Skocz do zawartości

Budowa pierwszego quadcoptera


dakozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy a ja mam trochę inne pytanie - przyszły dzisiaj do mnie nowe pakiety - https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=35833

Z tego co widzę opis przedmiotu mają one konektory goldy 4mm, czy stoi coś na przeszkodzie żeby albo je zamienił na XT60 albo zrobił sobie jakąś przejściówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mialem dzis duzo czasu by zajac sie quadro ale na szybko zanienilem miejscami silniki by wykluczyc jego defekt i tu ku mojemu zaskoczeniu kiedy przelutowalem w to miejsce drugi zachowywal sie identycznie jak ten pierwszy - czyli po wlaczeniu silnikow nie ruszal sie dopiero gdy dodalem gaz, a ten z ktorym na poczatku mialem problem na miejscu drugiego dziala znakomicie.

Czyzby regulator byl uszkodzony ? I tu pytanie moge tam wstawic inny ale rowniez 30A czy nie za bardzo ?

Dodam tylko ze jest to akurat ten regulator ktory jako jedyny ma zostawiony czerwony przewod we wtyczce serwa by dac napiecie nazie (pozostale trzy miaja wyciagniety i zaizolowane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam zestaw E-300 (silniki + regulatory) więc przewodów plusowych nie wysuwałem z wtyczek. Wydaje mi się jednak, że powinieneś podłączyć przewód plusowy do Nazy od regulatora silnika nr 1, ale niech może się wypowiedzą koledzy bardziej obeznani z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

PS. RobUK a Ty skad jestes ?

A ja to z Peterborough :)

... poważniej trochę to urodziłem się i spędziłem pierwsze lata życia w Ząbkowicach Śląskich po czym wyemigrowałem na północny-zachód Polski do pięknego miejsca zwanego Świnoujście :)

 

A propo's twojego pytania ... to albo ten regulator masz kopnięty albo ..... faktycznie spróbuj pociągnąć zasilanie od innego i zobaczymy co będzie się działo. Poza tym, czy przeprowadziłeś kalibrację ESC ? Nigdzie nie pisałeś na ten temat choć wydaje mi się to czywiste. To pierwszy krok po włączeniu ... przynajmniej tak powinno być :)

 

Osobiście używam Q-Brain 4w1 czyli takich zintegrowanych ESC i mam pewność, że działa jak trzeba :)

W drugim Quadzie też mam Q-Braina 4x20A.

 

Jeśli zaś chodzi o podstawienie innego .... z tym oczywiście możesz eksperymentować ale czy będzie działał jak pozostałe ..... trudno przewidzieć.

Też się zastanawiałem nad wykorzystaniem wszystkiego co mam w domu do budowy eksperymentalnej maszyny w której każdy ESC byłby inny ... ale chwilowo dałem sobie na luz. Poczekam do zimy, wtedy przy skokach adrenaliny będzie cieplej ;)

Koledzy a ja mam trochę inne pytanie - przyszły dzisiaj do mnie nowe pakiety - https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=35833

Z tego co widzę opis przedmiotu mają one konektory goldy 4mm, czy stoi coś na przeszkodzie żeby albo je zamienił na XT60 albo zrobił sobie jakąś przejściówkę?

A nie mają takich samych XT60 ?

Oczywiście jeśli nie mają to ciachaj, podlutuj i z głowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie niemal z jednych ziem pochodzimy RobUK, bo ja moje pierwsze 12 lat wychowywałem się w Piławie Górnej :))

 

Ale wracając do tematu, faktycznie nie wspominałem o kalibracji ESC ale oczywiście robiłem ( po koleji dla każdego z osobna, bo nawet nie wiem czy istnieje sposób/robi się to dla wszystkich jakoś naraz ) nie mniej jednak wczoraj powtórzyłem kalibracje ESC i w końcu teraz wszystkie silniki startują jednocześnie  :D

 

W samym locie jednak nie odczułem żadnych zmian,  funkcja FAILSAFE działa bezproblemowo, ale te ATTI nadal dryfuje, co mocno już mnie mocno irytuje, bo albo nie potrafię jeszcze czegoś ustawić lub źle kalibruje GPS ( chodź wtedy chyba nie zadziałał by też FAILSAFE ) albo najprościej na świecie coś technicznie jest nie tak ze sprzętem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zebrałem się i mimo problemów z zasilaniem modelu udało się nagrać obiecany test budżetowego gimbala.

 

W pierwszym filmiku prezentacja gimbala:

 

 

 

A tutaj filmik nagrany przy jego pomocy,

próbowałem od czasu do czasu przechylić kopter w przód i w tył aby gimbal popracował, ale dał sobie dobrze radę bo prawie tego na filmie nie widać. (youtube lekko ustabilizował nagranie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie niemal z jednych ziem pochodzimy RobUK, bo ja moje pierwsze 12 lat wychowywałem się w Piławie Górnej :))

 

Ale wracając do tematu, faktycznie nie wspominałem o kalibracji ESC ale oczywiście robiłem ( po koleji dla każdego z osobna, bo nawet nie wiem czy istnieje sposób/robi się to dla wszystkich jakoś naraz ) nie mniej jednak wczoraj powtórzyłem kalibracje ESC i w końcu teraz wszystkie silniki startują jednocześnie  :D

 

W samym locie jednak nie odczułem żadnych zmian,  funkcja FAILSAFE działa bezproblemowo, ale te ATTI nadal dryfuje, co mocno już mnie mocno irytuje, bo albo nie potrafię jeszcze czegoś ustawić lub źle kalibruje GPS ( chodź wtedy chyba nie zadziałał by też FAILSAFE ) albo najprościej na świecie coś technicznie jest nie tak ze sprzętem 

 

Jak jest wiatr to dryfuje, a do góry pow 15m prawie zawsze wieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo's gimbala, fajnie działa. Daj jakiegoś linka do ... skąd go kupiłeś :)

CHętnie się temu przyglądnę. :)

 

 

Ja kupiłem z tej aukcji

 

http://www.aliexpress.com/item/DJI-Phantom-Gopro-2-3-Metal-Brushless-Camera-Gimbal-w-Motors-Controller-RTF/1542902846.html

 

Ale on ma swoje klony prawie w każdym sklepie w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To załóż najlżejszy z dostępnych na rynku w przyzwoitej cenie http://www.banggood.com/Walkera-G-2D-Camera-Gimbal-for-iLook-iLook-Gopro-3-Plastic-Version-p-920780.html mnie udało się "wyrwać" na aukcji dużo taniej i mogę powiedzieć że jest niezły do naszej amatorszczyzny, fajtomiarze go się pozbywają  bo stabilność F450 i Phantoma to różnica kolosalna  dlatego w białolotach jest wymagany trochę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lżejsza wersja tego gimbala 160g dedykowana dla Phantoma:

 

post-5634-0-83759200-1441556335.jpg

 

http://www.banggood.com/Light-FPV-Brushless-Gimbal-wMotors-Controller-For-DJI-Phantom-p-968168.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Sbg-ds-all&utm_content=all&gclid=Cj0KEQjwyK-vBRCp4cymxermx-EBEiQATOQgh0DchP0Wsojt8zP2JkiQ3i-Tn8GPG0NYoqa_AtEMYaQaAgcH8P8HAQ


Moj aktualnie waży 1650g i na baterii 5000mAh lata 10 min z lekkim zapasem. Więcej już nie zamierzam dokładać. 2 baterie wystarczają do nagrania tego co chcę.

 

 

Mój 450 wyszedł  1580 g do lotu z pakietem 5200 mAh i dodatkowym pakietem 700mAh dla FPV.

 

post-5634-0-32652800-1441556231_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo podobnie, bo ja do fpv mam 850mAh , a multistara 5200 (który jest lżejszy od zippy) na razie nie zakładam póki nie rozwiąże problemu z zasilaniem APM.

Też masz ten gimbal co ja? Widzę że podwiesiłeś go na dystansach, jak z drganiami i jello? 

Nie doważałeś mobiusa? czy udało ci się w konfiguracji go jakoś ustabilizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie kamery wygląda obecnie tak:

 

post-5634-0-66570500-1441561977.jpg

 

Dystanse metalowe są zamienione na  dystanse z twardej gumy.

 

Z Yello trochę walczyłem aż jest teraz dobrze. Aczkolwiek gdy jest lot z wiatrem czy szybkie opuszczenie modelu (śmigła wtedy burczą) to drgania czasem wystąpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam 5200mAh (tylko), lata mi na tym 1350g przez około 15 minut ale bez gimbala i sensownej kamerki jedynie telemetria i kamerka FPV z transmiterem 5G8, dodatkowo zmontowany na szybko na bazie 2 serw 'pseudo-gimbal-stabilizator'.

Jakiś czas temu kupiłem stabilizator lotu do mojego "AMBeR'a III" ale jakoś zrezygnowałem i w końcu zastosowałem go do koptra :)

W sumie to nawet się sprawdza kiedy kopter mi się buja i kamera nawet trzyma pion ale to nie to samo co gimbal ;) Może gdyby zastosować jakieś super serwa .... 

Plan jest taki, że zakupię Moebius'a i jakiś rozsądny gimbal. Może któryś z tych które pokazaliście ale to dopiero jak zakończę prace nad 250'ką. Wtedy będę się zastanawiał co w czym będzie zamontowane.

Jeszcze myślę nad "nogami". Podobają mi się te które masz w twoim Mitar. Można takie kupić osobno ?

Ja z moją ramą nie miałem i w przypadku startu z trawy, najpierw wykaszam trochę pole a dopiero potem startuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się te które masz w twoim Mitar. Można takie kupić osobno ?

 

 

Jasne, to chyba najpopularniejsze nogi do tej ramy, długość ok nawet przy gimbalu,kupisz je za jakieś 12zl

na przykład tu: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Worldwide-Aircraft-Qudcopter-DJI-Wheels-Tripod-Landing-Skids-Gear-for-F450-F550-SK480/32297964424.html?ws_ab_test=201407_1%2C201444_6%2C201409_5&spm=2114.01020208.3.2.caR7xy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.