Skocz do zawartości

Palm - Z przebudowa na nowy model


dj_tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam klej UHU por w modele.sklep.pl jest za 7zł i jest super bardzo szybko wiąże(oczywiście trzeba umieć się posługiwać klejem polimerowym). Tam tez możesz kupić balsę. Zawsze tam zamawiam.

 

Postaraj sie aby najwyższy punkt zgięcia depronu wypadł ci w ok. 1/3 cięciwy(szerokości) płata.

 

Z tego co widziałem w ofercie sklepów w necie to depron biały jest strasznie drogi i jest dostępny tylko(chyba :roll: )w modelarnia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zjeździlem dzisiaj pare sklepów w Warszawie i kupiłem prawie wszystko co bedzie mi potrzebne, czyli klej do styropianu "DRAGON" - "STYROPIAN GLUE" (nada sie?), nożyki, papier ścierny, i pare sztuk listewek. Najwiękrzy problem miałem z depronem... szukałem w 5ciu sklepach, i mieli jedynie rowkowany, który a sam koniec kupiłem... Teraz pytanie czy depron rowkowany (3mm) nada sie do budowy modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to muszę przyznać że trochę mnie uspokoiłeś:) A czy nie lepiej było by żeby rowki były skierowane wzdłóż kierunku lotu (tak aby był bardziej aerodynamiczny, i powietrze mogło spokojnie przez nie przepływać?) To tylko takie moje domysły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całą społeczność modelarską :) Jest godzina 4:00 i w tym momencie chciałbym ogłosić że zakończyłem budowę swojego pierwszego w życiu modelu!

 

Powiem jedno - wspaniałe uczucie :)

 

Po zakończeniu prac nad modelem (6 godzin z przerwą na kolację) zmartwłem się ponieważ wyszedł sporo cięższy niż zakładałem (na moje oko około 16-18 gram, z drugiej strony nie ma się co dziwić w końcu jest większy od PALM Z). Jednak po paru pierwszych lotach w pokoju które trwały nie więcej niż 3 sekundy mogę stwierdzić że model podczas lotu nie opada, a jest nawet szansa że się wznosi :) Skręca sporo więkrzym łukiem niż PALM Z ale sam fakt że skręca jest dla mnie wystarczającą nagrodą za wysiłek który włożyłem :) Jutro z rana oblatam "maszynę" i oczywiście zdam relację!

 

 

tasma16, Grzechu, chciałbym Wam serdecznie podziękować za bezcenną pomoc! Oczywięcie "Pomógł" dla Was :)

 

 

dscf0442tm2.jpg

 

dscf0463io0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil nadałem ale jest bardzo malutki więc będe go poprawiał, zobaczymy co z tego będzie:) Pierwsze próby nie wypadły najlepiej, najpierw model nie był zbyt dobrze wyważony, z czym już sobie poradziłem, potem okazało się że jest jednak chyba zbyt ciężki bo niestety jednak opada. Zobaczymy czy poprawka profilu coś pomoże... Dalsze próby jutro, może będzie mniejszy wiatr :)

 

 

Lepiej?

 

Przed poprawką:

dscf0488en0.jpg

 

Po poprawce:

dscf0491ml7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dziękuję:)

 

No więc pare pierwszych lotów odbyłem, i doszełem do wniosku że model jest zdecydowanie za ciężki. Zaliczył sporo "nosów" na twardą kostkę, i po paru takich lądowaniach, silnik wraz z przekładnią nadawal się tylko do wyżucenia. Zdjąłem więc silnik i biały statecznik, dociążyłem przód cyną, i z modelu zdalniesterowanego, zmienił się on w prostą rzutkę:) Lata na prawdę bardzo daleko, ładnie i stabilnie (z pewnością jest to zasługa profilu skrzydła :P ), w przyszlości myślę żeby przerobić go na latawiec.

 

Bądź co bądź sporo się nauczyłem podczas budowy tego modelu, więc oczywiście nie żałuję. Dzięki za wszelką pomoc i zainteresowanie tematem.

 

Teraz zbieram pieniądze na zdalnie sterowany model, być może również z depronu, ale już z lepszym osprzętem, i przede wszystkim większy :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.