Skocz do zawartości

Cena samolotu :)


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie flooduj postow. Owszem dotarlo. Otrzymales odpowiedz. I nic wiecej w tej sprawie nie zrobiles. Wiesz nie chce kogos uszczesliwiac na sile. Ale model nadal na Ciebie czeka.

 

Do nauki moze byc i elektryk i szybo. Osobiscie uczylem sie latac na elektryku (elektron480). Polatasz kilka godzin w FMS i podstawowe ruchy bedziesz mial wyrobione.

 

 

Koledzy bardzo Ciebie przestraszyli cenami. Ale nie martw sie, jezeli bedziesz sie "dobrze spisywal" to napewno ci pomozemy ( przynajmniej ja ).

 

Aparature kup furabe 4 EXA, do tego odbiornik za 65 zl, silnik tez moge ci dac, pakiet ok 40 zl (kan 8x1050), regiel ok 50 (szczotka), ladowarke ni-mh sam sobie zrobisz. serwa 3x25 zl. Wynika z tego ze w 500 zl powinienies sie spokojnie zmiesciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz od razu w bezszczotki. Duzo drozej nie wyjdzie a na pewno bedzie lepiej i przyjemniej sie latac. Mozesz zaczac od szybowca 2 serwa pakiet 4 aku cos jak np. Zagi ertman pewnie da rade wyciac. Ja wlasnie zaczynalem od zagiego i bylo ok. Potem mozesz zalozyc mu naped ale wtedy robi sie duzo szybszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście o ile masz te 600 - 800zł.

Ja niestety nie, i nie bedę miał przez dłuuuugi czas tylu pieniążków, dlatego - jak możesz zobaczyć po moim szybowcach w odpowiednim dziale - uczę się latać na bardzo niskobudżetowych konstrukcjach.

 

Osobiście bym Ci radził zaczynac od szybowców, do tego potrzebujesz kompletnej aparaturki np: wspominanego Lasera i nic poza tym.

Więcej razy nie bedę się powtarzał...

Rób jak uważasz, pamiętaj, że jak rozbijesz samolot, to może to pociągnąc większe straty; w szybowcach miejsce na regulator i silnik możesz wykorzystać na solidne i bezpieczne umiejscowienie aku i odbiornika.

 

Poza tym, szybowcem możesz dłużej polatać. Nie tylko w powietrzu, ale i po prostu "polatać", tzn. pakiet, niekoniecznie bardzo pojemny, starczy Ci na kilka godzin jak nie kilkanaście bez ładowania, a w elektryku - no różnie to bywa - powiedzmy na 15 min.

Poza tym, do zwykłego pakietu NiXX wystarczy Ci zwykły zasilacz o odpowiednich parametrach, a nie jakaś droższa ładowarka.

No i nauczysz się walczyć o każdy metr wysokości :roll: :wink: .

 

Życzę Ci powodzenia i przemyślanej decyzji (co nie oznacza, że "tej mojej" :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pleses ma chyba rację.Mogę się zniechęcić do modelarstwa a jak bym miał drogą aparaturę to strara kasy(jeśli sie zniechęce) a taki nadajnik za 290 zł nawet taniej to na sam początek chyba mógł by być .Jeśli bym wytrzymał w modelarstwie rok to może zakupił bym sobie jakąś lepszą :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszsytkim to lepszą a nie leprzą :/

 

A po drugie to nie znam osoby, która by spróbowała a po roku rzuciła modelarstwo. (Chyba że wystąpią jakieś okoliczności niezależne od nas)

Ja osobiście jestem za kupnem porządnego sprzętu już na początku ale jako, że moje poglądy są powszechnie uznawane za kontrowersyjne nie musisz ich brać pod uwage.

 

Mimo wszystko życzę udanego wyboru i zachęcam do klejenia i oblotu pierwszego modelu! Myślę że skorzystanie z oferty elektrona może Ci sprawę duuużo ułatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj najlepsze na co Cie stać IMHO najdroższe i najlepsze rzeczy tanieją wolniej a jak sie zniechęcisz to allegro i juz :)

 

Na razie nie mam jeszcze kasy ale skladam sobie .Na drogą aparaturę to stać mnie nie będzie, jedynie coś w granicach 200 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie mixery są b.przydatne. Bedziesz mógł dzięki nim uzyskać wiele ciekawych konfiguracji na sterach. Będziesz mógł latać każdym modelem.Począwszy od klasycznego , z usterzniem v czy na sterolotkach jakąś deltą przykładowo czy latającym skrzydłem. Jeszcze nielatałeś to nie wiesz jakie latanie ci się spodoba, a mixery umożliwią latanie wszystkim. Warto o nich jak zauważył kolega wyżej pomyśleć podczas zakupu nadajnika.

 

Warto też dużo czytać o modelrastwie w necie czy nawet jakąś książe sobie zakupić na początek.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Futaba 4 - 210zł {z wysyłką}

 

{nadajnik posiada wiele ważnych i przyszłosciowych funkcji takich jak podstawowe mixery, regulowane wychylenia serwa oraz pamieć na 4 modele }

 

2 serwa - 55zł {z wysyłką}

 

pakiet akku - 4 x AAA - 20 zł {z wysyłką}

 

Ładowarka do pakietu i nadajnika 25-60zł z wysyłka

 

Kawałek styropianu/depronu - 10 zł

 

Taśma klejąca - 3 zł

 

drobiazgi - dzwignie etc - 10zł

 

Radość z modelu bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na internecie futabe 4 kanały .Jest to nowy sprzęt w cenie 199zł .Opłaca się takie czy jakieś droższe??

PS. O co chodzi z ta pamięcią na 4 modele?? Chodzi o to że co.Jednym nadajnikiem moge sterować 4 modelami ?? Bo nie kumam za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.