Skocz do zawartości

Budowa pierwszego quadcoptera


dakozio

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy też jaką płytkową się ma, bo ja mam taką która teoretycznie ma lepszy obraz (bardziej wyraźny) i szerszy obraz, ale często latam z widoku na mobiusa bo po prostu lepiej zachowuje się wieczorem oraz przy przejściu z ziemi na niebo, i na odwrót.

Podejrzewam ,że Sony o której pisałem załatwi sprawę i mobius zostanie tylko do nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No właśnie jakoś ucichło tu, chyba wszyscy popadli w sen zimowy i czekają do wiosny ;)

 

Ja ciągle zastanawiam się co złożyć , z jednej strony boje się ,że jak mi coś padnie na jednym ramieniu to murowany kret a z drugiej strony jakoś nie przekonuje mnie hexa czy inny układ.

Raczej odbuduje na tej samej ramie, zastanawiam się tylko nad wymianą silników.

Na tapecie są:

- DJI E300 2212 

- SunnySky X2212 KV980

- Emax XA2212 980KV

 

Pierwsze są droższe ale pewne, ciekawe tylko czemu nie można ich kupić na stronie producenta.

Drugie są tanie ale tu boje się podróbek (Chińskie portale)

O trzecich nie mam zdania, plus że można je łatwo w polskich sklepach kupić.

 

Chyba że możecie coś innego polecić w podobnych cenach i łatwo dostępnych?

 

Ps. Wiem już jaka była wina mojego kreta, jeden z goldów przy regulatorze się urwał. Muszę tym razem to wszystko jakoś lepiej zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt "No właśnie jakoś ucichło tu, chyba wszyscy popadli w sen zimowy i czekają do wiosny ;)"
Jak to się nie dzieje, ja właśnie zimą tworzę bo lata szkoda na sklecanie ;)

Tym razem specjalne zamówienie od syna, ma coś być do 2tys, więc będzie, a w cenie zmieści się FPV, gimbal, kamera, zasięg do 1,5km RTH i te inne pierdoły które młode tygryski tak kochają, oczywiście na Nazie V2

post-10282-0-96222100-1447076538_thumb.jpg

 

Z silników polecił bym jeszcze te http://www.goodluckbuy.com/4x-ld-power-mt2212-920kv-brushless-motor-cw-ccw-for-dji-phantom-f450-f550-multi-rotor-black.html bo jeżeli to nie są E-300 to coś bardzo blisko, a nawet zaryzykuję stwierdzenie że to

samo tylko bez "drogiego" napisu DJI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, do mojej 480'ki zamontowałem DJ13 920KV. I muszę powiedzieć sprawują się doskonale. Bardzo ładnie pracują, żadnych problemów.

I oczywiście nie nazwał bym ich ........... oryginalnymi DJI ;)

 

A gdzie je kupowałeś?

 

 

Z silników polecił bym jeszcze te http://www.goodluckbuy.com/4x-ld-power-mt2212-920kv-brushless-motor-cw-ccw-for-dji-phantom-f450-f550-multi-rotor-black.html bo jeżeli to nie są E-300 to coś bardzo blisko, a nawet zaryzykuję stwierdzenie że to

samo tylko bez "drogiego" napisu DJI.

 

A jeszcze pamiętam jak koniecznie mnie namawiałeś na oryginały ;)

A te co wklejasz teraz masz osobiście? Jeśli tak to z tej aukcji kupowałeś?

 

Ja zastanawiałem się nad czymś lepszym żeby nie mieć problemów z wibracjami wyważaniem i hałasem, bo te co kupiłem to tylko 2 fajnie i cichutko chodzą, jeden jest w miarę znośny ale ten 4 to już hałasuje i wibruje. Da się latać ale sam fakt wkurza. Trochę się na siebie wkurzam, że go od razu nie zareklamowałem, bo Chińczyki z alliexpresu idą na ręke. No cóż kupię kolejne 4 i w razie czego jak mnie najdzie na hexe to będzie jak znalazł z tymi dwoma cichymi co mam :)

 

PS. Przemku koniecznie wklej fotki i filmik jak zbudujesz, zawsze mnie ciekawiły koptery na zabudowanych ramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdania nie zmieniam, zakładaj E-300 i zapomnisz wymawiać słowo silnik, te co podałem z linka porównywaliśmy z kolegą z oryginałami i wyglądało to na to samo tylko z innym napisem, czyli jakość naprawdę OK. Bliskie oryginałowi mogą być jeszcze te  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66405__MultiStar_350_to_450_Frame_Size_2212_Combo_Set_With_Self_Tightening_Propellers_CW_CCW_Set_Of_2.html?strSearch=multistar%202212

jeżeli mówimy o silnikach do 450 i wagi 1500-1600g można na nich latać na śmigłach 10'.

Te tanie wynalazki które oferują niektóre chińskie sklepy założyłem raz i powiedziałem sobie: nigdy więcej, można robić doświadczenia w samolotach ale 

nie w czymś co spada jak cegła :blink:

 

Relacja z tej "budowy" jest tu http://pfmrc.eu/index.php?/topic/57526-fpv-z-czym-to-si%C4%99-je-dron-kamera-aparatura-google/ post #16 tylko takie

przekładki to masa roboty, łatwiej i szybciej by było przełożyć na zwykłą ramę 450, jak skończę to oczywiście zaprezentuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość ok 600g, trzeba doliczyć z 20g na klej i zaczepy (trzeba dorobić)

 

post-10282-0-63148800-1447136070_thumb.jpg

 

Śmigła, gimbal, kamera

 

post-10282-0-43066600-1447136155_thumb.jpg

 

Zasilanie

 

post-10282-0-59794800-1447136220_thumb.jpg

 

Całość powinna zamknąć się w 1200-1300g

 

Jest jeszcze opcja zasilania 2x3000mAh + 70g

 

I opcja podpinania "prawdziwego FPV" z kamerą i zasilaniem, takie FPV w try minuty

 

post-10282-0-50795700-1447136578_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci ,że faktycznie leciutko to wychodzi, powiedzmy że masz gimbal lżejszy o jakieś 100g niż mój ale i tak jest jakieś 350g różnicy.

A testowałeś już ten gimbal w warunkach bojowych? możesz polecić?

 

Jedynego co się obawiam przy twoim zestawie to że jak ci to kiedyś spadnie (różnie bywa) to gimbal jak i obudowa idzie do kasacji , a to już nie jest 7zł za wymianę jednego ramienia jak w moim przypadku.

 

Tak na marginesie niezłą kasę można by trzepać na obudowach typowo do rozbudowy DJI1 z miejscem na kamerkę(np ładnie wycięty wybrzuszony plastik) i antenki. A jakby do zestawu dokładali jeszcze układzik do filtrowania zasilania z jednego pakietu do kamerki i nadajnika to nawet bym się nie zastanawiał i brał w ciemno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gimbal miałem założony w TBS disco i ale zmodyfikowany jako czołowy i zachowywał się poprawnie, ostatecznie zadecydowałem, że TBS nie pędzie woził

zbędnych szpejów bo to model przeznaczony do sprawiania przyjemności z czystego latania a nie "kameruństwa".

Części do gimbala w razie czego masz wszystkie http://www.banggood.com/Walkera-G-2D-FPV-Plastic-Gimbal-Parts-Motor-Fixing-Mount-G-2D-Z-06P-p-933913.html a  na rożnych forach jest chwalony jako budżetowy, lekki i przy stabilnym modelu wystarczający do amatorskich potrzeb.

 

cyt"Tak na marginesie niezłą kasę można by trzepać na obudowach typowo do rozbudowy DJI1 z miejscem na kamerkę(np ładnie wycięty wybrzuszony plastik) i antenki."

 

Chyba się mylisz Michale, takich narwańców już nie ma, ludzie kupują P2, P3 bo chcą mieć ładne lanszafty z wakacji czy ślubów a nie grzebać i poprawiać, tym bardziej, że w P3 już niczego nie poprawisz, pozostaje serwis.

W temacie multikoptery modelarstwo zanika i to wszędzie, przejrzyj nasze fora czy RCGroups i masz tysiące postów dotyczących gotowców a relacji z

budowy niewiele i mało ludzi tam zagląda, obawiam się że tak będzie niebawem wyglądać całe modelarstwo :(

Zresztą po co się męczyć i grzebać w drucikach kilkanaście dni jak właśnie jest promocja -47% http://www.banggood.com/Wingsland-Scarlet-Minivet-5_8G-FPV-With-HD-Camera-RC-Quadcopter-p-973421.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietuh, moje silniki wyglądają doskładnie jak DJI i bardzo podobnie do twoich, kolorstyka zachowana tyle że zamiast DJI na mich jest 'wylaserowane' MarsPower :)

Parametrycznie to samo. Technicznie ....... wygląda, że też :).

 

A kupiłem na ebayu taki set 4 sztuki.

Kolejne już lecą z Chinowni wraz z nową ramą RoboCat :)

Do tego pójdzie NZAE32 v5, silniczki 2204 2300KV, Smigiełka carbon-fibre 5030 które mam także w Tarocie ;)

całość będzie leciutka a do tego doskonale wyglądająca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silników to moje nawet miały napis DJI :) .

Wczoraj jak robiłem zakupy u naszych chińskich przyjacieli na ich czarną środę to postanowiłem napisać do sprzedawcy moich silniczków.

Napisałem ,że nie jestem zadowolony z 2 silników. Odpisali ,że nie ma problemu wyślą je ponownie już bez regli . Zdziwiłem się bo trochę czasu już zleciało.

Także wstrzymam się jeszcze z zakupem kolejnych bo te 2 pozostałe chodzą naprawdę dobrze. A jak znów któryś będzie nie tak, to będę reklamował , do wiosny daleko w końcu przyjdą dobre :D

 

A co do Robocata to prawie go kupiłem, też mi się podoba ale przypomniałem sobie ,że nie umiem jeszcze takimi latać i ta obudowa w całości była by u mnie może jeden dzień :D

Także czekam na relację, może się skuszę za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, zauważyłem, że z Chińczykami nie ma takich problemów jak z innymi ;)

Jeśli coś nie działa albo się nie podoba, przysyłają nowe ;)

Albo mają na tym taką przebitkę, że nie martwią się tylko wolą trzymać klienta albo to jakiś inny rodzaj biznesu :):):)

Ja też od chinoli kupuję. Jedyny minus to czas. Do mnie zwykle 3/5 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zwykle jak na początku tygodnia zamówię to przed weekendem dostaję :)

No ..... w końcu to Royal Mail a nie Poczta Polska :)

Chinolki wysyłają szybciutko. Potem dzień dwa podróż a jak tylko RM dostanie paczuszkę to następnego dnia mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy do lotu z Multistar 5200mAh, gimbalem i SJ4000 tylko tak wieje że loty nawet wiedzmy na miotłach wstrzymały :(

 

post-10282-0-17289400-1447837880_thumb.jpg

 

Tu na oryginalnej baterii 2200mAh z białaska.

 

post-10282-0-98784400-1447838035_thumb.jpg

 

Dojdzie jeszcze 10g na nadajnik FPV

 

Mam zapisane czasy na różnych zasilaniach oryginału P1 więc ciekawi mnie czy ta chałtura coś poprawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.