Skocz do zawartości

Fantastic (depron :)


kreis84

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe Piotrek_SGM, ja wziąłem od Ciebie pomysł na mocowanie podwozia do RWD, a Ty może weźmiesz ode mnie troszkę motywacji :mrgreen:

 

robraf miałem w RWD silniczek Ray CD 2830/12, a więc podobna moc do Twego Ray'a ale inne obroty, z Turnigy C2830-1000 mój trenerek lata troszkę słabiej, ale też mu się troszkę przytyło. Tak że pocieszyłeś mnie z tym silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
kreis84 - jeszcze parę Twoich fotek i robię takiego :wink:

 

Hiehie, mówisz i masz :twisted:

 

Tutaj na przykład widać wzmocnienia i usztywnienia 'skrzydłowej' części kadłuba:

9b28b67069120154.jpg

 

Dzięki czemu 'pancerniak' (bo tak go chyba nazwę :rotfl:) nie wygląda już jak struty wróbel, tylko ma ślicznie, równiutko uniesione skrzydełka:

67b0ce0e0fe7d15d.jpg

 

Przy odrobinie szczęścia skończę go pojutrze, więc może uda się oblatać w weekend. Jeśli w ogóle poleci i na 'dzień dobry' go nie rozwalę to podzielę się wrażeniami :wink:

 

Zważyłem to co na drugim zdjęciu + balsa na górę kadłuba - niecałe 250g, układ napędowy wraz z odbiornikiem waży ok. 200g, myślę więc że w sumie będzie 450 do 500g. Przy takiej wadze powinien chyba latać, jak uważacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiehie, mówisz i masz

 

No to nie mam wyjścia ;) Może spróbuję- nie wiem jak to będzie- widać masz do tego smykałkę- ja póki co głównie "małpuję" ...

 

Fajnie Ci to wychodzi-drugi model- :shock:

 

A poleci na pewno- jak mawiają- co ładnie wygląda to ładnie lata :D

(może bezpośrednio to się nie przekłada ale pośrednio na pewno :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dopiero po oblocie się okaże czy maszyna jest warta poświęconego czasu.

Ale z tą smykałką to przesadziłeś. Powodem dla którego wychodzi mi to całkiem zgrabnie jest duuuża ilość wolnego czasu. Wszystko robię powoli - bez pośpiechu. W takiej sytuacji każdy może coś ładnego stworzyć :wink:

No ale dość gadania, idę pomoczyć balsę :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinki najlepiej się robi opalając butelkę opalarką (taka mocna suszarka, można ją kupić w sklepach budowlanych). Ja najbardziej lubię butelki 2l po Coli i Fancie. Do butelki wraz z kopytem warto wsunąć drewniane kliny tak jak na rysunku.

 

258465d893329c1a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał natchnienie to spróbuję jeszcze raz z tą butelką, faktycznie nie pomyślałem o tych klinach.

 

Teraz mam inny problem - serwa od lotek mi drżą, są to szybkie i krótkie ruchy. Odbiornik to Jeti Rex7 MPD, jest on z dala od regla. Serwa - E-sky 8g, podpięte są pod kanał 2 i 6 odbiornika. Zmiana położenia anteny nic nie daje:/ Tutaj można zobaczyć film z drżeniem serw.

Czy ma ktoś pomysł co tu się dzieje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryby są ok, parę dni temu serwa latały w mikro-śmigłowcu.

Gdy dotknę lotki to drgania ustępują. Jak powoli ruszam lotkami - nie występują.

Mam wrażenie że drgania są wynikiem elastyczności całego układu serwo-popychacz-lotka. Gdy usztywniam troszkę zawias, drgawki występują rzadziej.

Spotkał się ktoś już z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam mx-12 ( wywnioskowałem że ty masz z filmu) , wczoraj odpalałem mojego fun fly i zauważyłem że mam drgania na serwie od prawej lotki i od steru wysokości .

Rozsunięcie anteny nic nie daje, drgania te po okolo 30sek ustępują całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na filmie widać, że masz schowaną antenę. U mnie też jest takie zjawisko jak mam schowaną antenę i robię próby bardzo blisko modelu.

 

Spróbuj wyciągnąć antenę i odejść z nadajnikiem od odbiornika.

Mam nadzieję, że zadziała.

 

I gratuluję staranności budowy. Super !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma nadajnik do serwa? To raczej z serwem coś nie tak

Zmiana położenia anteny nic nie daje:/

Już napisał że nic nie daje.

a też mam mx-12 ( wywnioskowałem że ty masz z filmu) , wczoraj odpalałem mojego fun fly i zauważyłem że mam drgania na serwie od prawej lotki i od steru wysokości .

Rozsunięcie anteny nic nie daje, drgania te po okolo 30sek ustępują całkowicie.

Bo nie możliwe żeby serwo drgało tylko dlatego że jest nie przymocowane to czegoś miękkiego i że niema amortyzacji.Gdybyś miał inne serwo to by można sprawdzić czy wszystkie serwa tak drgają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dla mnie to drgania serw wywołane są zabrudzeniem ścieżki oporowej w potencjometrze serwa.Sprawdź czy zachowują się tak na wychylonych lotkach czy tylko w neutrum.Do potencjometrów dobre jest WD-40.Dodatkowo przekładnie w swoich serwach smaruję smarem silikonowo-teflonowym stosowanym do smarowania mechanizmów magnetowidów.Miałem podobną sytuację w serwie GWS NARO pro.Po oczyszczeniu potencjometru drgania w neutrum już nie występowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Sądzę że szczotka potencjometru może być zasyfiona pyłem powstałym przez ścieranie się ścieżki oporowej.Poza tym na przekładniach smaru jest tyle co nic.Piszę tu o serwach mini i micro.Po nasmarowaniu przekładni odrazu ciszej pracują i zapewne mają lżej.Sprawa oczywiście nie dotyczy wszystkich serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.