Skocz do zawartości

zakłócenia na k.64


skidan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Opisywałem już wcześniej swoje problemy z odbiornikiem E-sky EK-0420A 6-kanałowy i byłme przekonny, że rozwiązałem ten problem. Wykorzystałem odbiornik 8 kanałowy z podwójna przemianą. wszystko było dobrze do 2 maja. Po raz pierwszy wykonałem oblot Calmato firmy Kyosho. Prawie straciłem samolot. Znowu pojawiły się zakłócenia. Silnik przerywał, lotki i wysokość szarpały. Latałem jak zwykle nad "swoim niebem" ;D . Zakłocenia pojawiły się w zupełnie innym miejscu niż dotychczas.

 

Mało tego. Dzień wcześniej sprawdziłem cały terem za pomocą skanera częstotliwości

 

tak wygląda wykres z wyłączonym nadajnikiem identyczny w promieniu 300m od miejsca, gdzie zawsze stoję z nadajnikiem

635fc7b327f08cd6m.jpg

 

tak wygląda wykres z włączonym nadajnikiem k.64

d011ca899daadb15m.jpg

 

ale ok 5 m od nadajnika na wykresie znikają takie duże zakłócenia, spadają do poziomu 30% tak jak na pierwszym zdjęciu i widoczne są tylko 2 impulsy: 1 na kanale 64 a drugi na częstotliwości ok 30MHz (może to jest 27MHz) po lewej stronie

 

 

Odbiornik E-sky z kwarcem był w sklepie na reklamacji, sprawdzili . jest ok. Antena poprowadzona tak jak radził Peter, czyli od razu do najwyższego punktu na SK. Pozostaje jeszcze oddalić regulator od pakietu, ale nie mam takiej możliwości, zwłaszcza w Calmato

miejsce na regiel jest między 2 a 3 wręgą

7635a078909dc34fm.jpg,

 

nad tym jest pakiet (3700mAh Dulalsky 22C), odbiornik jest między serwami a 3 wręgą.

 

POMOCY :!: :!: :!: jak znowu stracę samolot to dostanę szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK robraf. To jest chyba ostatnia możliwość, czyli sprawdzenie kwarcy i nadajnika. Przygotuje Speed'a bo Calmato idzie spowrotem na strych :evil:

 

 

Jeśli macie inne propozycje to chętnie je przeczytam.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak być że faktycznie na kanał na którym latasz nakłada się jakaś harmoniczna mocnej stacji radiowej w twojej okolicy. w takim przypadku zmiana kanału powinna pomóc

 

też tak myślałem, ale skaner niczego nie wykrył. :shock:

 

Czy ktoś z was też miał podobny problem? Jak go rozwiązaliście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze oddalić regulator od pakietu, ale nie mam takiej możliwości

 

Zakladajac ze rx jest sprawny,regler moze tak zaklocac.

Ba,nawet inny rx z tym samym kanalem moze dzialac poprawnie. Selektywnosc.

 

Ja bym zrobil tak.Nie to ze sie nie da.Jak sie nie da to nie lataj.

RX odsunac od regla minimum 30 cm.

Zaloz krazek ferytowy na kable,antena w pion,a nie na stateczniku.

Jesli rx jest sprawny-na wysokosci gruntu model na full gazie powinien jeszcze reagowac w odleglosci 20m (antena schowana tx-1 m nad ziemia)

Jesli jest inaczej,kup inny rx.

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze oddalić regulator od pakietu, ale nie mam takiej możliwości

 

Zakladajac ze rx jest sprawny,regler moze tak zaklocac.

Ba,nawet inny rx z tym samym kanalem moze dzialac poprawnie. Selektywnosc.

 

Ja bym zrobil tak.Nie to ze sie nie da.Jak sie nie da to nie lataj.

RX odsunac od regla minimum 30 cm.

Zaloz krazek ferytowy na kable,antena w pion,a nie na stateczniku.

Jesli rx jest sprawny-na wysokosci gruntu model na full gazie powinien jeszcze reagowac w odleglosci 20m (antena schowana tx-1 m nad ziemia)

Jesli jest inaczej,kup inny rx.

Amen.

 

 

skidan, mam gdzieś kilka takich krążków jak znajde to podeśle ci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Peter

RX odsunac od regla minimum 30 cm.

:shock:

 

30 cm to sporo. Przedłużenie kabli to nie problem, ale przesunięcie odbiornika o kolejne 15cm do tyłu ozaczałoby wycięcie dziury w kadłubie :roll: .

 

Wykorzystam najpierw filtry ferrytowe od Robrafa.

 

:idea: Czy owinięcie regulatora i kabli od regla srebrną folią coś pomoże :?: Kombinuje jak koń pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sprzwdzić ten cały sprzęt włączony bez latania (patyk w ziemie przywiązac samolot i sobie troche gazem podziałac z 4-5 minut) i czy są zakłócenia czy nie. Sorki ale jak dla mnie to troche "partyzant jesteś" jak nie ma 100% pewności że wszystko jest ok po prosty nie latam. A co do odbiornika E-skya to mam w go w małym modelu co mi nie szkoda bo od czasu do czasu kopie ten typ już chyba tak ma (innym z lotniska też ni z tego czy owego czasem kopną) " odbiornik dla lubiących emocje" :)

Pozdrawiam

 

P.S>

Pożycz inny odbiornik i zobacz czy to może regler albo serwa sieją zakłócenia a jak nie to jednak sie pozbądź tego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sprzwdzić ten cały sprzęt włączony bez latania

P.S>

Pożycz inny odbiornik i zobacz czy to może regler albo serwa sieją zakłócenia a jak nie to jednak sie pozbądź tego odbiornika.

 

Może i partyzant bo w wojsku nie byłem :devil: , ale na ziemi (bez latania) i w odległości mniejszej od ok.100m nic się złego nie dzieje.

 

Mam 2 różne odbiorniki: E-sky 6-kanałowy i Hiteka 8-kanałowy z podwójną przemianą

2 różne regulatory: Jeti 25A i 40A nazwy nie pamietam

2 rodzaje serw (żeby nie było, że to wina serw): Hitec HS 422, Dynam 90,

 

Sprawdzałem różne kombinacje a zakłócenia pojawiają się w różnych miejscach i odległościach. Przeczesałem skanerem tereny, na których latam i szymy nie przekraczają 30% (sporadycznie jakiś impuls na 32%) jak widać na zdjęciu wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Skaner harmonicznych Ci nie wykryje.Model w górze jest narażony na większe zakłócenia niz na ziemi, fakt powszechnie znany.Dziwne , z tymi kanałami w okolicach 64-65 to nie tylko Ty masz problem.Czytałem gdzieś w necie o zakłóceniach na tych kanałach.

 

Nie masz w okolicy stacji radiowej nadającej na 105,1 MHz lub w pobliżu tej częstotliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to mnie nastraszyliście :( Latam na 64 od 2002r i jak do tej pory jest ok (ODPUKAĆ). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale u mnie np. na 105,6 jest stacja radiowa a mimo to latam. Jest tu jeszcze ktoś kto lata na 64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jak odbiorniki mają kiepską selektywność i szerokie obwody wejściowe to nadajniki radiowe mogą ale nie muszą zakłócać.Częstotliwość kanału RC x 3 (harmoniczna) i wyjdzie wartość w MHz w paśmie fonicznym. Jak bym miał kanał 35.100 to 3 harmoniczna będzie 105,3 MHz i u mnie akurat nadaje na tej częstotliwości Zetka.Do przekaźnika radiowego mam 30 km i widzę go z okna mojego pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Świetnie, ja mam ch 64... Czuje, że zmiana z 27 MHz na kanał 64 35MHz nie na wiele się zdała, zwłaszcza jeśli brac pod uwagę częstotliwośc Radia Zet w okolicach Ostrowca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Szymon, para kwarców na inny kanał kosztuje niedużo.My latamy na kanałach od 70 wzwyż i tam nie ma problemów, więc wyposaż się w dodatkowy kanał i będzie ok.Ja mam 79 , Adam 75, Krzyśka trzeba by zapytać ale chyba 69.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Musze sie dołączyć do tematu, bo u nas pojawia się podobny problem, kiedyś latałem na kanale 64 - zdarzały się kopnięcia w locie, czasami nawet takie ze silnik na maxa się wkręcał.

 

Moj sprzęt:

Odbiornik: Hitec - HFD 08 RD 35 MHz - 8 kanałów - podwójna przemiana

Kanał, na którym latam aktualnie: 63, kupiony jakieś 4 miesiące temu.

Nadajnik: Hitec - Optic 6

 

Teraz, kiedy mam kanał 63 jest podobnie, ale zdarza sie to nie tak często jak kiedyś, za to jak fajnie mam, gdy przyjdzie moj kolega, który aktualnie lata na kanale 64 :) no wręcz fantazja w locie - takich akrobacji to chyba nikt nie wywinie jak moj model, podczas gdy kolega włączy swój nadajnik... Ciężko to opisać, ale masakra dzieje sie z modelem i w powietrzu i na ziemi - jak raz mi sie tak zdarzyło od tej pory nie latamy wspólnie. Kolega tak samo miał dziwne reakcje modelu w czasie wspólnego lotu a on ma ECLIPSE 7 - ale o ile pamiętam pojedynczą przemianę.

 

Teraz pytanko - czy to może być juz lekko rozstrojony nadajnik ?? ze tak siejemy sobie na wzajem czy rzeczywiście cos niechcianego w eterze fruwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dorzucę swoje 3 grosze. Gdyż mam dokładnie ten sam problem. Latam na Hitec Optic 7 odbiornik z podwójną przemianą Hitec - HPD 07RH QPCM 35 MHz. Kanał 64 - i także często zdarzają się zakłócenia - dwa razy o mało nie straciłem modelu - zachowywał się jakby kompletnie stracił zasięg. Często także szarpało serwami. Ostatnio latałem na wsi - i tam na dwa loty zakłóceń nie było. Widać kanał 64 jest dość niepewny. Jakby komuś udało się coś więcej ustalić w tym temacie proszę podzielić się opinią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Optic to 6 a nie 7 ja mam Eclipse 7 i też k64 i jak do tej pory spisuje sie nieźle a co do zakłóceń to jest różnie są składowe harmoniczne które wystempóją o różnych porach dnia w zależności od propagacji,jak i również okolica czyli zabudowania las a nawet druty od malin czy też linie wysokiego napięcia.Pozdrowionka latajmy bez zakłóceń. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.