Skocz do zawartości

Extra 330 Shock


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja do oklejania modeli używam foli kolorowej Oracal 641 eco. Klej niezbyt mocno klei się do depronu, ale stronę z klejem można jeszcze popryskać klejem w sprayu, np. "Tesa klej w sprayu" i jest ok. Można też kupić arkusze A4 foli samoprzylepnej do zadruku drukarką atramentową. Ja posiadam folię Emtec Inkjet Clear Polyester Film i drukuję na niej skomplikowane grafiki z Corela, no. loga: Castrola, Team'u OMP, 3dBatix, Redbull'a itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ładziak, oszczędziłem śmigieł dziś mimo 2 kretów prosto na dziób hehehe Tylko muszę teraz lepszą gumkę dawać bo raz odpadło śmigiełko...

 

Ogólnie gafa jak nic, nie sprawdziłem jak model będzie skręcał lotkami... czyli zamiast w lewo skręcił w prawo :( a ja spanikowałem. Przy pierwszym locie nawet tego nie zauważyłem (o zgrozo!), pochłonięty byłem mocowaniem śmigłą bo gumka odpadła (co widać na filmie nr 1)

 

a o to film - http://pl.youtube.com/watch?v=dnZNDm4hQPc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

sam zaczynałem od shocka ( 1 rok temu) . Przed lotem przesiedziałem na fms dobre 2 dni (w sumie). Pierwszy start: wszystko dobrze, pokreciłem sie w powietrzu jakies 2 min "wyladowałem". Chodziłem tak dumny ze sam wykonałem jeden lot :P 8). Sklejaj i lec dalej. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja i tak podziwiam robotę, bo nie potrafię wyprostować depronu ;) Każdy 6 mm arkusz izofloru jest wygięty, i nie idzie go wyrównać. To czyni go nieprzydatnym...

 

Ładna robota, a co do lotów, to na przyszłość bedziesz wiedział jak działają lotki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogie, musiałbym cały napis odrywać, bo to nie jest po jednej literce przyklejane... mam nadzieję, że rozumiesz ;)

 

 

Extra poleciała, można powiedzieć, że jest to relacja z 1 lotu, bo odwrotnych lotek to nie liczę...

 

Najpierw kilka fotek:

 

 

extra3bg1.jpg

 

 

extra4vw5.jpg

 

 

extra5xg9.jpg

 

 

extra6tl7.jpg

 

Model bardzo prosty w lataniu, jakoś łatwiej niż Zefirem, przy nim to trzeba było czuwać, by się na skrzydło nie zwalił... Extra lata jak akrobat na symulatorze, może wolniutko, może... a i tutaj pies pogrzebany, szybko nie może ;( Silnik za słaby, nie ma mowy o zawisie, czy locie o góry w pionie... Leci ledwie pod skosem, na większą wysokość i tak nie mogłem się wdrapać... (silnik z linka http://rcsklep.pl/product_info.php?cPath=22_55&products_id=179)

 

Beczki kręci pięknie, ale wiele nie robiłem, bo po prostu nie ma mocy by wyjść z opałów...

Moje ulubione figury jak narazie na afpd to harrier i rolling harrier. Rollinga spróbowałem raz (w okolicach 1:15 na filmie), wyszedł i to w mojej subiektywnej ocenie nawet miło, jak wyżej - za mało mocy jakby runął do ziemi.

Za to harrier.. baa cud miód, pod koniec filmu prawie same harriery z pięknym lądowaniem na brzuszku :)

 

Ogólnie podsumowując 1 lot: Model prosty w pilotażu, wychylenia były maksymalne, na orczyku nie mogłem przestawić bo mam 1 serwo na lotkach, a aparatura to e-sky więc komputerka ni ma, ale lata toto za ręką 8) Jakbym miał lepszy silnik pokręciłbym coś na większej wysokości, a nie kilka m nad ziemią...

Lecz silnik kupię tak i tak, bo po to robiłem model...

 

 

A oto FILM:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=z4z0-gLlo-U

 

 

komentarze mile widziane, z chęcia wysłucham propozycji silnika... coś taniego, może być z UH, w okolicach max 20$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz AXI 2212/34. Przynajmniej wiesz co kupujesz i na pewno się nie rozczarujesz. Jak nie masz kasy kup wersję silver i tyle. Ten silnik kręci dużymi śmigłami, nawet do 12x6 jeśli nie przeginasz z gazem, a to super sprawdza się w 3d. Można latać wolno i nisko. Model zachowuje się znacznie spokojniej i stabilnie wisi. Poza tym AXi mają wysoką sprawność więc sobie dłużej polatasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.