Skocz do zawartości

Budowa pierwszego quadcoptera


dakozio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takiego buzzera podpiętego do APM'a i jak bateria  pada też zaczyna buczeć. Z daleka słychać :) mimo, że skierowany jest w górę :)

 

Na pewno o tym samym buzerze piszemy? bo do baterii to ja też mam taki , ale ten co wkleiłem jest wpinany do portu odbiornika jako przelot.

Raczej nie jest w stanie mierzyć baterii bo tam leci ciągłe 5V (w przypadku APM) nawet przy słabej baterii. Ale mogę się mylić :)

 

 

http://gliwice.wyborcza.pl/gliwice/1,95519,18815993,komus-uciekl-dron-policja-szuka-jego-wlasciciela.html?bo=1#BoxLokKatLink

 

To tak a propos tematu namierzania zgubionego "drona" ^_^

 

@Mitar przez chwilkę się bałem, że jakieś testy robiłeś i to Twój :P

 

Takiego brzydala to pewnie ktoś sam porzucił a nie uciekł :P

 

A tak serio to nieźle musiał pierdyknąć.

 

Podejrzewam ,że to APM więc można by z niego odczytać z którego miejsca właściciel go odpalał.

 

Raczej mandatu nie powinien dostać bo za co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APM ma dedykowane złącze dla buzzera :) Mierzy napięcie i jak bateryjka umiera zaczyna piszczeć. Piszczy też przy uzbrajaniu i rozbrajaniu :)

 

A jutro składam mojego Tarotka 250 :):) :)

A propo's zamówiłem  Sky 3 Quattro 12Ax4 bo mi wyglądał bardzo fajnie dla mojej 250'ki ;)

Co myślicie ?


 

Nie mogłem ocenić bo strona wymaga wyłączenia zabezpieczeń więc to olałem :) ale ciekaw jestem jak to wyglądało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://gliwice.wyborcza.pl/gliwice/1,95519,18815993,komus-uciekl-dron-policja-szuka-jego-wlasciciela.html?bo=1#BoxLokKatLink

 

To tak a propos tematu namierzania zgubionego "drona" ^_^

 

@Mitar przez chwilkę się bałem, że jakieś testy robiłeś i to Twój :P

 

Znów zgubili quadrę w moich rejonach http://olx.pl/oferta/znaleziono-drona-CID767-IDbTRvR.html

 

Mamy tu taki dostatek, że drony z nieba lecą zamiast deszczu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i dziś się mocno zasmuciłem, jako że nadal czekam na moja nowa zabawkę w postaci 250, rozbudowałem 450 o gimbala + goprowyglądającej kamerki + mini OSD  no i oczywiście nadajnika FPV. Wszystko zamontowane, pospinane i powietrze i tu moje niemiłe zaskoczenie model ledwo się podniósł, po czym w kilka minut wyssał baterie, wrzuciłem drania na wagę, a ta ukazała 1856g :( i teraz niestety muszę pomyśleć o hexie i mocniejszych silnikach ( może coś z Emax'ow z serii MT) np:

http://abc-rc.pl/EMAX-MT3510-CCW

 

A narazie w akcie złości i rozwiązań tymczasowych wykastrowałem copter z dodatkowego zawieszenia, gimbala, dużej kamery (zamontowałem w zamian płytkowa tylko do podglądu) no i teraz w takiej formie szaleje po niebie, obecna waga gotowego do lotu 1440g.

 

No i tu pytanko, jakie ramy hexy polecicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny sprzęt jak ty a cały zapakowany waży 1650 (gimbal, 2 kamerki, fpv,bateria), co ci tam dodaje te 200g?

Przy mojej wadze na takiej baterii wychodzi 10-12min

 

Ja też się zastanawiałem nad hexą ale jak tak się wtajemniczyłem to wychodzi na to że jak tam nie wsadzisz jakiejś 10000mAh 4S lub większej to będziesz miał podobnie o ile nie gorzej.

Mi te 10min wystarczy na 1 baterii choć może zastanowię się nad lżejsza ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Mitaf wlasnie co on taki grubas w sumie mamy idento zestawy, ja mam jedynie inne podwozie, czyzby one robilo taka wage :/

 

10 min latania to bylo by juz nice, ale ten moj, niestety nawet polowy tego czasu nie wytrzymal :(

 

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie bardzo ciekawe, a może twoje baterie ?

Ja do dużego koptera używam baterii 5200mAh Turnigy Multistar i latam około 12 minut nawet trochę szalejąc, nie mam co prawda gimbala ale maszyna waży 1400g czyli trochę lżej niż u ciebie ale nawet gdybym podwiesił gimbala .... to myślę z 7/8 minut spokojnie.

Może śmigła masz nie dopasowane ?

Masz jakiś podgląd co się dzieje w czasie lotu ?

Jakiś monitor prądów ?

 

Przy okazji

Chętnie zamieniłbym się z kimś na kontroler. Oddam APM Arducopter za jakiegoś mniejszego. (mam trzy sztuki, używam 2 więc jeden leży, chciałbym w 250'ce zmienić bo nie zależy mi na extra opcjach a komuś mogłby się przydać, kupić następny ... szkoda kasy ... najlepiej lokalnie ;) znaczy w UK'u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to 'tri' ze sporymi smigłami i do tego bardzo lekki :)

Może gdybym zmienił ramę na CF, wywalił wszystkie obudowy i obudówki to pewnie byłoby tak samo :)

w sensie czasu :) bo z pewnością nie wagi :)

No i zalezy o jakiej wielkości mowa. Jeśli to 'maluch' klasy 250 .... to wielce prawdopodobne :)

 

Pokaż to twoje cacko ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo wygląda że to to ma spory zapas mocy, z tymi łopatami to musi długo latać ;) w dodatku przy takiej masie .... podobne śmigła mam w mojej 480.

choć nie aż tak duże jak twoje. DJI 8045.

Ale w odróżnieniu od twojego Trika moja "Owca" to 'krowa' :)

Same ramiona ponieważ są z jakiegoś mocnego plastiku sa dość ciężkie. Gdybym zmienił je na CF ... i ramę na CF .... ooo i to jest pomysł. Kształt mi odpowiada. Muszę sobie podpytać mojego kumpla co pracuje w firmie gdzie robią wyścigówki z CF może mają jakieś pozostałości ....

Jeśli mają to może wytnę i zrobię super lekką wersję owieczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie ma co porównywać czas lotu golasa z kobyłą obłożoną sprzętem po zęby, bo to zawsze będzie przepaść :)

 

Mnie jakoś nie przekonują Latała tylko do latania ;) ja muszę coś tym robić (nagrywać, fpv itp ) także tylko waga ciężką wchodzi w grę.

Mimo to mam wieki szacunek do ludzi takich jak Roman robiących samodzielnie od A do Z.

 

Mnie się marzy coś takiego : 

http://carbon-cnc.eu/files/copter_v8/copter_v8_001.JPG

 

Sam bym z chęcią taką ramę wykonał ale brakuje mi warsztatu w każdym tego słowa znaczeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszukałem kajecik z danymi, bo na E-300 robiłem mnóstwo prób bo w necie była wtedy cisza na temat tych silników i regli
F-450 E-300 4S 5000mAh waga do lotu 1390g temp. powietrza -3
śmigła 8045 21,30 min
śmigła 9443 oryginalne z zestawu 25min
śmigła 10x4,5 25,30 silniki i regle zimne
bateria przyjęła w/g Accucell 6 5700-5790mAh icon_question.gif

Bateria 3S 5000mAh waga do lotu 1280g
śmigła 9443 22,40min
śmigła 10x4,5 23,40min
bateria przyjęła od 4880-5050mAh

Rodzaj lotu - przy sprzątaniu ogródka :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przypadkiem wpadła mi w ręce butelka po płynie do prania ....

IMG_0421.JPG

Jak mi wpadnie druga, mam już obmyśloną obudowę z poprawkami :)

Z tyłu nieco przedłuże i zrobię wyciącia tak aby się opierała na ramionach a z przodu wytnę haczyki którymi będzie się blokowało pod przednimi ramionami. Wtedy tylko jeden rzep w tylnej częsci na GPSie i będzie się pięknie trzymało.

Po pierwszych testach terenowych muszę powiedzieć ... wypadło nieźle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czekam na  nową butlę ;)

Żona poszła na zakupy  i w liście obowiązkowo dodany extra płyn do prania ;);) więc jak tylko wróci .....

A jak się nie uda ... to albo zrobię "kopyto" gipsowe i na gorąco w jakiegoś PET'a zrobię :)

Niestety, okazało się że w chwili obecnej moje marzenia zostały nieco odroczone z uwagi na niedopełnienie obowiązku zakupowego i butelki "nima" ale .... nic to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedziele była ładna pogoda i postanowiłem po testować nowy link RC, gdy wracałem już po całym lataniu postanowiłem jeszcze chwilę powisieć.

No i stało się to :

 

 

Na razie nie mam sił sprawdzać podzespołów ale podejrzewam (po odgłosach na filmie) ,że przestał pracować 1 silnik. Zresztą w logach APM zauważyłem że w chwili awarii pobór prądu spadł o 1/4, to by się zgadzało.

 

Mam na szczęście zapasową ramę, ale zaczynam się zastanawiać nad przełożeniem tego do hexy na podobnej ramie.

 

Rozumiem że w hexie awaria 1 silnika nie spowoduje od razu flipa na bok? Druga sprawa że chyba zainwestuje w baterię 8Ah albo 10Ah bo jednak 10 minut to trochę mało by "pozwiedzać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG,

Szkoda, niestety, nigdy nie można być pewnym na 100% a i Hex'a też nie gwarantuje, że nie spadnie :)

Faktycznie, jakby silnik zaczął szarpać. Taki efekt miałem u mnie na jednym z ESC z jednym silnikiem śmigał jak należy z innym albo świrowały obroty albo włąsnie tak szczekał.

A nie odkleiły się magnesy przypadkiem ?

 

Tylko jedna noga złamana ?

Ja tylko raz przydzwoniłem moją "Sheepą 480" i też złamałem nogę ;)

Ale nie wyglądało to jak u ciebie, w moim przypadku jakby (według mnie to był problem z ustawieniami magnetometru i tak jak w trybie Loiter ja mu w prawo a on sobie kręci jak chce) i stopniowo przyspieszając zniżał lot aż do przyziemienia z prędkością na oko ze 60km/h.

Na szczęście tylko ... złamałem nogę a na drugie szczęście latałem nad trawą :)

 

W twoim przypadku jak widzimy pole ale trochę kamieniste.

Opisz uszkodzenia ......

Szkoda kurcze, trochę jednak w niego wpakowałeś i pracy i sprzętu ...

 

Kamera OK ?

Gimbal przeżył ?

 

Na marginesie, co to za silniczki, jakieś takie niewielkie i jakoś na pierwszy rzut oka wydają się być liche.

Ja kupiłem DJ13 920KV i powiem ci, ze narazie nie zauważyłem najmniejszych powodów do obaw a godzin parę już wylatały :) i oby tak dajej bo zaczynam latać i dalej i wyżej i .... wciąż tylko około 10/12 minut ;)

 

 

Aaaa ale Grubson przypasił .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.