Skocz do zawartości

Usuwanie blue screena z monitora FPV


Y/F-22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pytanie do ludzi zajmujących się elektroniką - czy można się w jakiś "prosty" sposób pozbyć bluescreena z tanich monitorów FPV typowo chińskich? Spora ich ilość wgl. nie włącza się gdy nie ma sygnału video, mają jakiś tam poziom tolerancji jego zaniku ale to i tak bolączka. Duża ilość po włączeniu jest niebieska i po zaniku sygnału takowymi bluescreenami sypie. Pytanie kolejne takie - czy da się stworzyć "generator" sygnału tak aby monitor oszukać i skalibrować taki układ w ten sposób aby nie kłócił się z sygnałem video z odbiornika?

 

To jest mocno luźne myślenie, przeglądałem różne modyfikacje monitorów, projekty układów itp. ale wiele jest przerostem formy nad treścią lub są wgl. nieskończone ... a niektóre polegają w zasadzie na zwarciu dwóch pinów ... takowy też mi się napatoczył. Tak wygląda mój typowo chiński ekran 4,3 cala od środka, są na to jakieś pomysły? Może są jakieś myki z układami albo przeprogramowaniem procka ... cokolwiek, po prostu chciałbym dowiedzieć się czegoś na ten temat.

 

 

post-4826-0-29376200-1438716035_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=10&t=21330

 

cyt:"Spora ich ilość wgl. nie włącza się gdy nie ma sygnału video, mają jakiś tam poziom tolerancji jego zaniku ale to i tak bolączka."

 

Są to monitory do kamer cofania więc logiczne że włączają się tylko na sygnał video a przy braku pozostają uśpione.

Ta psychoza związana z b.s. jest tak wielka, że wszystkim chodzi tylko o to żeby monitor go nie miał, natomiast nikogo nie interesuje jak szybko

wraca obraz w danym monitorze i wiele monitorów z b.s. jest szybszych od tych zaśnieżonych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.