Skocz do zawartości

Cena samolotu :)


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
(...)O co chodzi z ta pamięcią na 4 modele?? Chodzi o to że co.Jednym nadajnikiem moge sterować 4 modelami ?? Bo nie kumam za bardzo :)

Chodzi o to,ze mozesz w nadajniku zapamietac ustawienia mixerow, exponential itp dla 4 roznych modeli. Jak sie dorobisz kilku modeli nie bedziesz musial wszystkiego programowac zeby sie przesiasc z jednego na drugi.

edit: poza tym taki nadajnik bedzie prawdopodobnie mozna rozbudowac w przyszlosci o wiecej kanalow itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trymery - to takie jakby dokładne ustawienie wyjściowego wychylenia serw, a co za tym idzie - położenie sterów. Używasz tego, gdy chcesz nieznacznie zmienić wychylenie sterów, bo model źle z tego powodu lata.

Trymery znajdują się obok drążków.

 

Rewersy - czyli najprościej mówiąc, odwrócenie kierunku ruchu serw. Stosujesz to np: wtedy, gdy zamontujesz odwrotnie serwo (lub po prostu nie masz innej możliwości zamontowania), i wszystko jest w porządku :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trymery - to takie jakby dokładne ustawienie wyjściowego wychylenia serw, a co za tym idzie - położenie sterów. Używasz tego, gdy chcesz nieznacznie zmienić wychylenie sterów, bo model źle z tego powodu lata.

.

 

 

Według meni to piszesz jakoś dziwnie i nie wiem czy kolega zatrybił :D

 

Trymer to taki pstyczek którym ustawiasz płąszczyzne sterową w neutrum drążka :) Czyli drążek jest na środku, a trymerem tak ustawiasz żeby model leciał prosto bez zadziarania czy opadania w przypadku SW, albo bez obracania n aprawo czy lewo w przypadku Lotek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukus w necie jest pełno samolotów ale chyba nie ma lepiej opisanego niż wicherk.

Co prawda jest bez lotek ale lata bardo spokojnie i ma szczegółowe opisy co na początku jest b.ważne.

Taki model zrobisz w 3 -4 dni a latanie nim i tak będzie nielada frajdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje pierwsze loty wykonałem na takim sprzęcie :twisted:

 

delta1ks5.jpg

 

Konstrukcja banalnie prosta, beznadziejnie niskie koszty i model praktycznie nie do rozbicia! Mimo iż był to mój pierwszy model (a gonił krety nie raz) był lotny i w dniu jego kasacji! (posłużył jako dawca części) No i sterowanie jakby nie patrzeć to wysokość i lotki :D

 

delta2wa2.jpg

 

Jest to złożona płyta izoflor 6mm wzmocniona listewką (na profil nawet nie zwracałem uwagi-wyszło co wyszło)+trochę taśmy i kleju, napędzane przeróbką CD-ROM, śmigło GWS 8x4, pakiet to 8x Sanyo 2500mAh HR-3U, sterowanie 2xserwo Tower Pro 5g. Odbiornik standardowy Sanwy. Waga wyszła ok 480 gram a ciąg wynosił 390 gram przy 8A. Praktycznie da się do tego wsadzić wszystko co ma się pod ręką. :)

A tak to latało:

 

http://video.google.com/videoplay?docid=-3005452873608811593

 

Szczerze polecam jako pierwsze latadło. Jak na tak prostą konstrukcję daje wiele radości i sporo uczy. A przede wszystkim tym się lata a nie się nad tym siedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja coś pomoge.

Polecam tą futabe 4ex bo ją mam(jest na jakimś zdjęciu kadłuba mojego nowego górnopłata w dziale elektryki)

Na początek wystarczy ci w 100%

Ja za cały sprzęt(nadajnik,odbiornik,2 serva,silnik bezszczotke i regiel) dałem niecałe 500zl + koszty aku (zależy jakie chcesz)

Przychyle się do opini Tomka że najlepszym modelem na początek będzie Wicherek (sam właśnie robie projekt który opiera się na planach Wicherka)

I na koniec dodam coś co mi napisał niedawno ertman 400 to shit w porównaniu z silniekiem 3F a cena prawie ta sama więc po co przepłacać Więc nie wchodź w szczotkowe wydaj pare złoty więcej na bezszczotke, a różnica w lataniu będzie gigantyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie czy ktoś z was posiada plany do depronowego zefira albo wicherka??Patrzyłem na google no ale tam były zdjęcia tych modeli i ciężko znaleść plany :oops: Ale jeszcze poszukam :wink: może znajde :) Skrzydełka mi się podobają ale z depronu to trudno zrobić :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.