Skocz do zawartości

Po co jest telewizja?


rafał .k

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie tak jest że prędzej puszczą wszelkiej maści szmiry i tasiemce tip. z automatu .Mało roboty i tyle . Czy to coś złego że chciałem żeby zrobili relację z zawodów ? Czy programy typu  np. Adam Słodowy to coś złego było? Czy nie mogło by być coś podobnego? dostosowanego do teraźniejszości? Może źle myślę ? Może faktycznie teraz trzeba te przysłowiowe pudło zamienić w obrazek na ścianie i nic więcej ! A czy pan z oddziału TVP Lublin co prowadzi" Było nie minęło"  też jest w błędzie ? Kładąc tgz.lachę na wszystko godzimy się na taki stan rzeczy .Może  trzeba mieć wszystko gdzieś, i tylko patrzeć swego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, byłem kilka lat posiadaczem tunera z nagrywaniem "N-ki" Jego ergonomia była super. Podjąłem jednak decyzję o odłączeniu się od satelity i dziesiątków programów z sieczką i powtórkami, a przede wszystkim odciąłem od tego dzieciaki. 

 

Większość pudełek do odbioru telewizji naziemnej umożliwia nagrywanie na pendrive. Troszkę trudniej niż w "N" ale można się przyzwyczaić. Przeanalizuj program dostępnych stacji i zakreśl to, co chciałbyś zobaczyć. W moim przypadku jest tego troszkę. Są programy popularnonaukowe, również o Polsce. Od razu odpuść sobie misyjne TVP, szkoda czasu...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tak jest że prędzej puszczą wszelkiej maści szmiry i tasiemce tip. z automatu .Mało roboty i tyle . Czy to coś złego że chciałem żeby zrobili relację z zawodów ? Czy programy typu  np. Adam Słodowy to coś złego było? Czy nie mogło by być coś podobnego? dostosowanego do teraźniejszości? Może źle myślę ? Może faktycznie teraz trzeba te przysłowiowe pudło zamienić w obrazek na ścianie i nic więcej ! A czy pan z oddziału TVP Lublin co prowadzi" Było nie minęło"  też jest w błędzie ? Kładąc tgz.lachę na wszystko godzimy się na taki stan rzeczy .Może  trzeba mieć wszystko gdzieś, i tylko patrzeć swego? 

 

Oczywiście nic złego w Twoim pomyśle, ale próba przekonania, że każdy powinien mieć prawo do wystąpienia w telewizji bo płaci abonament jakoś do mnie nie przemawia ;) Zgodnie z Twoim myśleniem, każdy powinien mieć prawo do wystąpień w rządzie bo płaci podatki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nic złego w Twoim pomyśle, ale próba przekonania, że każdy powinien mieć prawo do wystąpienia w telewizji bo płaci abonament jakoś do mnie nie przemawia ;) Zgodnie z Twoim myśleniem, każdy powinien mieć prawo do wystąpień w rządzie bo płaci podatki ?

Ja o czymś innym ty o czymś innym .Ja o tym że szanowna nasza telewizornia powinna też czemuś służyć a nie tylko kto jakie majty dziś założył i czy mu w nich do twarzy czy nie ! I nie oto tu idzie żeby każdy jak mu się zachce leciał błysnąć w szkiełku .Chodzi o podejście do tematu .ŹLE MINIE ODBIERASZ ! Bo jak pokazują że jakiś sławny rolnik wyprodukował wielki owoc lub rybak złowił wyjątkowo dorodny okaz jakieś ryby to nie mogą zrobić relacji z Mistrzostw Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, ośrodki regionalne powinny relacjonować to co dzieje się w regionie. Nawet jeżeli "nie puszczą" to powinni wpaść nakręcić materiał. Jakoś z pikników/zawodów na których byłem pojawiło się 10 - 20 s relacji w wiadomościach regionalnych, o telewizji regionalnej (nie TVP) nie wspominając. Cyba, że u Rafała w okolicach tyle się dzieje, że brakuje reporterów i wiadomości z regionu pękają w szwach. Tylko wówczas pozazdrościć.

 

Rafał, pisaliśmy razem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, ośrodki regionalne powinny relacjonować to co dzieje się w regionie. Nawet jeżeli "nie puszczą" to powinni wpaść nakręcić materiał. Jakoś z pikników/zawodów na których byłem pojawiło się 10 - 20 s relacji w wiadomościach regionalnych, o telewizji regionalnej (nie TVP) nie wspominając. Cyba, że u Rafała w okolicach tyle się dzieje, że brakuje reporterów i wiadomości z regionu pękają w szwach. Tylko wówczas pozazdrościć.

 

Rafał, pisaliśmy razem :D

 

Ja też jestem takiego zdania, ale chyba mają prawo wyboru ... nie ma tu co podchodzić zbyt roszczeniowo bo się płaci abonament. W taki sposób byłoby więcej syfu w TV niż jest do tej pory (choć ciężko sobie wyobrazić, że może być jeszcze więcej ..).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper, ośrodki regionalne powinny relacjonować to co dzieje się w regionie. Nawet jeżeli "nie puszczą" to powinni wpaść nakręcić materiał. Jakoś z pikników/zawodów na których byłem pojawiło się 10 - 20 s relacji w wiadomościach regionalnych, o telewizji regionalnej (nie TVP) nie wspominając. Cyba, że u Rafała w okolicach tyle się dzieje, że brakuje reporterów i wiadomości z regionu pękają w szwach. Tylko wówczas pozazdrościć.

 

Rafał, pisaliśmy razem :D

Chodzi oto że redaktor z którym rozmawiałem miał to gdzieś ( i daleki byłem, jestem od nastawienia ,że jak się do nich zwróciliśmy to muszą i już)  skwitował że seriale są ważniejsze ! A w mojej okolicy nic takiego się nie dzieje czego by nie ogarnęli w TVP3 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak ktoś już napisał - nie oglądam TV, dzięki temu mniej się stresuję. W domu TV jest, i nagrywarka UPC jest, tylko że coraz mniej ciekawych programów do obejrzenia... niestety.

 

 

A ja mam NC + !!! I bardzo mi z tym dobrze, chociaż SS-yny co roku "w ramach promocji" podnoszą mi abonament o dychę, bez najmniejszych szans na odwołanie! SS-yństwo w najczystszej postaci! 

 

Pozwolę sobie polecić moją metodę - pod koniec umowy dzwonię i składam wypowiedzenie. Następnie przetrzymuję ich (w międzyczasie wydzwaniają i składają oferty, ale wszystkie na wyższą kwotę niż obecna ale z "bonusami") aż do ostatniego dnia przed wygaśnięciem umowy. Wtedy dzwoni pan/pani i okazuje się że można i dodatkowe pakiety/internety otrzymać, i jednocześnie wytargować dużo niższą stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam NC + !!! I bardzo mi z tym dobrze, chociaż SS-yny co roku "w ramach promocji" podnoszą mi abonament o dychę, bez najmniejszych szans na odwołanie! SS-yństwo w najczystszej postaci! Ale mam tę ich nagrywarkę i w tym leży cały ten pies pogrzebany. Nagrywam, co mi się uwidzi i odtwarzam, kiedy mi sie spodoba. I ta największa przyjemność w przewijaniu reklam z największą prędkością 64 i zgadywanka, aby to wyłączyć w odpowiednim momencie. Czysta przyjemność. Gdyby mi jakiś mądry człek doradził, jak tę ich nagrywarkę obejść i kupić sobie własną i ją stosować bez tego pieprzowego abonamentu, miałby u mnie same plusy dodatnie, a ma wdzięcznosfć natychmiast przybrała by barwę złocistożółto-chmielową. I pomyśleć, że jeszcze całkiem nie tak dawno można było sobie kupić kasetę VHS i nagrywać do woli...

Najwyraźniej nie umiesz z nimi postępować. Jestem abonentem od 12 lat , najpierw Wizji TV potem Cyfry + i teraz NC+. Zasada obniżania abonamentu i zwiększania ilości kanałów jest bardzo prosta a mianowicie: zbliża się koniec umowy więc dzwoni koleś z NC z propozycją więc mówisz że nie jesteś zainteresowany bo to jest dno. Potem masz jeszcze ze cztery takie telefony i za każdym razem mówisz że nie jesteś zainteresowany. Potem idziesz i rozwiązujesz umowę. Czekasz do jej końca i na 2-3 dni przed terminem oddania sprzętu dzwoni konsultant i robi Ci ofertę programową i to jest decydujący moment- tu już musi być Twoja inicjatywa. Ja z żoną wycisnęliśmy bardzo dużo ale nie to co chcieliśmy więc powiedzieliśmy że zastanowimy się z zamiarem oczywiście że nie zadzwonimy do tego konsultanta. Nadchodzi dzień oddania sprzętu i masz telefon i wtedy dopiero rozgrywasz ostatnią partię.

Dodam że za 69zł mam multiroom  z dekoderem z HDD , cały pakiet Canal+ , cały pakiet HBO, History, Discovery wszelkich maści i resztę tych kanałów za które musiałbym wywalić pewnie ze 129zł. Błędem jest przedłużanie umowy poprzez jej nie wypowiedzenie. Ten sposób działa od 12 lat a odgadłem tą ich układankę tylko dlatego że nigdy nie zależało mi na przedłużeniu umowy i gotowy byłem na jej rozwiązanie. A jeżeli Ci na czymś nie zależy a ktoś chce Ci to coś wcisnąć to możesz podnosić poprzeczkę wysoko bo i tak nic nie stracisz a tylko możesz zyskać. To tyle w sprawie płatnej TV

 

 Chyba odniosłeś się tam do elekta Dudy. Za BK o modelach też nie widziałem nic, co najwyżej jak dobrze kojarzę jeden z czołowych polskich szybowników wspomniał że nic mu ten kraj nie pomógł a jak własną pracą osiągnął to co osiągnął  to nagle wszyscy sobie o Nim przypomnieli.

 Ogólnie jestem za odpolitycznieniem forum nawet z tzw sygnałów podprogowych bo od słowa do draki niedaleko czego jako moderator powinieneś chyba unikać

 

Edit: od kilku lat zauważyłem że polska TV kręci się niczym wirnik w sokowirówce. Odnoszę wrażenie że służy tylko i wyłącznie do prania ludziom mózgów a z tego co widać idzie jej to całkiem nieźle. Płacąc wymagam. Za moje pieniądze nie chcę oglądać plującego na ludzi człowieka N. czy wciskania głupot o zielonej wyspie bo jak się sięgnęło dna to raczej głębiej się nie da chyba że wywiercić dziurę.Nie chcę oglądać nawoływań szogunów i marudzenia o równości, o  wzrastającym PKB które wzrasta chyba tyko nielicznym itp itd. Planete+ to bardzo dobry kanał, potrafią zrobić mocny dokument nie ukrywając faktów i jeżeli zaczną powstawać takie w polskiej telewizji to powiem ze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ogólnie jestem za odpolitycznieniem forum ...

... nie chcę oglądać plującego na ludzi człowieka N. czy wciskania głupot o zielonej wyspie bo jak się sięgnęło dna to raczej głębiej się nie da chyba że wywiercić dziurę.Nie chcę oglądać nawoływań szogunów i marudzenia o równości, o  wzrastającym PKB które wzrasta chyba tyko nielicznym itp itd.

Sławek, tym razem odpolitycznienie wyszło Ci średnio :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie telewizja, ta rodzima jest po prostu niczym więc jej nie oglądam. Znacznie bardziej wolę radio internetowe w którym nie słyszę pyskówek tylko muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najwyraźniej nie umiesz z nimi postępować. Jestem abonentem od 12 lat , najpierw Wizji TV potem Cyfry + i teraz NC+. Zasada obniżania abonamentu i zwiększania ilości kanałów jest bardzo prosta a mianowicie: zbliża się koniec umowy więc dzwoni koleś z NC z propozycją więc mówisz że nie jesteś zainteresowany bo to jest dno. Potem masz jeszcze ze cztery takie telefony i za każdym razem mówisz że nie jesteś zainteresowany. Potem idziesz i rozwiązujesz umowę. Czekasz do jej końca i na 2-3 dni przed terminem oddania sprzętu dzwoni konsultant i robi Ci ofertę programową i to jest decydujący moment- tu już musi być Twoja inicjatywa. Ja z żoną wycisnęliśmy bardzo dużo ale nie to co chcieliśmy więc powiedzieliśmy że zastanowimy się z zamiarem oczywiście że nie zadzwonimy do tego konsultanta. Nadchodzi dzień oddania sprzętu i masz telefon i wtedy dopiero rozgrywasz ostatnią partię.

Dodam że za 69zł mam multiroom z dekoderem z HDD , cały pakiet Canal+ , cały pakiet HBO, History, Discovery wszelkich maści i resztę tych kanałów za które musiałbym wywalić pewnie ze 129zł. Błędem jest przedłużanie umowy poprzez jej nie wypowiedzenie. Ten sposób działa od 12 lat a odgadłem tą ich układankę tylko dlatego że nigdy nie zależało mi na przedłużeniu umowy i gotowy byłem na jej rozwiązanie. A jeżeli Ci na czymś nie zależy a ktoś chce Ci to coś wcisnąć to możesz podnosić poprzeczkę wysoko bo i tak nic nie stracisz a tylko możesz zyskać. To tyle w sprawie płatnej TV

Potwierdzam. Ten sposob dziala i w moim przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.