Skocz do zawartości

Gaśnie mi silnik czy to znaczy że to już jego koniec ??


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki coś auto.jpg

Jest to Kyosho z silnikiem 0,15 (nie mam pojęcia co to za model bo nie zajmuje się samochodami na co dzień ).Kolega znalazł go w Norwegi w koszu na śmieci i przywiózł do mnie wiedząc że lubię zabawki RC.

 

Poskładałem wszystko do kupy i uruchomiłem go bez większych trudności. Pojeździłem z pół godziny model o dziwo zachowywał sie całkowicie poprawnie, bez problemu osiągał duże szybkości i dobrze trzymał sie asfaltu. Za drugim razem jak wyszedłem pojeździć juz nie było tak dobrze - silnik gaśnie na wysokich obrotach. Jeżeli ustawie bogatszą mieszankę silnik się zalewa ,a jak ustawie tak jak trzeba silnik zachowuje się poprawnie do mniej więcej połowy gazu po otwarciu przepustnica do pełna gaśnie od razu. Co może być przyczyną takiego zachowania się silnika ? dodam że mam doświadczeni z silnikami spalinowymi ale lotniczymi. Instalacja paliwowa zachowuje się normalnie wymieniłem wszystkie przewody nigdzie nie pojawiają się pęcherze powietrza. Silnik rozebrałem w celu sprawdzenia w jakim jest stanie ( nie ma przedmuchów, gładź cylindra bez rys , kompresja dobra, nie ma luzów na wale i korbowodzie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to koniec rury i jest ona dobrze zamontowana, a układ wydechowy jest drożny wiec raczej to nie jest przyczyną takiego zachowania. Z tłumika mam podprowadzane ciśnienie tak jak powinno być. Silnik chodził całkowicie prawidłowo no i przestał z bliżej nie wyjaśnionych przyczyn dlatego ciężko mi znaleźć wyjaśnienie co może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.sprawdx szczelnosc instalacji paliwowej-wymien wszystkie rurki na nowe.

2.Zmień świecę na nową.

3.Wykręć iglicę z rozpylacza i przepłukaj rozpylacz paliwem ze strzykawki.

4.Sprawdź szczelność skrzyni korbowej- ew.wymień uszczelkę.

5.Sprawdź szczelność mocowania gaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.sprawdx szczelnosc instalacji paliwowej-wymien wszystkie rurki na nowe.

2.Zmień świecę na nową.

3.Wykręć iglicę z rozpylacza i przepłukaj rozpylacz paliwem ze strzykawki.

4.Sprawdź szczelność skrzyni korbowej- ew.wymień uszczelkę.

5.Sprawdź szczelność mocowania gaźnika.

 

Oczywiście te żeczy powinieneś wykonac jako pierwsze.

 

Bardzo ważne jest też zastosowane paliwo (nic o tym nie napisałeś zaznaczyłeś tylko że na codzień obsługujesz silniki lotnicze) Silniki samochodowe wymagają większej ilości nitro! Co przy obecnych temp. może mieć duże znaczenie. Jeśli dalej obsługa silnika zawiedzie sprawdź jeszcze te punkty.

 

1. Czy silnik przerywa pracę natychmiast? (jeśli tak)

2. Czy na załączonym zażeniu silnik ma podobny objaw? (jeśli nie)

 

Gdy silnik spełnia dwa wyżej wymienione punkty można podejżewać niedostateczną ciepłotę silnika. Wówczas zmiana świecy na taką samą może nie dać pozytywnego rezultatu. Trzeba wymienić na cieplejszą i wrócić do poprzedniej gdy temp. zewnętrzna wzrośnie i kilkanaście stopni.

 

Dodam również że bazuję na doświadczeniach w obsłudze silników lotniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wspomniałem w pierwszym poście wszystkie punkty które proponowaliście wykonałem czyli :

-rozebrałem by sprawdzić czystość gaźnika

-szukałem czy nie bierze powietrza ze skrzyni korbowej albo spod gaźnika

-sprawdziłem czy nie leje spod głowicy

-wymieniłem cała instalacje paliwową (nigdzie nie powstają bańki powietrza)

 

Możliwe jest opcja że to paliwo bo używam lotniczego 5% nitro bo akurat to mam pod ręką ale dlaczego działał normalnie przez trochę ( kilka zbiorników wyjeździłem i było ok ) i potem przestał.

Nie chce specjalnie kupować 2,5 l paliwa do czegoś co może już nie działać to auto to w końcu złom ze śmietnika a ja z ciekawości i w sumie z niedowierzaniem zabrałem się za nie i okazało się że da się jeździć i to jest całkiem niezła zabawa . Dzisiaj jeszcze raz sprawdzę gaźnik i to czy gaśnie z rażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różne rzeczy można znaleźć , myślę, że to auto zostało wyrzucone z powodu mocowanie silnika, które sie odłamało i silnik trzymał sie na 1 śrubie co uniemożliwiało jazdę, ale gwintownik i i kilka godzin w warsztacie i zrobiłem nowe mocowanie. Całość nie jest nawet bardzo zużyta widać po głowicy że auto miało dachowanie i może wtedy urwał sie ten silnik i właściciel je wyrzucił ale to tylko moje przypuszczenia.

 

Co do dalszych testów to z żarzeniem też gaśnie, nie ma żadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że świeca jest już złużyta i trzeba dać nową najlepiej tą samą ponieważ jak wcześniej mówiłeś że chodzi to czemu przy tej samej świecy by nie chodził. A jak to nie świeca to nie wiadomo co to może być skoro kompresja jest i luzów nie ma i nie puszcza na głowicy i na świecy.

Możesz jeszcze sprubować na innym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak coś jest z instalacja paliwową lub gaźnikiem. Wymontowałem gaźnik jeszcze raz i bardzo dokładnie wyczyściłem i jest ciut lepiej silnik juz nie gaśnie po osiągnięciu obrotów maksymalnych ale pracuje nierównomiernie , przyspiesza i zwania i tak w kółko nie chce iść równo tak jakby na maksymalnych obrotach przestawał dostawać paliwo, a gdy obroty spadną to wystarcza to do tego aby utrzymać prace i znów sie rozpędzić i tak cały czas. Dalsze zubożanie mieszanki powoduje gaśnięcie nawet na wolnych obrotach, na bogatszej jest też gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ale naprawdę to auto pochodzi ze śmietnika :) Wcale nie robie sobie żartów, do tego auta mam jeszcze reklamówkę części i 2 nadajniki- jeden graupner z komputerem, a drugi to chyba standardowe radio od tego modelu (oba działają ) aha i jeszcze trzy odbiorniki ale tylko jeden kwarc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.