Jump to content

Kupie se ładowarkę :P.... ALE JAKĄ ??!!

TEQ

Recommended Posts

Hej.

Jak wiadomo przydała by się ładowarka do li-poli. Tylko mam do Was pytanie... Jaka ?

Niedawno na allegro znalazłem taką: http://allegro.pl/item156241845__ladowarka_1_4_cele_max_2a_lipol_aku_li_pol_.html

A do niej potrzeba by balancer: http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=660

W Krakowskim sklepie int. znalazłem taką: http://perfecthobby.pl/index1.php?idtowar=478

Co o tym myślicie... Warto ??

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No dobra.

Na balancer narazie mnie nie stać. Ale myślałem żeby zrobić tak ,żeby ładować oddzielnie 2 cele a potem za pomocą konnektorów. Nie wiem czy się opłaca tak bawić ale może się udać :twisted:

Nie wiem czy się opłaca tak bawić ale może się udać :twisted:

Bardziej od balancera potrzebny będzie Ci miernik uniwersalny.

Możesz sobie mierzyć napięcie każdej celi z pakietu przed ładowaniem i po; w ten sposób kontrolować różnice napięcia między celami.

Sam zobaczysz kiedy musisz wyrównać przez oddzielne ładowanie każdej celi.

Różne źródła różnie podają, ale najczęściej różnice 0,03V są dopuszczalne.

Trudno to zmierzyć i w zasadzie może się to zmieniać w czasie eksploatacji pakietu.

Natomiast jeżeli zauważysz, że jakaś cela ma zawsze podobne odchylenia, lub tendencję do wzrostu odchyleń napięcia w stosunku do pozostałych, to wyrównaj pakiet przez oddzielne ładowanie każdej celi i traktuj go ze szczególną ostrożnością przy ładowaniu i rozładowaniu (np w regulatorze lepiej ustawić wtedy wyższe napięcie cut off).

Teraz lipole są raczej dobrej jakości i jak ich się jakoś specjalnie nie katuje to bardzo długo trzymają równe parametry.

PS Im większa ilość cel w pakiecie, tym większe niebezpieczeństwo "nierównych cel".

Dwie cele, to naprawdę mało (mniej już być nie może jeżeli chodzi o porównywanie napięć) :D

No dokładnie prawie niczym sie nie różnią ale i tak większość osób faworyzuje ln5014

A jednak się rożnią :)

LN5014 ma możliwość ręcznego wyboru Li-Pol Li-Ion, pozatym pojemność AKU można określić z rozdzeielczością 50mAh

Shark powyższych nie ma, ale ma za to ustawienie max pojemności wbitej w aku, max czas łądowania pakietu, czujnik temperatury, i auto wykrywanie Li-Pol Li-Ion

Zakupiłem Sharka 10 dla kolegi więc miałęm porównanie, nie widać różnicy to po co przepłacac :D , teraz będe miał prównanie z sharkiem 20 :):D

LN5014 ma możliwość ręcznego wyboru Li-Pol Li-Ion, pozatym pojemność AKU można określić z rozdzeielczością 50mAh

Shark powyższych nie ma, ale ma za to ustawienie max pojemności wbitej w aku, ....

Zauważyłem że przy ładowaniu Multiplexem LN 5014 Li-poli po przekroczeniu 110% zadeklarowanej pojemności pakietu ładowanie jest przerywane bez względu na stopień naładowania akumulatora.

No dokładnie prawie niczym sie nie różnią ale i tak większość osób faworyzuje ln5014

Niestety się nie zgodzę. Obecnie Shark 10 (v1.1 i v2.0) jest bardzo popularną ładowarką.

Do tego jest pozbawiona kilku wad(raczej przez małe "w") LN5014 - jakich? Google powiedzą...

PS: zadowolony użytkownik Shark'a 10 v1.1

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.