Skocz do zawartości

Sullivan Smoke System - Shit from USA!!!


tikicaca

Rekomendowane odpowiedzi

jesli bedziesz kiedys zastanawial sie jaka pompe do dymu wybrac to nie kupuj tej!!!

Pompe zamowilem w troy buit models, paczka dotarla dosc szybko, troche przestoju na cle, ale jest. Podlaczam pompe, cos piszczy ale nie dziala, mysle slaby pakiet 6V, dalem 9,6NIMH i pompa sie odezwala, tyle ze pompowala na maks obrotach, a na wolnych sie blokowala. Z racji braku czasu do tematu dymu wrocilem wczoraj, pompe mialem juz w modelu, podlaczam zasilanie, i slychac jakies piszczenie ale nic nie pompuje, sprawdzilem na drugm pakiecie, wszystko naladowane ok podlaczone, nie pompuje!!! Wchodze na rcgroups, rcuniverse i czytam, srednio co druga pompa albo nie chodzi od nowosci, albo sie dosc szybko psuje. Serwis dziala ponoc dosc sprawnie i bezproblemowo, ale nie mialem ochoty czakac znow z miesiac i znow walczyc z celnikami. Otworzylismy z tata pompe i.... nie dalbym za to nawet 5$ !!! tandeta jakiej swiat nie widzial, chinskie pordukty sa o niebo lepsze. Eletrkonika ok, prosty regulator i tyle. Silnik wklejony do obudowy na dodatek krzywo, nie w osi pompy, polaczenie bezposrednie bez jakiegokolwiek przegubu, sprzegla. Wcale sie nie dziwie ze nie chodzila jak oska silnika blokowala sie w pompie. Wyjelismy silnik i pompe, wysrkobalismy pseudo klej, i zaczela sie zabawa zeby wszytko ustawic w osi. Silnik jest na tyle slaby ze minimalna nie osiowosc powoduje problem z uruchomieniem lub praca na malej predkosci obrotowej. W efekcie udalo sie ustwic wszystko tak aby pompa pracowala ok, przynajmiej na razie :wink: Z wierzchu wyglada ladnie, ale w srodku kopmpletny badziew!! NIE POLECAM!! SZCZEGOLNIE ZA TA KASE u nas kosztuje od 300 do 350zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to chodzi o ta pompe :wink:

jak mialem ja otwarta i na wierzchu to moglem porobic fotki. Szczerze to elektryczna pompka za 32zł do metanolu jest lepiej wykonana, a ta ma tylko dodatkowo regulator.

 

 

ten dzwiek to regulator i blokujacy sie silnik, powinna sie zalaczac od zera na galce, i obroty wzrastac w miare obrotu galki w prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz.

Problem jest taki ,żę napewno się bawiłeś pompą na sucho.

Jest bardzo ciasno dopasowana i powinna pompować jakąś cięcz czyli płyn do dymu .

Napewno używasz oleju napędowego ,a jeżeli tak to dodaj trochę oleju takiego jak do benzyny do silnika ok 100ml na 5litrów .

Wszystkie płyny dymiące są suche .

Ja używam tej pompy dość długo i przpompowła trochę płynu i nie miałem kłopotów .

Ale zdarzają się też niedoróbki.

Za dobrą pompę trzeba dać ok 150 EURO /3W . POWER BOX /

Myślę że Ci coś pomoże moja uwaga .

Jest to pompa najtańsza na rynku .

Pozdrawiam

Grześ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Grzesiek za rady :) doleje troche oleju tak na przyszlosc :wink: pompe od razu uruchamialem ze zbiornikiem zalanym ropa sama pompa kreci sie lekko, problem lezal w tym ze silnik nie byl w osi pompy, byl krzywo wklejony, i przez to sie blokowala. Faktem jest to ze pompa jest najtansza na rynku z tych elektrycznych. IMO 70$ za takie cos to i tak za duzo :P Wiem ze tych pomp nie produkuje sie wiele, i to przyczynia sie do ich wysokiej ceny, ale tez ich budowa jest naprawde prymitywna. Pewnie wynika to rowniez po czesci z polityki: "Stac cie na wiekszy model to i kupisz pompe za tyle czy tyle :wink: "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję pompę firmy TME Tejera. Posiadam dwie sztuki, proste jak tłuczek do ziemniaków, działają bez problemów i wycieków.Trochę mnie dziwi stwierdzenie że media do dymów są suche.Mało precyzyjne i nie odpowiednie stwierdzenie dla cieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Otworzylismy z tata pompe i.... nie dalbym za to nawet 5$ !!! tandeta jakiej swiat nie widzial, chinskie pordukty sa o niebo lepsze. W efekcie udalo sie ustwic wszystko tak aby pompa pracowala ok, przynajmiej na razie :wink: Z wierzchu wyglada ladnie, ale w srodku kopmpletny badziew!! NIE POLECAM!! SZCZEGOLNIE ZA TA KASE u nas kosztuje od 300 do 350zł

 

 

 

Szkoda że nie trafiłem na tego posta wcześniej , tikicaca sprzedałeś mi zepsutą pompę ?. Miała być używana a nie poskładana tylko do sprzedaży. Wstawiając do giełdy nie pisałeś że jest uszkodzona .

Nie miałem czasu jeszcze sprawdzić bo czekam wiosny ale po tym poście będę musiał zobaczyć czy ta pompa chodzi.

 

Edit:

Czyli jak mieć sprawna pompę i pieniądze .

na plus jest serwis odpisali mi ze jak ta padnie po mojej naprawie to przysla druga gratis

 

Sprawdziłem ją wczoraj i okazało się że rzeczywiście nie startuje od zera tylko piszczy a poza tym dysza do dymu którą dołączyłeś do zestawu , to nic innego jak zaworek do pompowania kół :twisted: ( mam takie dwa, bo używam takie koła :faja: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.