Skocz do zawartości

Fantastic (depron :)


kreis84

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że mam już wylatane sporo czasu na RWD'ziaku, stwierdziłem że pora polatać czymś deczko trudniejszym. Spodobał mi się Artexowy Extrim, lecz przed jego zakupem, stwierdziłem że najpierw warto nauczyć się latać tego typu modelami. Po przeglądnięciu planów na tej znanej i lubianej stronce, mój wybór padł na model 'Fantastic'. Wygląda na dość łatwy w budowie, mam nadzieję że sobie z nim poradzę.

Plany już druknięte i posklejane, przez moje niedopatrzenie zostały deczko przeskalowane - ze 105 cm rozpiętości zrobiło się 100 cm :oops: Mam nadzieję że podejdzie mi do niego wyposażenie z RWD: TURNIGY 28-30-azj 14A 1100Kv, oraz pakiet Kokam 1250mAh 15C 11.4V, jak sądzicie?

 

Budowa, mam nadzieję, ruszy jutro :)

 

Ps. Już mierzyłem wejdzie mi do auta w całości, lecz nie jest to wygodne ani bezpieczne rozwiązanie. Myślę więc by zrobić demontowane skrzydełka. Hmm... jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Heh, ja sobie otwieram plany w jakimś programiku który jest w stanie przerobić format .dxf na .jpg, po przerobieniu dzielę sobie obrazek na kartki A4 za pomocą programu Posteriza.

 

Co do modelu to prace ruszyły. Czasu nie za wiele, a robota powoli idzie bo chciałbtm aby ten model w przeciwieństwie do poprzedniego nie tylko latał ale też jako tako wyglądał :roll:

 

Pierwsze fotki:

5d56e6fe69f4767c.jpg

1bdbe9282b699595.jpg

ede3cd457f1069da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę, właśnie tylko listewek zostało mi tylko 2m, a skrzydła przede mną i do sklepu 50km :(

No cóż Panowie spróbuję wasze rady jakoś wprowadzić do modelu i dziękuję za uwagi, teraz wiem co źle robi

 

 

EDIT:

 

Jako że brakuje mi listewek, a leżą u mnie dwie deseczki balsowe 1mm i 1.5mm (które kupiłem tylko z ciekawości - aby zobaczyć jak się pracuje z tym materiałem), spróbowałem je wykorzystać, i muszę powiedzieć że chyba polubię ten materiał :) 1.5mm balsa pójdzie na górę kadłuba (krzywizny), a 1mm sklejam trzykrotnie, i w ten sposób robię sobie listeweczki do wzmacniania kadłuba :)

Wzmocniłem nimi wręgę przed i za skrzydłem. Panie Leszku jakoś nie mogę zrozumieć tej części Pana postu w której opisuje Pan długość i ułożenie tych górnych listewek.

Właśnie zastanawiam się jakiej grubości zrobić z balsy listewki które wkleję nad skrzydło, 3mm grubości i 10mm szerokości wystarczy?

Parę fotek wrzucę później, ponieważ w tej chwili fotosik szwankuje.

 

EDIT:

 

Fotki:

 

b19bb5c3c1d483bc.jpg

3f5a1b71ba3d111a.jpg

b5b9b444a42e9b1e.jpg

5a1911a09ea250ee.jpg

bf810bc71d22ef4e.jpg

 

EDIT:

 

Czy wychylenie SK i SW po 3 cm w każą stronę wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, na szybko to było :oops:

Rozpiętość SW to ok. 39cm.

 

EDIT:

 

Szkielecik krzydełka :) :

 

a610387d0df89cac.jpg

7d3a09d9758e36cc.jpg

 

Przed oklejeniem depronem 3mm muszę jeszcze go przeszlifować, zrobić miejsce na serwo, idt..

Ale zastanawiam się czy nie robię skrzydełka zbyt masywnie? Tan. czy zbyt ciężko nie wyjdzie? Fajnie by było gdyby ta maszyna w ogóle poleciała ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano zgadłeś, wycinam nożykiem do tapet, a tam gdzie mi coś 'zarwie' poprawiam papierem ściernym o ziarnistości 240.

 

A z tym silnikiem to poważnie? Mam do dyspozycji tylko Turnigy 1100kv o poborze ok 14A, jak sądzisz, poradzi sobie z takim modelem na pakiecie 3S??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jAki ciąg ma ten silnik ja mmam raya cd 2830/09 na smigle 9x5 i 3s ma okolo 700gram ciągu przy poborze okolo 14A, ja zrobilem se coś jak little tern tylko skrzydło ze styro a nie depron i stery 2 grubości depronu

mysle że model będzie szedł pionowo ( mój a jak mój to i twój) pomału ale bedzie szedł a jak nie to wezme inny silnik np e-maxa bl2215/25 jak wróci od użytkownika mikeosw po 7miesięcznej naprawie ( ciekawe kiedy wyśle mi ten silnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.