Skocz do zawartości

Kompatybilność aparatury i kilka innych prostych pytań.


Damiano37

Rekomendowane odpowiedzi

OK. W takim razie pomysł jest taki. Dokończę tego spitfire, raz że kawałek już mam wycięty i poskładany, a dwa nie lubię czegoś zaczynać i nie kończyć. A potem do nauki zbuduję tego mustanga, sipitfire chwilę poczeka (chyba ze nie wytrzymam). Mam jeszcze kilka arkuszy podkładu. Co do hobby. Moja zabawa w modelarstwo sięga 27 lat wstecz. Głównie budowałem okręty, kilka czołgów i samolotów też mi się udało zmontować, więc jeśli chodzi o zmianę hobby... jeden ewentualny crash (ewentualny bo są przesłanki że nic nie poleci więc nie będzie się miało co rozbijać :) ) to za mało żebym się znudził. Poza tym okręt budowało się wiele dłużej niż piankowy samolot. Tak przynajmniej przypuszczam , jeszcze swojego nie skończyłem :)

Zresztą, co do zniechęcania się, obok mnie stoi to co zostało z czołgu Hi-He nad którym siedziałem chyba 3-4 tygodnie, a jak wyszedłem do pracy to maluchy zabrały go na testy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę dorzucić swoje 3 grosze?

 

Dostałem kiedyś spita na urodziny, jak zostało wspomniane wcześniej 2 minuty zabawy i 500zł w plecy.... chociaż niekoniecznie  :D

Polecam zbudowanie modelu STC lub STS http://pfmrc.eu/index.php?/topic/49036-fokker-dr1-mini-trenerek-sts-czyli-ciekawe-parkflyery/page-3&do=findComment&comment=533205

 

Pierwsze 2 (a w zasadzie jeden) zbudowałem na podzespołach właśnie spita choć troszkę mniejszego  ;)

Budowa takiego modelu zajmie max 2 wieczory i nie szkoda go rozbić a możliwe że ocalimy w ten sposób mustnga czy spita  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Kolego Damiano37, posłuchaj rad innych kolegów. Kolega Emhyrion bardzo klarownie opisał pierwsze loty i zapędy początkujących modelarzy. Wielu już dawno zmieniło hobby po pierwszych niepowodzeniach!!!!

W pierwszym Twoim locie ten Spitfire wyda Ci się szybszy od światła........Z Mustangiem....z deszczu pod rynnę....... Przy niefortunnej "glebie" nawet cała elektronika pójdzie do śmieci.

Zacznij od górnopłata.

Oczywiście, Twój czas, pieniądze itd.....

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham rad. Jak najbardziej, mi się ten Spitfire po prostu podoba :) . A że jest bardzo ładnie opisany ( plany, film, części...) więc wydaje się dobry do budowy dla kogoś kto początkuje z RC. Do budowy nie znaczy do ćwiczenia latania :) . Powieszę go sobie na ścianie jak skończę , albo poszukam kogoś kto mi go oblata testowo, a potem powieszę na ścianie...

Z racji tego że wyjeżdżam, wszystkim czytającym i komentującym życzę Wesołych Świąt, wracam po świętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I tak powoli powoli ( bo czasu wolnego mało) z czegoś takiego :

 

post-17053-0-10926500-1428950486_thumb.jpg

 

zrobiłem coś takiego :

 

post-17053-0-50925900-1428950492_thumb.jpg

 

  Szału nie ma co prawda, ale... Poza tym mam wrażenie że jest to za wiotkie. Albo będzie trzeba podkleić sklejką albo poskładam do końca a potem wytnę następny z innego materiału. Model nie jest sklejony, jest tylko poskładany. Całość na razie waży 30 gram. Całość znaczy korpus plus ogon :).

  Mam nadzieję że teraz będzie widać. Wybaczcie ale jakoś jestem przyzwyczajony do forum z elektrody i cnc.info. One działają inaczej niż to i nie mogłem znaleźć jak tu wkleić fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Damian mści się tu inność materiału, nie wiem jak się udawał ten model innym wykonującym go z podkładów  ale po paru zmianach coś z tego wychodziło , http://pfmrc.eu/index.php?/topic/40257-spitfire-depron-na-podstawie-plan%C3%B3w-z-flitetest/?hl=+flite%20+test

 

Ja kiedyś wymyśliłem troszkę inne rozwiązanie kadłuba depronowca, już od fazy projektu  był pod izolacje wiec uwzględniłem jego słabości -  sposobem z fotki poniżej uzyskałem sztywność i przyzwoity wygląd bez zwiększania  wagi

post-1427-0-53271400-1429035024_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też nieznajomość materiałów, ale spoko, coś się wymyśli. W sumie, z tego podkładu model wydaje się tak solidny jak wydmuszka :) . Dzięki za linka, poczytałem. Pytanie, a co to jest to zielone czym obkleiłeś model ?

 

Teraz mam jeszcze jeden problem. Podłączyłem serwa do odbiornika, jest ok ruszam manetkami, serwa się obracają. Po podłączeniu silnika do regulatora słyszę pipipipipipipipi.......... a silnik lekko drga prawo - lewo. Odbiornik robbe futaba FP-R118F . Podłączyłem zasilanie na kanał 8/B bez zmian, kanał 3 - bez zmian, nie zależnie czy manetka jest na 100% (tryb programowania) czy na 0 - bez zmian, cały czas pika.

Co jest nie tak ? Nie mam już na to pomysłu. Bateria odbiornika i nadajnika naładowane na maxa. Coś źle zaprogramowane w nadajniku ?

Już to rozgryzłem. Pomogło info z: 

 

http://www.rcclub.eu/viewtopic.php?f=87&t=6904

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały kadłub zbudowany był tylko z podkładu o dwóch grubościach 3mm -zielony i 6mm-niemal biały .

Dziś podkłady najczęściej spotkasz w jednakowych kolorach bez względu na grubość chyba że wystąpią  różnice producentów

Tu masz troszkę informacji  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/32315-por%C3%B3wnanie-depron%C3%B3w-6mm-z-r%C3%B3%C5%BCnych-%C5%BAr%C3%B3de%C5%82/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały kadłub zbudowany był tylko z podkładu o dwóch grubościach 3mm -zielony i 6mm-niemal biały .

Dziś podkłady najczęściej spotkasz w jednakowych kolorach bez względu na grubość chyba że wystąpią  różnice producentów

Tu masz troszkę informacji  http://pfmrc.eu/index.php?/topic/32315-por%C3%B3wnanie-depron%C3%B3w-6mm-z-r%C3%B3%C5%BCnych-%C5%BAr%C3%B3de%C5%82/

Tak właśnie myślałem że ten zielony to 3mm, ale nie byłem pewny czy to czasem nie jest jakiś papier. Zielony 3mm widziałem w markecie.

No nie. Udało mi się zaprogramować regulator. Na aparaturze był ustawiony rewers dla tego miałem problem wcześniej. Odpiąłem baterię żeby zapisać ustawienia. Podpiąłem ponownie - regulator wszedł w tryb programowania. Hmm. Ok odpiąłem baterię, przestawiłem drążek gazu, podłączyłem baterię teraz serwa działają ale silnik jest martwy, nie pika, nie kręci ;(  . Bateria jest ok, zmierzyłem miernikiem..... Mam pecha i padł regulator ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak, skoro teraz nie wchodzi mi w tryb programowania ? Uruchamiałem z manetką na max, potem przestawiałem na minimum jak w instrukcji, nic. Ok zrobiłem odwrotnie, uruchomiłem z manetką na min i dałem max, też nic... Dla pewności że wyjście 3 działa, podłączyłem w to miejsce serwo a zasilanie pod 8/B. Serwo działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.