Skocz do zawartości

808#16 V3 czas nagrania.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Zrobiłem przed 19-tą (wreszcie ustał wiatr) 2 loty Sky Surferem z brelokiem na pokładzie. Podekscytowany podpiąłem kamerkę do TV i ... mam dwa klipy i oba z około 35 minut lotu nagrały jedynie 2:25 pierwszy i 2:21 drugi. Coś mnie niepokoiło już po pierwszym locie bo odruchowo nacisnąłem przycisk do wyłączenia nagrywania i nic się nie stało, diody nie świeciły. To samo za drugim razem.

 

Coś się w niej musiało zresetować bo data wróciła do 2012 roku, to może i długość klipu została zresetowana. Podpiąłem do komputera by ponownie skonfigurować i długość klipu niby ustawiona na 40 minut.

 

Czy ktoś się spotkał z podobnym objawem ? Raczej nie biorę pod uwagę słabej baterii (przed lotami kamerka była naładowana a po pierwszym klipie 2:25 raczej by nagrała sekundy a nie ponownie 2:21 po drugim załączeniu). Mam nadzieję, że to nie to samo co miałem w wersji V2 - usterka i zaczęła się wyłączać od nawet drobnych wibracji ..

 

Gdzie i czego szukać ? :)

 

Pozdrawiam !

 

EDIT:

 

Po resecie konfiguracji data wróciła do normy, test nagrania na biurku bez wibracji i po 2:23 to samo, koniec klipu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zrobiłem przed 19-tą (wreszcie ustał wiatr) 2 loty Sky Surferem z brelokiem na pokładzie. Podekscytowany podpiąłem kamerkę do TV i ... mam dwa klipy i oba z około 35 minut lotu nagrały jedynie 2:25 pierwszy i 2:21 drugi. Coś mnie niepokoiło już po pierwszym locie bo odruchowo nacisnąłem przycisk do wyłączenia nagrywania i nic się nie stało, diody nie świeciły. To samo za drugim razem.

 

Coś się w niej musiało zresetować bo data wróciła do 2012 roku, to może i długość klipu została zresetowana. Podpiąłem do komputera by ponownie skonfigurować i długość klipu niby ustawiona na 40 minut.

 

Czy ktoś się spotkał z podobnym objawem ? Raczej nie biorę pod uwagę słabej baterii (przed lotami kamerka była naładowana a po pierwszym klipie 2:25 raczej by nagrała sekundy a nie ponownie 2:21 po drugim załączeniu). Mam nadzieję, że to nie to samo co miałem w wersji V2 - usterka i zaczęła się wyłączać od nawet drobnych wibracji ..

 

Gdzie i czego szukać ? :)

 

Pozdrawiam !

 

EDIT:

 

Po resecie konfiguracji data wróciła do normy, test nagrania na biurku bez wibracji i po 2:23 to samo, koniec klipu :(

Stawiał bym na baterię - miałem podobne objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepsko .. Jakim napięciem jest zasilana kamerka ? Czy traci config po odłączeniu zasilania ? Może jej doprowadze napięcie z odbiornika przez stabilizator (spodziewam się około 3V, ale trzeba sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bateria ..

 

Morduję się od świtu, wgrałem nowy firmware + nową wersję softu i nic się nie zmieniło. Format karty też nie pomógł. Co ciekawe nagrywa zawsze 102 MB i się wyłącza. Nie mniej, nie więcej tylko akurat 102 z kawałeczkiem (ten kawałeczek się delikatnie różni). Ostatnia rzecz, którą planuję zrobić to włożenie innej karty, ale nie wierzę, że coś się zmieni.

 

EDIT:

 

Na drugiej karcie to samo ... Włączam nagrywanie, żółta dioda miga i po jakimś czasie gaśnie. Czerwona 3 razy mrygnie i koniec. 102 MB nagrane kolejny raz. Chyba się poddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak walczyłem ze swoją.

Te breloki to coś, co powinno się zacząć masowo reklamować (zwracać) i wtedy cena poszłaby w górę, ale i jakość też.

Najgorsze, że to g... jest praktycznie nienaprawialne i trzeba kupić kolejną kamerę.

Jeszcze do niedawna rozważałem zakup kolejnego breloka, ale co czytam o takich problemach jak Twoje Kacper, to mnie odrzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja .. jak nie uporam się z problemem to będzie ostatni brelok z tej serii i zacznę się rozglądać za inną nawet kosztem wyższej ceny. Dopiero co ją chwaliłem a tu masz .. przestała działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco doradzam Ci kupowanie w Polsce (Anglii), żeby łatwa była reklamacja. Odeślesz do sklepu, naprawią/wymienią/zwrócą kasę i nie jesteś do tyłu (poza czasem oczekiwania). A jak nie, to za jakiś czas Chińczyk znowu będzie przeliczał Twoją kaskę :P , bo kupisz kolejną kamerkę, bo reklamowanie poprzedniej to męka i absurdalne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie kupowałem w sklepie w UK, nie bawią mnie zakupy z za świata by "zaoszczędzić" 10 zł a potem się pierdzielić. Reklamować też nie będę bo już się "spłaciły" a tak to jeszcze opłaty wysyłkowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brelok działa ;) pierdoła jestem i tyle, jednak to była bateria a 102 MB widocznie ustawione w sofcie na jakiś próg.

 

.. no więc tak .. ;)

 

W wersji V2 miałem tak, że po dołączeniu do USB od razu pojawiała się zielona dioda i się ładowała. Jeżeli chciałem by komputer ją zobaczył musiałem nacisnąć większy przycisk na 10 sekund, potem plum-plum i zapalała się czerwona dioda.

 

W wersji V3 miałem tak samo a po aktualizacji softu .. no i tu jest pies pogrzebany. Jak dołączam do kompa to od razu jest widoczna przez system i zapala się czerwona dioda. Myślałem, że się wtedy ładuje. Okazało się, że się nie ładuje a jedynie zasila z USB. Muszę nacisnąć duży przycisk na 3 sekundy by ją wyłączyć, zapala się zielona dioda i rozpoczyna się ładowanie. Podładowałem i już nagrywa długie klipy  :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brelok działa ;) pierdoła jestem i tyle, jednak to była bateria a 102 MB widocznie ustawione w sofcie na jakiś próg.

 

.. no więc tak .. ;)

 

W wersji V2 miałem tak, że po dołączeniu do USB od razu pojawiała się zielona dioda i się ładowała. Jeżeli chciałem by komputer ją zobaczył musiałem nacisnąć większy przycisk na 10 sekund, potem plum-plum i zapalała się czerwona dioda.

 

W wersji V3 miałem tak samo a po aktualizacji softu .. no i tu jest pies pogrzebany. Jak dołączam do kompa to od razu jest widoczna przez system i zapala się czerwona dioda. Myślałem, że się wtedy ładuje. Okazało się, że się nie ładuje a jedynie zasila z USB. Muszę nacisnąć duży przycisk na 3 sekundy by ją wyłączyć, zapala się zielona dioda i rozpoczyna się ładowanie. Podładowałem i już nagrywa długie klipy  :) :) :)

Chyba Ci wyślę mój do serwisu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją wybebeszyłem z obudowy, wywaliłem fabryczny akumulatorek a podłączyłem inny (700mAh nieco większy od samej  kamerki) teraz ładuję go osobno przy pomocy ładowarki, dzięki temu mam pewność że prądu nie zabraknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.