Skocz do zawartości

Aku Kokam i balancer Graupnera


Michał P.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako że ostatnio robiłem swoje pierwsze zakupy do mojego pierwszego modelu elektrycznego, nie miałem pojęcia że producenci Li-poli stosują inne złącza. Tak wygląda mój pakiet i ładowarka:

 

img2088aj0.th.jpg

 

Moje pytanie: Czy da się dokupić jakieś złącze dopasowujące do siebie ładowarkę jak i pakiet, czy na wejściu trzeba przepinać kable i wszystko rozcinać... :(

 

Przeglądałem forum znalazłem tylko temat z dopasowaniem Kokama do ładowarki E-sky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to złącze nazywa się JST(tzw. BEC) dostępny jest np tu:http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1887, wtedy będziesz mógł ładować pakiet i podłączyć do regulatora jeśli będzie w nim taka sama wtyczka (żeńska, taka jak w ładowarce).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to złącze nazywa się JST(tzw. BEC) dostępny jest np tu:http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=1887, wtedy będziesz mógł ładować pakiet i podłączyć do regulatora jeśli będzie w nim taka sama wtyczka (żeńska, taka jak w ładowarce).

 

Pozdrawiam

 

Rozumiem że mam przerobić złącze pakietu by podeszedł do ładowarki, leczy przy kokamach są 4 kable i nie mam zielonego pojęcia co zrobić z tymi dwoma pozostałymi. A do regulatora mam banany - zlutowałem je do tych dwóch grubych kabli (czerwony i czarny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ładowarka nie ma balansera. Musisz ładować przez kable prądowe(te, które podłączasz do regulatora w modelu). Ewentualnie można poprzerabiać albo powymieniać wtyczki tak, żeby można było podłączyć każdą celę osobno i ładować pojedynczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He He :D

I tak kupisz balanser .Kiedy nie miałem funduszy kupiłem do mojego Graupnera dodatkowo eskaya, żeby od czasu do czasu balansować pakiet.Było to najtańsze rozwiązanie .Ale trzeba ją kupić w sklepie bo są badziewne. Po dwóch latach mam czwartego eskaya (nowego) a zapłaciłem za jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.