Skocz do zawartości

Budowa pierwszego quadcoptera


dakozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś polatałem sobie troszkę na nowym BEC którego podpiąłem zamiast Modułu zasilania z kompletu.

Powiem jedno, o ile wszystkie części które zamówiłem stoją na średnim i wysokim poziomie to ten moduł zasilania to jedno wielkie g... 

Piszę to dla przestrogi jak ktoś zdecyduje się na zakup APM. Moduł tylko do pomiaru napięcia a do zasilania APM tylko BEC 5V (na przykład taki: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__54275__HobbyKing_8482_Micro_UBEC_3A_5v.html)

 

Ponieważ teraz wszystko lata już jak trzeba to przetestowałem dokładnie baterię,  wynik to:

 

ZIPPY 5000mAh 3S 25C - waga do lotu ~1650g - 12min ( 30% loiter 70% szaleństwa do 65km/h)

 

Multistar 5200mAh 3S 10C  - waga do lotu ~1630g - 13min ( 70% loiter 30% szaleństwa do 40km/h)

 

Ogólnie jakoś większe zaufanie mam do ZIPPY (wywnioskowane na podstawie logów), mimo że multistar waży mniej i ma o 200mAh więcej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i pokaże :) tylko priorytetem było dla mnie doprowadzenie latadła do "bezawaryjności" .

Chyba mi się udało więc za niedługo zrobię test Trackera, niech tylko pogoda dopisze.

 

Ostatnio HK zwrócił mi kasę (w formie punktów) za wadliwy pakiet i skuszony dodatkowo promocją (wyskoczyła po 15min siedzenia na stronie) zakupiłem takie cuś:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__78129__Quanum_DIY_FPV_Goggle_V2_w_5_inch_LCD_Monitor_Kit_EU_Warehouse_.html

 

Monitorek z uchwytem na kamerę jest ok ale pod warunkiem braku słońca bo inaczej nie da się tego używać.

Będzie jakaś tania alternatywa do słonecznego FPV :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zas swoje latadelko wyposazylem w takie cos i jestem zadowolony

 

http://banggood.com/CC3D-Flight-Controller-5V-12V-BEC-2A-Power-Distribution-Board-PCB-p-979458.html

 

 

Stosujesz tę płytkę (BEC) z pominięciem układu zasilającego do Nazy, czy do zasilania regulatorów?

 

Ps. Wreszcie dojechała do mnie reszta podzespołów FPV  :)  i niedługo postaram się coś zamieścić. Przy okazji pytanie - nadajnik (400mmW) jest w przeźroczystej termokurczce, czy powinienem ją zdjąć dla lepszego chłodzenia, czy może zostać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz ze takie cos mogbyc zrobic sobie na szybko w domu sam ?

 

Ja nad swoim quadro musze jeszcze popracowac bo ATTI pozostawia wiele do zyczenia. Zamowilem nowe regulatory, bo silnik juz wyeliminowalem jednak po obczytaniu sie troch o tej nazie sadze ze jest to jeszcze kwestia dostrojenia pidow itd. Niestety obecnie znow w trasie i model musi poczekac do pozdziernika. Za to do tego czasu przyjdzie mi juz gimbal made in china i SJtka to zaczne zabawe FPV w droniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - przymierzam się do rozbudowy wyposażenia w moim quadcopterze, a dokładniej myślę o zestawie FPV + Gimbal z drugą kamerą i właśnie tego drugiego elementu moje pytanie będzie dotyczyło. Mam kamerkę SJ 4000 i tak się zastanawiam czy będzie możliwość zrobienia sobie podglądu z tego co aktualnie nagrywa? Ktoś z was już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacekecaj

 

Tylko i wyłącznie do zasilenia gimbala który ma przyjść, oświetlenia i wszystkich innych dodatków. Naza jest podpięta pod swój moduł bezpośrednio z baterii jak i regulatory (płyta główna koptera posiada pola lutownicze).

Takie rozwiązanie zastosowałem ponieważ mam tez pakiety 4s i 6s, które bez problemu podpiąć mogę do zasilania a wszystko co potrzebuje max 12v jest własnie wpięte przez ta płytkę

 

dakozio

 

No tak będziesz miał taka możliwość potrzebujesz tylko kabelka z końcówka chyba USB i do tego taki "switch FPV" jak dał u siebie Mitar i to wszystko. Zastanawiam się tylko czy masz wystarczająca ilość kanałów by obsłużyć drugi gimbal ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z innej beczki - przymierzam się do rozbudowy wyposażenia w moim quadcopterze, a dokładniej myślę o zestawie FPV + Gimbal z drugą kamerą i właśnie tego drugiego elementu moje pytanie będzie dotyczyło. Mam kamerkę SJ 4000 i tak się zastanawiam czy będzie możliwość zrobienia sobie podglądu z tego co aktualnie nagrywa? Ktoś z was już to przerabiał?

 

Tu masz film jak podłączyć SJ4000 pod Transmiter aby mieć na podgląd i nagrywanie tak jak w Mobiusie.

 

 

Do tego zamawiasz rozdzielacz sygnalu : http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__47801__Hobbyking_3_Channel_FPV_Video_Switcher_EU_Warehouse_.html (może być jakiś inny nawet 2 kanałowy)

 

i za pomocą dodatkowego kanału z aparatury zmieniasz kamerki.

 

Na końcu tego mojego filmu masz pokazane jak u mnie to wygląda:

 

 

 

... Zastanawiam się tylko czy masz wystarczająca ilość kanałów by obsłużyć drugi gimbal ??

 

Z podpisu wynika że ma tą samą aparaturę co ja , więc spokojnie jeszcze mu zapas zostanie.

 

 

 

Ja dziś spaliłem swój transmiter AV bo aktualizowałem osd i potem z pośpiechu podpiąłem + do signal i dymek poszedł :)

 

Na szczęście spalił się tylko bezpiecznik i na szybko zrobiłem połączenie na sztywno...działa!!! setka uratowana, jak znajdę taki bezpiecznik to podmienię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porpo's SJ4000, jak to to działa ?

Nie mam zamiaru wydawać pieniędzy na GoPro bo jakoś aż tak mnie nie ciśnie ale widziałem kilka filmików z SJki i całkiem fajnie to wygląda a to dość tania relatywnie do GoPro ta kamerka.

Jak wrażenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał kupować SJ to chyba wybrał bym SJ5000 Plus, dalej dużo tańszy niż GoPro a ma 60fps przy nagrywaniu 1080p.

60fps wygląda dużo lepiej w dynamicznych scenach  takich jak nagrywanie w locie czy nagrywanie obiektów latających, daje też wrażenie większej ilości szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na porównania to wg mnie jeśli ma to być do używania w lataniu to:

 

Mobius:

+ Waga (tylko samoloty bo w multikoterach i tak trzeba doważyć do gimbala)

+ Mniejszy kąt widzenia (dużo lepsze przy FPV a i z dużej wysokości lepszy jest mały kąt, w DJ jest 170 stopni)

+ Cena

 

DJ4000 oraz DJ5000 Plus:

+ Nieznacznie większa ostrość obrazu (Widać że Youtube bardziej lubi te nagrania)

+ 60FPS dla 1080p (tylko w wersji DJ5000 Plus) (dla mnie mega plus)

+ Lepsza do gimbala ,kabelek wpinany z boku + krótsza = większy kąt nachylenia kamerki , można nią filmować prosto w dół, w mobiusie około 45 stopni bo kabelek haczy.

+ Wygląda bardziej solidnie niż mobius

 

Gdybym nie miał Mobiusa to chyba zdecydował bym się dopłacić i kupić DJ5000 Plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak będziesz miał taka możliwość potrzebujesz tylko kabelka z końcówka chyba USB i do tego taki "switch FPV" jak dał u siebie Mitar i to wszystko. Zastanawiam się tylko czy masz wystarczająca ilość kanałów by obsłużyć drugi gimbal ??

 

Tak ja Mitar napisał latam na Turingy 9x więc mam nadzieję że starczy :)

Dzięki za odpowiedź chłopaki

 

@Mitra

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie po przeglądam wątek po raz drugi i trzeci i nie mogę tego znaleźć - mianowicie podawałeś gdzieś jaki GPS Tracer wsadziłeś? Zaczynam się zastanawiać nad tym ustrojstwem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitra

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie po przeglądam wątek po raz drugi i trzeci i nie mogę tego znaleźć - mianowicie podawałeś gdzieś jaki GPS Tracer wsadziłeś? Zaczynam się zastanawiać nad tym ustrojstwem..

 

dokładnie z tej aukcji: http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Arrival-GPS-Tracker-TK102B-wall-charger-USB-line-battery-Free-Shipping/1930551494.html

 

Miałem zrobić w ten weekend test ale spaliłem nadajnik FPV i musiałem go naprawić i jakoś zleciało.

 

--------------------------

 

Ponieważ jest to temat głownie dla początkujących (nie każdy o wszystkim wie na początku) to pokaże wam jeszcze jedną rzecz na którą się skusułiem

 

http://allegro.pl/lokalizator-zagubienia-modelu-buzzer-security-i5660430519.html

 

Podpina się to pod jeden z kanałów odbiornika i działa z każdym sterownikiem. I zaczyna to wyć albo gdy zgubimy zasięg (np ucieczka modelu albo kret) albo w przypadku gdy dłużej nie używamy tego knału w który go wpielismy (np zmiana ciągu, przód, kierunki) .

Przykład: spada nam model 200m od nas w wysoką trawę, idziemy w jego kierunku i nie ruszamy gałek, po jakimś (pewnie ustawianym) czasie zaczyna nam to wyć (podobno głośno 85dB) i pulsować światłem (noc, wieczór), dzięki temu łątwiej jest zlokalizować zgubę.

Plusy:

+ uniwersalność

+ waga (4,5g)

+ Mały pobór prądu, w razie zgubienia będzie wyć całą noc :P (2.5mA w trybie bezczynności, 50mA w czasie alarmu)

 

Minus:

- Szkoda że nie ma własnego zasilania (modlimy by się nie wypiął pakiet)

- Jak zacznie wyć w domu to...

 

Powinno przyjść w tym tygodniu więc może zrobię wspólny test z GPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.