Skocz do zawartości

Sprawdzony i pewny benzyniak 40-80ccm - jaki?


TeBe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się w nowym projekcie do takiej benzyny. Przeczytałem internet i nadal głupi jestem. Na początku myślałem o Saito, ale teraz już sam nie wiem. 

Jeśli ktoś z Kolegów ma doświadczenia i zechce się podzielić, to z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek...niby banalne pytanie a odpowiedzi zero :) .

Myślę że się nie obrażisz jak napiszę że zapytałeś jak przedszkolak,bardzo ogólnie i typu jakie najlepsze auto za 40 -80 tyś...

Jest wiele kryteriów doboru silnika spalinowego min. -makieta,akrobat,holówka, czterotakt,dwusuw ,boxer,budżet ;) - nie podałeś nic..

Generalnie to obecne silniki spalinowe benzynowe sprawują się znakomicie i to zarówno chińczyki jak i firmówki pod warunkiem podstawowej wiedzy odnośnie eksploatacji,regulacji,doboru paliwa(oleju),śmigieł.

Wiele zależy też jak trafisz,są silniki tej samej marki które chodzą jakby zupełnie z innej bajki-jeden na kilka sztuk potrafi mocno kaprysić inne chodzić jak "złoto" np DLA 56.

Jest wiele uwag do Saito benzynowych szczególnie tych w mniejszej pojemności np.FG 20 i to w większości prawda ale ja mam taki silnik w dwupłacie i chodzi bezproblemowo :) .

Typowe silnik dla "ludu" to DLA,DLE,RCGF,JCEVO,dla bardziej wybrednych ZDZ,MVVS,MOKI.OSMaX i dla  wymagających DA czyli najdroższe, choć są i jeszcze lepsze ,w produkcji jednostkowej i cenach z "kosmosu".

Jest też wiele pochodnych marek najczęściej chińskich.

Z każdego będziesz zadowolony jeśli będzie dobrze dotarty,właściwie wyregulowany,nie przegrzany.

Nie ma chyba  osoby która wskazała by Ci najlepszy silnik w Twoim pytaniu bo po pierwsze spory rozrzut pojemności,nie wiadomo też do czego.

Sam miałem do czynienia z wieloma silnikami,od dłuższego czasu latam na chińczykach typu DLE 55 ,DLA 116 ,MLD 35 ,DLA 58 i mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach.

Ogólnie temat rzeka, dużo osób ma swoje doświadczenia,ulubione marki,generalnie spróbujesz benzyny to żarka odejdzie w odstawkę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.