Skocz do zawartości

Rzeczywiste wymiary


MareX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zafascynował mnie samolot AW F.K.10 , który gdzieś tu na forum mi się objawił i zacząłem szukać. Znalazłem taki, ogólnie dostępny rysunek:

 

armstrong-whitworth-quad-3-view-july-aug

 

który sobie powiększyłem niby to do skali 1:8 , co dało taki obrazek:

 

Zdjcie0563_zpswjtzm4aw.jpg

 

Myślałem, że teraz będzie mi łatwo określić skalę tego obrazka na podst. rzeczywistych wymiarów samolotu. Znowu zacząłem wertować internet i co jakieś wiadomości o tym samolocie, to inne jego wymiary. Spisałem podawane wymiary w metrach i stopach i nijak mi jedne wartości do drugich nie pasują. Czy może mi ktoś fachowo pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Romanie za przesłane linki, jednakże większość z nich wcześniej sprawdzałem i właśnie w takich materiałach znajdowałem te rozbieżności. Chodziło mi generalnie o znalezienie jednoznacznego dowodu na podstawowe wymiary tego samolotu. Nie będę Ciebie i innych Kolegów zanudzał znalezionymi wymiarami, bo nie o to chodzi, a zresztą wystarczająco wiele razy już tu na forum przynudzałem w innych tematach. Tak, czy inaczej, jeśli kiedyś podejmę decyzję o budowie modelu  tego samolotu, to wtedy jeszcze raz wrócę do tematu i ponownie będę szukał wśród jakiś angielskich autorytetów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.