Skocz do zawartości

Regulatory Mystery - zakłócenia na 35mhz


BartekSz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do ludzi używających regulatorów Mystery Pentium. Ja posiadam takowy w wersji 60A i na radiu 35MHz serwa wariuja pod obciążeniem. Na innych np 35A nawet no name nie ma problemu. Może to problem za dużej mocy.

Radio Multiplex Royal EVO 7 synteza, plus odbiornik RX7 podwójna przemiana oraz synteza i IPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem z niebieskim regulatorem Mystery 85A  z tzw. Blue Series. I moc tu nie miała znaczenia, bo w modelu szybowca nawet z wyłączonym silnikiem serwa wariowały i sam silnik również. Mimo drążka gazu na minimum silnik drgał i poruszał się. Wystarczyło oddalić się od nadajnika z modelem na kilkadziesiąt metrów i tak się to zachowywało.

 

U mnie nadajnik to Royal Evo 9 z syntezą i odbiorniki również MPX z syntezą i IPD 7 kanałów (jeden z podwójną przemianą, drugi z z pojedynczą). To samo się działo z odbiornikiem Hitec HFD-08RD z podwójną przemianą. 

 

Jak dla mnie ewidentnie wina regulatora, bo z innymi nigdy takich problemów nie było mimo tego samego nadajnika i tych samych odbiorników. Jak widać dotyczy to różnych wersji regulatorów Mystery. Ja wiem jedno - nigdy już nie kupię regulatora Mystery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej latam na 35 MHz. 

 

W zasadzie tylko z tym jednym regulatorem miałem takie problemy. Teraz używam głównie Turnigy Plush i nie zauważyłem żadnych zakłóceń.

Zwróć jeszcze ewentualnie uwagę na prowadzenie anteny. W miarę możliwości daleko od kabli regulatora i jak najmniej równolegle do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ok regulator mystery dzisiaj przetestowany na aparaturze Turnigy i10 z jej tym dużym odbiornikiem. Nawet podczas testu zasięgu przy obniżonej mocy bardzo dobry zasięg. Najlepiej wydane 99 dolców w zyciu ;) ehh gdybym od razu miał 2.4ghz moja katana phoenixa nadal by żyła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.