Skocz do zawartości

Tor przenosny RC kilka pytan i porad


Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie, 

obecnie miszkam w Australii i mysle troche o wynajmowaniu modeli rc na rozne imprezy albo prywatne urodziny dzieciakow itp. Jestem zdecydowany na modele off road bo latwiej zrobic tor i nie trzeba przygotowywac podloza. Ogolnie mysle o modelach w granicach $300. Chce kupic na poczatek 3+ jakies dodatkowe baterie. Ogolnie ma to byc bardziej do zabawy niz profesionalne wyscigi. Mam kilka pytan do Was odnosnie tego pomyslu. 

1) Samochody maja byc elektryczne bezszczotkowe. Pytanie brzmi ile minut mozna jezdzic bez przerwy takim samochodem na jednym ladowaniu? Czytalem ze ok 15 min to prawda? Co jesli mial bym kilka kompletow baterii i po prostu je wymianial czy silnik ma jakies ograniczenia pracy? Jesli tak to jakie bo nie chcial bym tego spalic pierwszego dnia 

2) Macie jakies pomysly jak odgrodzic tor od resztu trawnika itp? Myslalem o jakiegos rodzaju listwach drewnianych np. 10 cm zabezpieczonych np. sledziami od namiotu z zewnetrznej strony. Co o tym myslicie? Moze jakis lepszy pomysl? 

3) Myslalem takze o mierzeniu czasow kazdego samochodu. Widzialem w internecie zdjecia z takim urzadeniem podlaczony do komputera. Nie wiem nic na ten temat jak to dziala i jak to czyta kazdy samochod oddzielnie. Macie jakas wiedze na ten temat? 

4) Moze jestescie w stanie polecic mi jakies auta? Mysle ze nie powinny byc one turbo szybkie bo tor pewnie nie byl by az tak ogrony. Jakie modele 1:10 cy moze mniejsze? 

Bede wdzieczny za jakies pomysly bo w internecie ciezko znalezc cos na temat przenosnych torow. 

Milego dnia 
Marek
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W australi ? Tam to off road

1. Dzisiejszym standardem jest 20 min na Lipo, co każdą jazdę trzeba odczekać 20 min żeby ostygło wszystko

2. Ogrodzenie zrób że zwykłej rury

4kup jakie 2 małe auta na początek np takie http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__55834__Turnigy_1_18_4WD_Mini_Stadium_Truck_RTR_AU_Warehouse_.html i dużo części

Jak będzie zainteresowanie to kupisz np quanum wandala z hk australia. Popacz na tym hk modele , jak coś znajdziesz to zapodaj na forum i ocenimy.

,,ogrodzenie,, to takie http://www.instalator-bytom.pl/templates/images/mini/rura-karbowana-400.png

Chyba tam link siadł ale to chodzi o coś takiego, rura karbowana

https://www.google.pl/search?q=rura+karbowana&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=t-w_VbuFDoL4ygOJ7IDADw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=360&bih=615&dpr=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikolaj- dzieki za odpowiedz Te rury szybki i prosty pomysl musze popatrzec. Co do 1/18 boje sie ze moze to byc troche za male i na trawie moze nie jezdzic dobrze np. doskakiwac za duzo czy skrecac nie prawidlowo- co myslisz? Nastepna sprawa to piaek i plaza? Generalnie rc moze jezdzic czy ten piach w zebatki powchodzi? Sorry Panowie ale ja po prawdzie jeszcze takiej zabawki nie mialem to sie zastanawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek poniżej 1:10 nie ma sensu. Niestety nie chcę Cię martwić, ale chyba we wszystkich firmach świadczących usługi udostępniania modeli do zabawy stosowane są modele 1:5 typu Baja z silnikami benzynowymi. Wówczas masz podobnie jak w kartingach - ustawiasz 20% możliwości, a klienci i tak się cieszą. Jak model wyskoczy na 1m wysokości to jest WOW. Nie wiedzą, że bez problemu wyskoczy na 10m. Dzięki temu oszczędzasz na serwisie. Małe modele, szczególnie elektryczne będziesz musiał eksploatować na 80% mocy, a i tak z racji braku "brrruuummm" nie będzie dawać 100% zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem takiego zdania jak Bartosz. Duży model lepiej wygląda czyli łapie oko. Paliwo tanie, 2 pakiety na cały dzień jazdy. Tylko z jednej strony brymbrym moze przeszkadzać jak impreza ma być na terenie prywatnym(6 ludzi bawi się samochodami, 20 stara się przekrzyczeć hałas rozmawiając), a z drugiej strony jest to chwytliwe bo "spalinowe". Kup sobie jakiś sprzęt, pojeździj. ponaprawiaj i będziesz znał cenę za jaką warto ci udostępniać żebyś wyszedł na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.