Skocz do zawartości

FUN CUB FT depron


miro-er1

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie plany chłopaków z flitetest sa proste I bardzo fajne.Nadaja się idealnie na treedollar foam -czyli nasze x-board czy styroboard.

Zwykły depron zwłaszcza taki pod panele nie zachowuje takiej sztywności I wymusza dodatkowe wzmocnienia I zmiany w konstrukcji.

Plany z FT sa genialne ale moim zdaniem tylko pod 3dollarfoam.

Sam sklejam FT mini scouta I cała magia tych planów polega na wykorzystaniu sztywności tejże pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas takie coś ala 3dollar foam można kupić w sklepach dla plasyków i architektów. Pianka dwustronnie oklejana papierem. Od 3dollarfoam różni się tym, ze ciężko zdjąć papier. Przynajmniej moja wersja tak miała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ,niektóre z naszych odpowiedników sa minimalnie cięższe (mają inną gęstość pianki w środku lub inny rodzaj papieru.Chyba najbardziej zbliżone sa "x foam" z kappy.

Te lepsze pianki niestety dostępne sa w hurtowniach tylko w dużych paczkach - ok 24 arkusze B1 (5mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie ze nasz depron jest za slaby , ja zrobilem 2 takie egzemplaze FUN FT , pomniejszylem plany o 10%, ale powzmacnialem kadlub oczywiscie na calej dlugosci listwami sosnowymi 3x5 oraz dzwigary mam z balsy 3mm oba w kazdym skrzydle , takze zrobilem tez inne modele z ich planow, powzmaciane byly pretami i plaskownikami węglowymi i daly rade  :)


moze wrzuce relacje, ale niewiem czy jest sens, poniewaz podczas budowy nie zrobilem ani jednej fotki :), ale dostep jeszcze mam do kadluba i jego konstrukcji takze moze narobie fotek i relacja bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się kupić 6 szt arkuszy (1.4mx1m) w hurtowni chociaż na stronie pisało że możliwe tylko w paczkach 24. Najlepiej zadzwonić do hurtowni i zapytać o opcję.

Ja już mam za sobą 2 spity i niedawno skleiłem dla zabawy ponownie ft3d - wszystkie modele sprawują się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usztywniales je czyms ???

 

 

To do mnie Mirku? Pytasz o FT3D?Jeśli tak to wszystko zrobione jak przez amerykańskich chłopaków. Ten x-board jest mega mocny. 

Mój Ft3d z pakietem 1500mah wazy 750g jak dla mnie trochę jednak dużo o jakieś 200g. Lata za szybko.

FtSpitfire waży koło 800g z pakietem 2200mah lata szybko ale przyjemnie. Naprawdę fajna zabawka do polatania byle gdzie.

Domyślam się że i Cub od FT lata wyśmienicie a do tego jego zrobienie trwa jakieś 2 popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z lotow i jestem zachwycony , lata disc szybko jak dla mnie ale jest posluszny , reaguje bardzo dobrze no i ladowanie z klapami naprawde fajowe nawet na sciernisku 20centymetrowym  :)


pytalem ogilnie czy wzmacnisz wszystkie te modele czyms.


lata troche lepiej niz wyglada :)


filmiki tez mam ale nie bede w dziale PLANY robil relacji  :)

post-12400-0-03540300-1439233535_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.