Skocz do zawartości

Zła współpraca cyfrowego serwa z pozostałymi.


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego wspomniałem o odbiorniku TV by zobaczyć efekt "ekranowania" i ektranowania .. :) W sumie daleko nie trzeba szukać bo wystarczą dziś wszechobecne zasilacze imulsowe. To są oczywiśćie zjawiska, które nie zachodzą w polu czy na lotnisku, ale warto im się przyjrzeć by dokładnej obadać zagadnienie ekranowania i innych metod odkłócania torów m.cz / cyfrowych czy m.cz / w.cz.

 

Co próbowałeś odkłócać kondensatorem 100 pF ? Czy nie chodziło o 100 nF ??

 

Jak będę miał czas to może zasiądę i dokładnie przyjrzę się tematowi. Jedyny problem w tym, że warsztat elektroniczny mam w PL a tu maleńką modelarnię i tak dłubię byle co byle latać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przetwornice z 12V na ileś tam więcej w plenerowych ładowarkach to czasem nie występują w przyrodzie? Nie znam się praktycznie na sprzęcie doby obecnej, dopiero

próbuję nadgonić wiedzę, która mnie w temacie modelarstwa wyprzedziła o 20 lat jakoś tak...

Sam 100pF solo nic by nie wskórał, ale to widmo szumów od komutacji nieco pewnie przypłaszczył, nie robiąc krzywdy prawowitemu w tym miejscu prostokącikowi

1ms +/-  0,5ms. Co ciekawe, zmniejszał i tak nieszkodliwy "przestrzał", czyli przerzut na skrajach przebiegu. Układ w samym serwie (wybebeszyłem, a jakże...) monolityczny,

próba pomiaru pojemności wejściowej dała mało wiarygodny wynik: ok. 30 pF.

Dłub i lataj, jak się tylko da :)!

Bardzo wieje nad Albionem? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi tam, ale dziś i u mnie wiatry ponad 80 km/h i ciężko mnie z domu wygonić ;)

 

Owszem, przetwornice 12V i inne siejące urządzenia stosujemy w modelarstwie, ale to nie te, które nam zakłócą pracę urządzeń bezpośrednio mających z nimi (modelami) kontakt :) chyba, że jeździmy modelami po pasie a nie latamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu (PL centralno-pn-wsch) do południa słoneczko było, jakiegoś deproniaka podniosłem na 2x20 minut, potem zaczęło wiać i koniec zabawy z mod. 500 gramów :huh:

Nie wiesz może, gdzie da się znaleźć dokładny opis rozwiązań ideologicznych obecnie stosowanych serw cyfrowych? Nawet najoczywistsze domysły dobrze byłoby

sobie "zatwierdzić". Jak wywnioskowałem z setek przeczytanych postów, to analogowe są jeszcze w użyciu i mają się nieżle. A 35 MHz jeszcze ktoś używa? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.