Skocz do zawartości

platforma na pajaka "by remzibi first try" .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bywalcow dzialu RC-cam

Na koniec uznalem , ze troche ponad tydzien nauki latania samolotem jest OK i od dnia dzisiejszego wypuscilem sie z FPV na otwarta przestrzen .

Samolocik , deproniak telemaster , dostal troche wagi bo i kamerka i lipol do jej zasilania - ale lata swietnie nawet z tym dodatkowym ciezarem .

Wyjalem tez serwo do steru kieruku i latalem tylko na lotkach i sterze wysokosci .

Nauka latania z kaskiem zajela okolo 5 minut - potem juz latalem samolotem - nie patrzylem sie jak lata samolot - ale LATALEM TYM samolotem :) .

Troche wialo , ale naprawde adrenalinka skacze jak lata sie z wiatrem i pod wiatr i tak i smak :) , troche trzeba sie przyzwyczaic do dosc odmiennej istoty orientacji przestrzennej z wysoka - ale dla kogos kto kiedykolwiek gral w symulatory lotu to nic starasznego .

Rewela - nic dodac nic ujac .

Chce jeszcze - i juz zaczynam przemyslenia i prace nad zasiegiem i jakoscia , na szczescie jest tu dzial ktory jest kopalnia wiadomosci :) .

 

s6300468dn9.th.jpg s6300470nl7.th.jpg s6300469eo7.th.jpg

 

Jest jeszcze filmik - nie z kamerki - nie mialem na czym nagrac - ale start i latanie FPV uwiecznione .

 

Pierwszy lot na stojaco caly w napieciu - uff .

Drugi juz na krzeselku rozkladanym naprawde na luzaka :) - full pleasure :) .

Musze przyznac sie mialem moment gdzie na chwile stracilem orient i polecialem naprawde dalej niz planowalem , natychmiast po odzyskaniu orientacji wystraszylem sie ze zaraz sie mi film urwie - na granicy zasiegu - ale o dziwo zasieg w powietrzu wcale nie tak latwo jest zgubic - na szczescie .

Piekna sprawa - przelot nad wierzcholkiem drzewa lub nisko miedzy koronami drzew - pojawia sie takie odczucie - podciagania nog do gory zeby nie zahaczyc - no cos smiesznego - naprawde .

Jak audio - sluchawka od mp3 w prawe ucho i naprawde czuc wiatr :) .

 

I jak zwykle - na koniec pojawil sie ten sam problem ktory maja wszyscy - na co nagrywac ? mam z odbiornika drugie zdublowane wyjscie A/V , mam tez laptopa - wiec naturalnym i najtanszym rozwiazaniem bedzie videograbber USB - czy ktos juz tego uzywal i jesli tak - to jakiego i jakie wnioski z uzytkowania ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cie pieknie w klinice dla pilotow FPV.

Tak myslalem ze predzej czy pozniej trafisz tutaj :lol:

 

Postepy robisz w iscie sztanskim tempie,strach pomyslec co bedzie za miesiac.

Pelen podziw takze dla Twojego modelu,no slowem,pelny luz :faja:

Skoro juz poleciales i widziales i wiesz jak jest i podoba Ci sie i chcesz jeszcze , to i ja Ci pomoge,podobnie jak i inni.

Jak juz masz laptopa,to kazdy gadzet spelni to zadanie (zamiana AV ) czyli grabber.Rewelacji sie nie spodziewaj,ale na poczatek,bez inwestycji to w zupelnosci wystaczy.Mozesz miec delikatnne opoznienia (wynik konwersji w biegu) ale chyba na ekranie laptopa nie chcesz latac ?

 

Po drodze,w nastepnym poscie ,napisz nam jakie tam cuda zainstalowales,ze lot byl tak atrakcyjny.No i filmik ma sie rozumie jako wpisowe :rotfl:

No a tym kaskiem,to juz rozjechales mnie zupelnie :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - ten kask to faktycznie dziwadlo - ale , przy starcie mam otwarte lewe oko i robie za modelarza , po starcie kiedy wyrownam , zamykam lewe a otwieram prawe oko i robie za pilota :) , na koniec podchodze od tylu - znowu zmiana oczu i ladowanie na widok z ziemi lewym okiem . Najprzyjemniejsza pozycja do pilotowania to siedzenie na krzeselku , bo na stojaco to sie bardziej zmysly mieszaja , a jak sie siedzi to lepiej mozna sie skupic na widoku z gory .

Oczywiscie sam obraz bez dzwiekow nie bylby tak atrakcyjny - kiedy przelatuje sie nad drzewem poprostu sluchac inny szum - lisci czy ptaszkow :) , nad droga - widac i slychac samochody , dzwiek w polaczeniu z obrazem jednak poteguje wrazenie bycia na gorze .

 

Co najciekawsze kamerka niby badziewiasta z chin z ebay ale nie mailem zadnych ale to zadnych zaklocen , pojawily sie dwa razy na doslownie ulamek sekundy podczas przelatywania blisko lini wysokiego napiecia , ktora to jest tam obok (nawet dwie , to linie zasilajace Gdynie) .

Inna ciekawostka , ze trzeba pilnowac zasigu ( a sprzet prowiziryczny) , bo z gory chce sie leciec i parzec coraz dalej i dalej :) .

 

Jutro dalsze wyczyny .

 

EDIT.

Znalazlem te swoja kamere :

http://cgi.ebay.com/Security-System-Wireless-2-4G-CCD-Camera-cctv-system_W0QQitemZ260231618654QQihZ016QQcategoryZ48632QQtcZphotoQQcmdZViewItem

 

A nad takim nadajnikiem mysle - jak uporam sie z zasiegiem apki :

http://cgi.ebay.com/2-4GHz-100mW-6-lens-wireless-color-camera-receiver-W26_W0QQitemZ150244895359QQihZ005QQcategoryZ66738QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

albo takim :

http://cgi.ebay.com/3000mW-Wireless-Security-AV-Transmitter-Receiver-W02_W0QQitemZ150246013515QQihZ005QQcategoryZ14981QQcmdZViewItem

lub takim :

http://cgi.ebay.com/True-2-4G-1000mW-8Ch-Tx-Rx-Module-For-Wireless-Camera_W0QQitemZ150246437390QQihZ005QQcategoryZ48632QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ,,macalem'' to w PCW,ale sprzedawcy oczywiscie nie maja pojecia o transferze-jakich pamieci uzyc aby uzyskac ,,pelne'' D1,czyli PAL ale/mimo ze spakowany kodekiem H-264.

Pinnacle raczej nie wypusci bubla, a neci ta ,,pelna rodzielczosc''.

Gdyby ktos nagral na to cudo 1 minute w ,,pelnej'' rodzielczosci,byloby wszystko wiadomo.

San Disc tez mial nagrywac super,ale wychodzi raczej srednio.Tutaj jest wysoko poprzeczka,moze byc to naprawde interesujace.To w zasadzie to samo co kamera DV, tyle ze material bardziej spakowany,ale za to dobrym kodekiem H-264.To ten sam co robi HD w rozdzielczosci o oczko wyzej :faja:

 

Uwaga,do jego obrobki potrzebne sa ,,inne'' programy (do edycji)

To rodzina Quick Time,czyli stajnia Mac.

Dzieki pomocy Atylli,ja juz ten problem mam za soba :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłeś mnie PETER. Najważniejsze to "spróbkować" to cudeńko. Zamiast palucha ( memory stick'a) sygeruję przelotkę na kartę SD. To ponoć szybsze rozwiązanie. Jak będę w sklepie z MAC'ami (next week), sprawdzę, co w trawie piszczy. Zawsze mieli na stoisku PINNACLE'a, więc może już mają i to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka obojetna,aby tylko nagrac na maksymalnej rozdzielczosci,a plik prosto z pamieci na megaupload,bez przerobek.

Kamera to będzie pełen PAL (DV). Żadnych kompresji = czysty przelot strumienia na kartę SD. Potem kopia na PC i do domu z materiałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu poFPVowalem sie troche :) i chyba powoli musze myslec na lepszym sprzetem i zasiegiem .

Powoli wdrozylem sie juz do wiatru i do rozpoznawania wysokosci jako tako oraz ewentualnego opadania lub wznoszenia - to jest najtrudniejsze (plus walka z wiatrem) .

O ile wysoko obraz jest OK o tyle przy niskich przelotach i generalnie niskim lataniu pojawiaja sie zaklocenia obrazu - na szczescie na krotko - kilka razy zrobilem niski nalot na siebie i bylo w miare OK ale juz niski pulap i troche dalej - mam zaklocenia .

Tez tak macie ? - mowie tu jakims tanim sprzecie - adekwatnym porownawczo do mojego .

 

Uwaga technicza z tego linku do mojej kamerki - tam pisza ze to jest 420 lini CCD - ale byc moze to i jest 420 lini , natomiast slonce widze jako czarna kropke a smigla jako pasy poziome - wiec bedzie to raczej CMOS .

Pociesze sie jeszcze troche tym co mam i trzeba bedzie powoli zbierac na lepsze "zabawki" do patrzenia - ach - zycie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remzibi, to nie jest aż tak drogie, koszt. Nadajnik+ odb. + ant. + kamera = 50+50+38+105 $ co w sumie daje 243 $ + 15$ przesyłka, czyli 258$, czyli ok, 520 zł.

 

Dla jednych dużo, dla drugich mało, ale suma realna do uzbierania i wtedy sprzęt będziesz miał super !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dobiegl kres zywota modelu , kraksa - wynikla z kilku czynnikow ktore po przemysleniach starannie wyodrebnilem . Zmienilem smiglo z 8x6 SF na 8x4 proste plus dolozylem dodatkowy regulator do kamery . Obawiam sie ze to wlasnie byl kres mozliwosci nosnych modelu - po starcie ciazyl na ogon , wrazenie braku ciagu - nie nabieral predkosci mimo gazu na full , niestabilny na wietrze - na koniec wlecialem w slonce i to dopelnilo historie . Nie lecialem jeszcze na kamere bo mialem to zamiar zrobic po ustabilizowaniu lotu - nie zdazylem . Kadlubek do wymiany jak i reszta - na szczescie cala elektronika przezyla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Uwaga,do jego obrobki potrzebne sa ,,inne'' programy (do edycji)

To rodzina Quick Time,czyli stajnia Mac.

 

Poniżej odpowiedź z Pinnacle:

 

Witam,

 

Na poczatku przepraszam za zwloke, ale mielismy problem z serwerem pocztowym i dopiero teraz odebralem Panskiego maila.

 

Studio 9 nie obsluguje plikó nagranych przez urzadzenie Pinnacle Video Transfer.

Potrzebne do tego jest przynajmniej Studio 11 z doinstalowana aktualizacja do wersji 11.1.2 dostepna na stronie:

http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/Home+Video/Studio+Family/Studio+11+Support/Download+Area/Drivers+-+Updates/Studio+11_1_2+patch.htm?mode=documents&Display=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.