Skocz do zawartości

Kalibracja ESC


robertwaw001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam problem z kalibracją ESC 4OA, w moim octo. Robie wszystko zgodnie z procedurą. Zasilam odbiornik Futaby 14SG, podłączyłem ESC pod 3 kanał odbiornika. Przepustnica na max, podłączam pakiet, jest pojedynczy sygnał że regiel potwierdza najwyższy punkt, robię w dół i... i nic. Może ktoś miał podobny problem? 

Pozdrawiam
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co on ma zabezpieczać, skoro regulator jeszcze nie wie, jaki jest pełny gaz, a jaki niepełny?

Przed chwilą skalibrowałem ZTW ESC i robiłem identycznie jak Robert: najpierw przepustnica na max, potem pakiet, potem przepustnica na minimum. Działa.

I zawsze tak robię i jest o.k..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyłożył na max drążek po pakiecie - a to co robisz to teoretycznie powinno blokować regulator jako zabezpieczenie przed uruchomieniem na pełnym gazie....

A jednak większość regulatorów wchodzi wtedy w tryb programowania.

 

Robert, a co się dzieje jak podłączysz pakiet z przepustnicą na poz "0"?

 

Ogólnie wygląda jakby esc nie dostawał żadnego sygnału. Na pewno masz gaz na kanale 3?

Odbiornik zbindowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... wszystko robił mi gość który jak sam mówi ma w tym doświadczenie. Mówił że wszsytko zrobił tak jak należy. Niestety jeden silnik się wolniej obraca od pozostałych. On sam nie wie dlaczego. Próbuję skalibrować regle według instrukcji ale nic z tego.  Jestem początkującym modelarzem i nie wszsystkie pojecia są mi jasne.  -_-  Jeśli mógłbym prosić jak mam to ustawić i sprawdzić wszystko krok po kroku to będe wdzięczny


przepustnica jest na 3 kanale, reaguje i pod ten kanał podpiety jest ESC


robiłem wszystko w tej kolejności 

. Nawet jak podłącze pakiet z drążkiem w dół to jest jedno "bipnięcie" i to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.