Skocz do zawartości

Kolpak skladany do silnika mocowanego przed wrega


japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w czasie oblotow mojego Miga 7 z pieknym czerwonym kolpakiem, polamalem 3 smigla.

Chcialem kupic kolpak do smigiel skladanych, ale wszedzie widze mocowanie na wcisk.

Czy ktos sie orientuje czy moznaby ozenic taki kolpak z takim extension shaftem:

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63263__Folding_Prop_Spinner_40mm_5_0mm_shaft_EU_Warehouse_.html?strSearch=fold

foldspin50mm-sub.jpg

 

Lub:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__63263__Folding_Prop_Spinner_40mm_5_0mm_shaft_EU_Warehouse_.html?strSearch=fold

23984(1).jpg

 

z tym (oska przykrecana do obudowy - element po prawej):

acc-pack-main.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie moglbym, ale ta dodatkowa oska ma odsadzenie, ktore zamocowane jest odpowiednio pod oslona silnika:

DSC03329.JPG

 

DSC03334.JPG

 

Jak przepchne oske to bede musial przesunac silnik troche do przodu, albo kolpak bedzie wisial w powietrzu. Gdyby sie okazalo ze te gwintowane czesci w kolpaku i w silniku maja taka sama srednice to wystarczy zamiast smigla zamocowac kolpak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze rozumiem, chcesz założyć kołpak ze składanymi łopatkami na oś silnika pokazaną na zdjęciu po wyjęciu piasty (osi gwintowanej) kołpaka? 

Możliwe, że będzie pasować tylko musiałbym sprawdzić; mam podobny silnik i kołpak, jeśli będziesz chciał po powrocie z pracy sprawdzę i odpowiem. Twój silnik to może Silwer Blu 35xx, a kołpak, który chcesz zastosować jest średnicy 40 mm?

 

Pomierzyłem wszystko i wygląda to tak: 

jeśli średnica Twojej dokręcanej ośki ma 6mm (M6), to będziesz miał mały problem, gdyż średnica piasty kołpaka za częścią stożkową ma 8mm (M8); 

musiałbyś mieć kawałek rurki fi 6 ze ścianką 1mm (na zewnątrz 8mm). Ale to dopiero połowa sukcesu - pozostaje jeszcze mocowanie części zewnętrznej kołpaka (osłonki drabinki mocującej łopatki), która oryginalnie przykręcana jest śrubką do piasty kołpaka. Pozostawało by Ci jedynie przykleić ją do tylnej części po przykręceniu  drabinki z łopatkami.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja jest jeszcze taka, ze do srodka obecnego kolpaka wloze tylko ta czesc w ksztalcie litery H, ktora trzyma skladane lopatki. Obecny czerwnoy kolpak zaloze normalnie. Pytalem w sklepie ABC-RC czy moge kupic sama literke "H", ale niestety nie rozkompletowuja zestawow. Mam jeszcze pomysl, aby zrobic sobie samemu taki element np z ceownika lub profilu kwadratowego alu 10x10mm ze scianka 1mm. Tylko, ze bedzie sporo zabawy z wykonaniem tego na tip-top...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupilem kolpak w HK, lopatki w ABC-RC:

 

20150513_082320.jpg

 

Niestety trzeba bedzie ciupke przyciac plastik bo sie srubka nie miesci:

20150513_082406.jpg

 

Porownanie 8x6 Gemfan i skladanego smigla - wyglada na 0.5 cm dluzsze:

20150513_082657.jpg

 

Zeby pasowala srednice na gwint musialem przyciac rurke alu, ktora robi za tulejke centrujaca:

20150513_082716.jpg

 

Nie mam zdjecia - ale przez to ze drabinka jest krotsza od srednicy kolpaka to smiglo sklada sie do polowy...

No i na wcisk udalo sie skrecic kolpak - ale nie wyglada to profesjonalnie i bede musial wyciac wiekszy otwor w plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.