Skocz do zawartości

Napięcia w pakiecie po rozładowaniu


mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytania dotyczą chińskiego pakietu li-po Hextronik, pojemność 1700 mAh, ładowany ok 20 - 30 razy.

Napięcia na poszczególnych ogniwach w pakiecie po lotach:

1 ogniwo 3,59V

2 ogniwo 3,54V

3 ogniwo 3,61V

Czy pakiet już się rozjeżdża czy są to wyniki dopuszczalne.

Jeszcze jedno, pakiet jest ładowany ładowarką E-sky EK2-0851. Wcześniej ładowanie kończyło się na wielkości 12,61V teraz kończy się na 12,55V inna ładowarka tego samego typu też kończy ładowanie przy tym samym napięciu. Po naładowaniu napięcia na poszczególnych ogniwach różnią się o 0,01V natomiast napięcie ogólem po 2 godz. od odstawienia ładowarki wynosi 12,47V

Czy jest to już zapowiedź słabnięcia pakietu (w końcu to chińczyk) czy ten typ tak ma.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sformatować

Formować jeżeli już, ale:

Można spróbować sformatować pakiet ładowarką procesorową z balancerem.

Lipola? Formować? :shock: Lipola można co nawyżej wyrównać.

Poza tym, jakbyś dokładnie doczytał, to pakiet jest ładowany z balanserem, więc jest wyrównany - nie wprowadzaj w błąd!

 

mazur11, wg mnie na tę klasę pakietów jest wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na 20-30 ładowań twój hextronic jest w idealnej formie.

miałem kilka pakietów tej firmy i rozjeżdżały się znacznie wcześniej

 

No to mnie pocieszyliście zwłaszcza, że jestem na rozdrożu między spaliną a elektrykami.

Elektrykami zajmuję się od ok. 3 miesięcy, akumulator kupiłem na chybił trafił resztę też żeby na początek się nie wykosztować a jednocześnie posmakować elektryki.

Z jednej strony brak "prochu" (czytaj spalin, warkotu silnika i zapachu rycyny) ze spaliny z drugiej strony niezawodny napęd elektryczny.

 

Szykuję się do zakupu drugiego akumulatora niestety też chińczyka ze względu na cenę i tu pytanko jaką markę polecilibyście. Zdaję sobie sprawę, że lepszy markowy, droższy ale oszczędzać mogą tylko bogaci i nie znający strachu przed żonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.