Skocz do zawartości

On-road


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnimi czasy zastanawiałem się nad kupnem modelu typu on-road . Modeli jest naprawdę dużo ale nie wiem jaki wybrać , który jest najlepszy i wgl. Mój budżet nie przekracza 800 zł . Najlepiej jakby miał napęd na tył . Chciałbym po prostu do tego żeby na szosie poszaleć :)

 

Pozdrawiam


Zastanawiałem się nad FLYING FISH I lecz niestety on jest 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno się tego robić. Jeśli zostawisz napęd tylko na tył to cała moc przejdzie na tylną oś. Wiąże się to z dużo szybszą eksploatacją części, a nawet uszkodzeniem w szczególnych wypadkach. Pomijam fakt jazdy na 2W. Będzie zarzucać tyłem na zakrętach. Może się to okazać frustrujące i przód może uciekać co spowoduje trudną jazdę po prostej linii.  Niektóre modele maja napęd tylko 2WD ale są one projektowane do tego. Inne momenty, inne prowadzenie. Ogólnie nie polecam takiej przeróbki chyba że na chwilę. 

 

Doczytałem że ma być na szosę. Wtedy to typowo 4x4. Model 2WD będzie bardzo niestabilny na szybkich  prostych. 

Edytowane przez Donaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Darku w 100% Poleciłbym jednak koledze nie kombinować bo żeby kombinować to trzeba umieć:)
Kolega ma 13 lat więc obstawiam że sobie nie poradzi z tematem ; ] Niech złapie doświadczenia najpierw ; ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałby wcisnąć swoje dwa grosze.

Jakiś czas temu kupiłem synowi model himoto exb16 4x4.Wszystko było pięknie do momentu kiedy to wyleciała półoś(dogbone),postanowiłem zrobić napęd na tył,modelem nie dało się skręcać już przy średnich prędkościach,zmiana na napędu na przód,ciężko wystartować z miejsca.Nie pozostało mi nic innego jak kupić te półosie i teraz to lata jak wcześniej.

Najwyraźniej auto jest tak wyważone że jak jest 4x4 to musi być 4x4.

Ostatnio mam inny problem,pokusiłem się założyć pakiet 3s i stało się to co mogłem przewidzieć,zębatki się skończyły!

Chwilami mam dosyć tego auta,zwłaszcza jak mam zamówić części,tym bardziej że najtańsza kosztuje 20zł.Niby nic,ale jakby zamówić półosie i zębatkę atakującą i zębatkę odbierającą i amortyzatory,do tego każda część z innego sklepu i do każdej części dodać przesyłkę i tak przynajmniej raz w miesiącu,to nie nawidzę tego autka!

Jednak moje latające modele są mniej pieniądzożerne.

Pozdrowienia z pokrytej chmurami deszczowymi Bydgoszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian uwierz mi że to autko i tak jest super w swojej skali. Dodatkowo buggy jest najlepiej wyważony.  Ciesz się że zdecydowaleś się na ten model, a nie np na iona mavericka czy hpi mini recona. To jest dopiero szajs. Ty w swoim masz juz 6 kg servo skretu a tamte maja po 1,5 kg!!!żart? ( jak 9 gram lotnicze) Masz metalową wieże amortyzatorów, a tam plastik. Naprawdę to autko jest dość dopracowane. Wytłumacz mi tylko po kiego Ty tam wsadzałeś 3S jak  to autko i tak już się wywraca na nimhu 7,2 ( cóż taka skala).
Co do części to wejdź na stronę gimmika. Stamtą ciągniemy części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku,jeździł fajnie.Wiadomo z czasem chciało by się więcej,a że miałem pakiety 1750 3s to zapakowałem.Na 3s w standardowym wyposażeniu to autko prawie lata.

Co do Gimmika to też już brałem części,ale nie zawsze wszystko mają.

Aha jedyną poważną wadą jaką zauważyłem w himoto exb16 to brak osłony przekładni przy zębatce atakującej a odbierającej,w planie mam zrobienie czegoś sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Jeździmy ostatnio właśnie TT 01. Tutaj dopiero części są tanie jak barszcz. I jeździ fajnie. Nie mówiąc o tym ze można sobie zrobić wersje full alu ale wtedy nie będzie już tanio. Pół osie z kardanami to 60 zł sztuka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ale jak było poruszane wielokrotnie - jezdzenie dookola ogrodka sie nudzi i to szybko. Wiec jak nie masz zawodow albo kolegow, z ktorymi bedziesz sie scigal to i tytanowe wstawki nie pomoga. A wlasnie zawodow Tamiya jest chyba najwiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w pewnym sensie. Jak dasz pakiet o nie do końca dobranej wydajności prądowej (a takie często są w zestawach RTR) to będzie on limitował moc. Jak masz już pakiet prawidłowy, to wsadzając jeszcze lepszy nie zobaczysz różnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.