Skocz do zawartości

Clipped Wing Cub 1:6 - relacja z budowy


stami85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moc to nie wszystko. Silne serwa ze słabymi trybami to nic dobrego. Ciężo mi coś zasugerować ja w swoim większym Super Cubie (1.56m) mam tower pro mg90S i działają bezproblemów. Ostatnio zakupiłem w marvio 2 sztuki  TP MG91. Jeszcze nie testowałem ich w powietrzu ale wyglądają obiecująco. Koledzy na forum często wspominają też o serwach Corony 929

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osobistego doświadczenia powiem, iż serwa Tower Pro SG 92R latają od 1,5 roku, 3 razy w tygodniu na lotkach i kierunku w mojej Cessnie 172 160cm rozpiętości i 1,8 kg do lotu i żadnego problemu z nimi nie ma, pomijając wadliwy egzemplarz, w który po 1 locie padł (spaliło się). :)
Model służy jako mini holówka dla szybowców.  
Ewentualnie można użyć Tower Pro MG16R bądź Hitec , Coron nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostawiam te serwa na lotkach tak jak planowałem.

 

W międzyczasie udało mi się zrobić całe oszklenie kabiny. Canopy Glue sprawdza się faktycznie rewelacyjnie - po wyschnięciu robi się elastyczny i przezroczysty - aczkolwiek w kilku miejscach od wewnętrznej strony szyb nie uniknąłem rozmazów na miarę Picassa :) Ale to już kwestia praktyki.

 

Postaram się zrobić jakieś fotki i wrzucić. Teraz biorę się za podpory skrzydeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach szlifowania podpory właściwie gotowe. Jutro czeka je pierwsze malowanie na biało. Teraz prezentują się o tak:

 

post-17002-0-53476900-1427835555_thumb.jpg

 

Teraz obmyślam mocowanie silnika. Plany tego nie precyzują ale czy w takim modelu konieczny jest wykłon silnika w prawo? Jeśli tak, to ile stopni? Na planach jest pokazane tylko lekkie pochylenie osi w dół :(

 

PS. Pod modelem "prostują" się już plany kolejnego :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

 

Bardzo fajna relacja z budowy, ale mam kilka pytanek. 

 

Czy biała folie naklejałeś na niebieską (czy usuwałaś kawałki niebieskiej z pod białej) ?

 

Sprawa zastrzałów, z jakich listewek zrobiłeś zastrzały pod skrzydła. 

 

Powodzenia w oblocie. 

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Wybacz,że zawracam Ci głowę w święta ale chciałbym się dowiedzieć czy naklejając na górnej powierzchni skrzydła te białe wstawki nakłuwałeś miejscowo folię aby nie powstawały bąble.Czeka mnie oklejanie skrzydeł folią Oracover i ubzdurałem sobie ,że mają mniej więcej tak wyglądać.Widzę ,że tobie to fajnie wyszło.Pozdrawiam Adam.

post-2834-0-28938300-1428218433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, już miałem takie pytanie w wątku - cytuję poniżej moją odpowiedź :)

 

Tutaj akurat trochę było zabawy. Temperatura była obniżona oraz dodatkowo kleiłem je rozpoczynając od środkowej części elementu a następnie prasując do zewnętrznych krawędzi. Następnie, jeśli pojawiły się jakieś drobne albo większe bąble to bardzo delikatnie przebijałem je czubkiem szpilki modelarskiej i póki folia była jeszcze ciepła palcami ugniatałem bąbel aby wypuścić powietrze i dokleić folię. Następnie dotykałem to miejsce żelazkiem do finalnego przyklejenia, co jednocześnie powodowało, że dziurka po szpilce znikała całkowicie.

 

Nie wiem, czy są jakieś lepsze/szybsze metody ale ta była skuteczna dla estetycznego wykończenia.

 

Powodzenia w prasowaniu! Moja żona śmiała się ze mnie, że nigdy w życiu tyle czasu żelazka w rękach nie miałem nigdy wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym oficjalnie zakończyłem budowę Clipped Wing Cub'a. Mój pierwszy balsowy RC prezentuje się teraz następująco:

 

post-17002-0-57407700-1429129340_thumb.jpg

post-17002-0-08373900-1429129363_thumb.jpg

post-17002-0-61923900-1429129378_thumb.jpg

post-17002-0-86470200-1429129395_thumb.jpg

post-17002-0-58686800-1429129407_thumb.jpg

 

Teraz będzie musiał niestety poczekać na lepsze czasy - kupno akumulatorów, podszkolenie umiejętności pilotażu oraz przypływ odwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.