Skocz do zawartości

Palm - Z przebudowa na nowy model


dj_tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Kupiłem niedawno zabaweczkę Palm Z. Musze przyznać że spełnił moje oczekiwania, ponieważ chciałem coś czym mógłbym polatać po domu, i zrelaksować się:)

 

Jest on jednak zbudowany z jakiegoś mocniejszego steropianu, czy pianki i wydaje mi sie że szybko może ulec zniszczeniu, wiec zastanawiam się czy wykożystując materiały które już mam (pilot na podczerwień 2 kanały, odbiornik, silnik z przekładnią akumulator i coś na wzór serwa) dało by rade zbudować jakiś model własnej roboty?

 

Wszystkie części są bardzo malutkie i delikatne, dlatego myślę o jakimś bardzo leciutkim samolocie:)

 

Tak wygląda Palm Z:

 

http://www.hobbytron.com/PalmZSilverlitMiniRCAirplane.html

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że "się da". Jak popsułem śmigłowiec PikkoZ z depronu zrobiłem ... potworka, który też "latał". Weź depron i wykrój sobie skrzydła, stateczniki jakie chcesz. Potem dłuuuuugim nożem przetnij depron na pół (by był cieńszy) i masz dwa komplety skrzydeł i stateczników ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PikkoZ z depronu zrobiłem ... potworka, który też "latał". Weź depron i wykrój sobie skrzydła, stateczniki jakie chcesz. Potem dłuuuuugim nożem przetnij depron na pół (by był cieńszy) i masz dwa komplety skrzydeł i stateczników

 

Czy ktoś zrozumiał o co chodzi ? Bo ja nie :wink:

Nie obraź się ale nie wiem o co ci chodzi.

śmigłowiec PikkoZ

Nie pisze sie PikkoZ lecz PicooZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PikkoZ z depronu zrobiłem ... potworka, który też "latał". Weź depron i wykrój sobie skrzydła, stateczniki jakie chcesz. Potem dłuuuuugim nożem przetnij depron na pół (by był cieńszy) i masz dwa komplety skrzydeł i stateczników

 

Czy ktoś zrozumiał o co chodzi ? Bo ja nie :wink:

Nie obraź się ale nie wiem o co ci chodzi.

 

Emil - to rozruszaj wyobraznie :) bo ja wiem co Scrubby mial na mysli :)

 

oczywiscie sens tego zostawie do przemyslen innym :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale nie bardzo zajarzyłem odnośnie tego postu:

oczywiście, że "się da". Jak popsułem śmigłowiec PikkoZ z depronu zrobiłem ... potworka, który też "latał". Weź depron i wykrój sobie skrzydła, stateczniki jakie chcesz. Potem dłuuuuugim nożem przetnij depron na pół (by był cieńszy) i masz dwa komplety skrzydeł i stateczników ;-)

SCRUBBY nie czuj sie obrażony. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jest to pianka epp ale chyba marnej jakości. W każdym razie model po każdej kraksie wygląda coraz gożej, i możliwość płynnego manewrowania zmniejsza się...

 

Mam zamiar wyciąć coś z depronu... Czy zna ktoś gotowe projekty/szkice skrzydeł do tak malego modelu? Jutro zabrał bym się za robotę :) Hm z depronem może być też problem bo nie wiem gdzie go dostanę, ale z tym jakoś sobie poradze na pewno jest wiele tematów o depronie :lol:

 

 

Ps. Dzieki za zinteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Dzisiaj oczywiście święto pracy więc wszystkie większe sklepy pozamykane, ale jutro postaram się zakupić depron :)

 

Przeglądałem link od tasma16, za który bardzo dziękuję, i znalazłem model AM/FM jak sądzicie czy osprzęt z PALM Z nadawał by się do jego "napędzania"?

 

Zbudował bym go w takiej skali, jaką zamieściłem na zdięciu niżej:

 

dscf0254ow0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym żeby cały model zrobić wyłącznie z depronu prócz balsowego kadłuba. Nie pognie się? A i jeszcze jedno czytałem że jest depron 6mm i 3mm. Czy 3mm jest wystarczająco cienki, czy bede musiał go przecinać tak jak napisał SCRUBBY, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mm wystarczy bez przecinania. jak ładnie ugniesz na kolanku z suszarką depron w jakiś profil ptasi to nawet dźwigara nie będziesz musiał dawać. przy takiej rozpiętości to będzie zbędne obciążenie. Kadłub można by zrobić z samego deprony ale wtedy to będzie trzeba zrobić kadłub przestrzenny czyli wyjdzie większa waga niż byś zastosował belkę z balsy czy sosny.

 

I jeszcze jedno. mógłbyś podać docelowy link do modelu AM/FM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc postanowione :)

 

Dzisiaj jade do Warszawy szukac sklepów z depnonem (i balsą - tu pytanie czy balse dostane w sklepach budowlanych tak jak depron?) Kupuję depron biały ze 3 płytki (słyszałem że biały jest lżejszy i bardziej wytrzymały)

 

Model w całości będzie składał się z depronu (prócz elektroniki) i jednej małej listewki balsy trzymającej całość w kupie (kadłub). Muszę jeszcze tylko dowiedzieć się jak zaginać depron tak jak powiedział tasma16 (czy jest to w ogóle potrzebne?).

 

Aha, w jaki sposób połączyć elementy depronowe z balsą? Czy kleje typu "kropelka" się do tego nadadzą? - słyszałem że raczej nie bo depron może ulec zniszczeniu...

 

 

Dziękuję wszystkim za rady, noo i zobaczymy czy to będzie latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napalaj się, że tak łatwo w budowlanym dostaniesz depron biały... w Wawie napewno będzie gładki, ale czy biały (w modelarskim oczywiście będzie) ;)

 

depron zginasz następująco, zdjęcie Mariusza z SAU

 

m4.jpg

 

dociskasz i suszarką przelatujesz... Zaś do klejenia używaj polimeru (kupisz za kilka zł butelkę w budowlanym), kropelka rozpuszcza pianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.