Skocz do zawartości

Fatuba 72mhz


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądająć allegro znalazłem takie radio: http://www.allegro.pl/item156809144_nowa_aparatura_firmy_futaba_.html

z tego co tutaj czytałem i na innych forach taka częstotliwość ma wiele zakłuceń jeśli chodzi o rc. Niewiem czy dobrze pisze ale tak to interpretuje.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biją, tylko nie w tym kościele :-) Zakłucenia liczne to i owszem są ale w paśmie 27MHz (znów coraz powszechniejsze CB-radio). Z kolei pasmo 72MHz jest pasmem niedozwolonym do sterowania modelami RC w Polsce. Pisałem już kiedyś, że to pasmo jest również pasmem strzeżonym, a więc należy się liczyć z radionamiernikami URTiP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakresy częstotliwości oraz parametry techniczne urządzeń przeznaczonych do zdalnego sterowania modeli: latających, lądowych, nawodnych i podwodnych obowiązujące w naszym kraju :)

 

Zakresy częstotliwości

 

1. 26,995MHz; 27,045MHz; 27,095MHz; 27,145MHz; 27,195MHz

 

2. Tylko dla modeli latających: 34,995-35,255MHz

 

3. 40,665MHz; 40,675MHz; 40,685MHz; 40,695MHz

 

MOC PROMIENIOWANIA NIE WIĘKSZA JAK 100mW W ODLEGŁOŚCI 10m !!

 

 

Wymagania ujęte w Rozporządzeniu 1162 Ministra Infrastruktury z 6 sierpnia 2002 roku, opublikowanych w Dzienniku Ustaw nr 138.

 

hmmm.... Ciekawe czy dzisiejsze aparaturki 35MHz spełniają warunek promieniowania? Bo jak nie to przecierz są nielegalne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.