Skocz do zawartości

Cox .074


Jano

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna mam taki silniczek ale dopiero niedawno go odpaliłem.Tak bardzo spodobała mi się jego praca(jest cichy i to bardzo) że postanowiłem dać mu szansę.Ale nie bardzo wiem co on pociągnie.W/g instrukcji kręci śmigłem 6x3 17800 obr. 7x3.5 1350 ile to daje ciągu tego nie wiem.Wymyśliłem że zastosuje go do Fokker DVII waga ~ 750g lub Fokker Eindecker E III są to elektryki ARF do kupienia w modele.sklep.

coxzv3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cichy :shock: No to tłumik rzeczywiście musi dobrze działać w tym silniczku :mrgreen: Uważaj na coxy bo są wredne :devil:. Potrafią odbić w inną stronę, jak "nie mają ochoty" to nie zapalą. Świece łatwo spalić, max zasilania 1.6v więcej bym sie bał, bo są bardzo delikatne świece i kosztowne. Wiem że małe śmigłą do spalin łatwo w polsce dostać w riku.pl Tam mieli z tego co szukałem jako jedyni 5x2 do spaliny, produkcji Graupnera śmigła są u nich 6x3, poszperaj u nich w poszukiwaniu małych śmigieł do spaliny. Jeśli silniczek nie chce zagadać daj mu kropelek kilka na tłok, tak ze 2, załapie na nich obroty i zassie paliwo, bo nie zawsze chcą ssać i trzeba kręcić i kręcić. On jest 1.5cm3, zgadza się? A odpalać będziesz ze sprężyny czy palca czy jak? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Lubart, ten Cox(1.21cm3) jest jak wszystkie małe żarówki a świece ma standard, kopie tak jak powinien :) pali od palca i naprawdę chodzi bardzo cicho aż byłem(jestem) zdziwiony.

edit: mam dwa śmigła(kiedyś sprzedawali komplety )):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.