Skocz do zawartości

jaka jadowarka do aparatury ?


Tomek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam hitecha 5, w srodku jest aku 8xNiMH spakietowany, mialem kupowac aku do samolotu (AA) ale baxter mnie odwiódł od tego :ble:

ale na razie bede latal na moich GP 2300, jednak nie mam ładowarki do apratury

niby sie zamowienie na UH kompletuje, cos tam brakuje, w miedzy czasie chce zalatwic sprawe z zasilaniem

jaka ładowarke proponujecie ? w srodku jest wtyczka takaj jak w wentylatorach (np procek) w kompie

nie ukrywam ze szukam cos niedrogiego ;)

czy z UH beda dzialac ? z tego co widzialem zasilania maja amerykanskie wtyczki :crazy:

jesli tak to preferuje cos od nich o ile jest na stanie ;)

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Najprostsze rozwiązanie to Hitec CG-S32 w sklepach za ok 45 zł a na allegro jeszcze taniej Jednak jęśli masz zamiar latać elektrykami to nie obejdzie się bez ładowarki z funkcją lipol.Dość tanią ładowarką jest Jeti char 30.Obecnie używam jakiegoś ,nieznanej firmy chińczyka, :) który ładuje wszystko ,ma balanser i zasilacz .Sprawuje się rewelwcyjnie a kupiłem go na allegro za około 200 zł.Ogolnie ładowarki ostatnio bardzo tanieją więc warto się rozglądać na rynku.

Pozdrowienia Marian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ładowarki tanieja -niektóre ale te dobrych firm nie chca np ta

http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=1192

czy ta http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=762

Constelation jak kosztowała kilka lat temu tak kosztuje i dziś , zresztą Pulsar także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 80 USD (z przesyłką ) dostaniesz Imax B6. Udało mi się ją kupić bez cła za ok 195 PLN. Ta ładowarka pozwala już rozwinąć skrzydła :D choć idealna nie jest.

Dla mnie wadą jest mała moc rozładowania (tylko 5W). Nie potwierdzam problemów z balancerem - u mnie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas ładowania aku NiMh oraz NiCd przyjmuje się że powinno się je ładować prądem 0.1C

cyzli jeeli pakiet ma 1300mAh to ładujemy go padem 130mAh a jak ma 2500mAh to ładujemy prądem 250mAh. Zdarza się zę są ogniwa które mozna ładować prądem 1C i więszym czyli jak mamy pakiet 2500mAh to można go ładować prądem 2.5A lub więcej. Myslę ze to zrozumiałe.

 

obliczenie czasu ładowania dla:

pakiet 2500mAh

wydajność ładowaki 100mA

 

czyli 0.1A / 2.5A = 0.4 czyli 25 godzin

 

tzn. ze takim prądem (100mA) pakiet 2500mAh powinien być ładowany 25 godzin

ale dochodzi sprwaność ładowarek (tych tanich i porstych >80%) dlatego przy podanych parametrach pakiet ładowałby się jakieś 27-28 godzin.

 

Myslę ze to zrozumiałe.

 

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie chodzi o sprawność ładowarek , ale o to że aby naładować akumulator ni-xx trzeba do niego władować o 40% prądu więcej niż jego znamionowa pojemność.Czyli prąd 0,1C x 10 h x1,4.Przykład: pakiet 1Ah ładujemy prądem 100mA przez 10 h x 1,4 czyli 14 godzin.Wtedy wykorzystamy maksymalną jego pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.