jego pozycję tzn. orczyk idealnie poziomo i przypisać ją jako "zero" dla kontrolera tak aby miał punkt odniesienia to potem posiłkując się danymi z żyroskopów i innych akcelerometrów mógłby utrzymywać orczyk serwa w tej pozycji. Nie wiem, tak tylko rozważam, w końcu jakoś w tricopterze to działa tylko w nieco innej osi. Po prostu chcę zrobić 1 osiowy gimbal do Mobiusa na zasadzie takiej, że ma mi utrzymywać mobiusa poziomo niezależnie od pochylenia quada przód tył w osi pitch. Bo akurat w tej jest pochylany najbardziej przy moim stylu latania. Kwestia użycia dobrego serwa cyfrowego, zapewne dorobię jakąś płytkę pod mobiusa mocowaną do orczyka. Tylko czy da się to tak rozwiązać jak przedstawiłem wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.