Jump to content

Rzeczywiste wymiary


MareX
 Share

Recommended Posts

Zafascynował mnie samolot AW F.K.10 , który gdzieś tu na forum mi się objawił i zacząłem szukać. Znalazłem taki, ogólnie dostępny rysunek:

 

armstrong-whitworth-quad-3-view-july-aug

 

który sobie powiększyłem niby to do skali 1:8 , co dało taki obrazek:

 

Zdjcie0563_zpswjtzm4aw.jpg

 

Myślałem, że teraz będzie mi łatwo określić skalę tego obrazka na podst. rzeczywistych wymiarów samolotu. Znowu zacząłem wertować internet i co jakieś wiadomości o tym samolocie, to inne jego wymiary. Spisałem podawane wymiary w metrach i stopach i nijak mi jedne wartości do drugich nie pasują. Czy może mi ktoś fachowo pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję Romanie za przesłane linki, jednakże większość z nich wcześniej sprawdzałem i właśnie w takich materiałach znajdowałem te rozbieżności. Chodziło mi generalnie o znalezienie jednoznacznego dowodu na podstawowe wymiary tego samolotu. Nie będę Ciebie i innych Kolegów zanudzał znalezionymi wymiarami, bo nie o to chodzi, a zresztą wystarczająco wiele razy już tu na forum przynudzałem w innych tematach. Tak, czy inaczej, jeśli kiedyś podejmę decyzję o budowie modelu  tego samolotu, to wtedy jeszcze raz wrócę do tematu i ponownie będę szukał wśród jakiś angielskich autorytetów. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.