Jump to content

Royal Aircraft Factory R.A.F. SE 5


samolocik
 Share

Recommended Posts

Ostatni model konstrukcyjny jaki budowałem to był Wiecher 10 z napędem spalinowym. A kiedy to było to już nawet ciężko sobie przypomnieć, dlatego ten model będzie próbą rozpoczęcia przygody z modelami robionymi samemu od podstaw. Nie stawiam sobie barier czasowych więc może się zdażyć, że za rok o tej samej porze ciągle będę budował SE 5-tkę.

 

Plany autorstwa Timo Starkloffa zakupiłem na stronie http://shop.vth.de/bauplane-frasteile/flugmodelle/aircombat-modelle/royal-aircraft-factory-r-a-f-se-5.html i są to plany modelu pod Aircombat w wersji spalinowej. Skala 1:8, rozpiętość 1040mm, waga około 1,5kg, napęd raczej elektryczny i niekoniecznie zgodny z regulaminem aircombat, ponieważ zanim ewentualnie zdecyduję się nim powalczyć i rozbić w pierwszej walce to chciałbym się nim trochę nacieszyć. Nie wiem na ile zbuduję model zgodnie z planami. To wyjdzie w trakcie budowy.

 

Na razie stoję przed dylematem, czy wycinać ręcznie wszystkie elementy typu wręgi, żeberka i wzmocnienia, czy też rozrysować je w Corelu i dać pod laser.

 

post-1402-0-94670900-1447612870_thumb.jpg

 

 

post-1402-0-74979100-1447612902_thumb.jpg

 

 

Klejone Pattexem expresem.

Link to comment
Share on other sites

Witam w klubie :-)

Nie szedł bym na początek na łatwiznę zaczynając od ogona - lepiej na początek gdy motywacja jest największa zrobić kadłub z którym jest najwięcej dłubania.

 

Patrząc na to co wisi na ścianie to model bardzo uproszczony i na laser możesz wysłać jedynie żeberka co przyspieszy i ułatwi budowę skrzydła.

Kratownica kadłuba to szybki temat do zrobienia na desce a kilka pół_wręg wytniesz w domu z balsy i szkoda czasu na rysowanie.

Trzymam kciuki za powrót do korzeni ..... tj. konstrukcji  ;)

 

ms

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ależ ten czas szybko leci :D wczoraj odebrałem wycięte laserem elementy.

Silnik Emax 100 gramowy + serwa tower pro zakupione. Trzeba pomału brać się do roboty.

Zobaczę, czy części w miarę pasują do siebie i zaczynam składanie w wolnej chwili.

 

 

post-1402-0-72180100-1553165980_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.