Skocz do zawartości

jakie paliwo?


ali1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam pytanie: czy jeśli producent sinika zaleca paliwo o składzie 10% nitro + minimum 18% oleju rycynowego to czy mogę zastosować inną mieszankę? chodzi o silnik ASP 12A. i na jakim paliwie docierać nowy silnik i z jakim śmigłem? (wg producenta śmigło 7x4 - do latania)

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az tak tego nie musisz przestrzegać. Ważne zęby nie było poniżej tych 18% oleju w paliwie. Nitrometanu może być parę procent bo to tylko poprawia kulturę pracy silnika. Jeżeli np. będziesz docierał na oleju syntetycznym to później już go nie zmieniaj dla tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniać oleju na jakim pracuje silnik

 

Dla mnie ma to sens tylko wtedy gdy zmieniam z mineralnego na syntetyk, odwrotnie chyba nie powinno być problemu. Takie zasady tyczą się chyba tylko już dosyć przechodzonych silników. Dla nowego nie będzie to miało takiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to olej mineralny stosuje się do paliw przeznaczonych dla modelarskich, lotniczych silników żarowych?

 

Rycynę.

(bo chyba wcześniejszego pytania nie załapałeś :) )

 

Załapałem, załapałem, tylko wolę nie generalizować.

 

 

Bardzo dobre paliwo do dotarcia i późniejszej eksploatacji.

 

Tutaj mogę tylko powtórzyć za kolegą. Latam na paliwach AG i jestem bardzo zadowolony.

I 2T i 4T pracują bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rycyna jest olejem mineralnym?

 

Za wiki: Olej rycynowy - produkt roślinny, otrzymywany z nasion byliny (w Polsce roślina roczna)

 

To jak to jest, zawsze uważałem rycynę za olej mineralny, i tu może być problem w nazewnictwie. Olej syntetyczny to z pewnością nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kolego olejem mineralnym nazywamy olej pochodzacy z destylacji ropy naftowej i jest to np. Mixol ktory stosuje do benzyny i samozapłonu ale rycyna to olej naturalny a klotz to olej syntetyczny. cos jeszcze do wytłumaczenia bo gdyby moj nauczyciel od chemii usłyszał ze rycyna to olej mineralny to nie zaliczył bys trymestru(serio mowie) :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.