Skocz do zawartości

Cena samolotu :)


lukas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Pakiet można kupić nieco taniej, wszystko zależy m.in. od pojemności.

 

Tyle widzisz wychodzi, chcąc zrobić SAMOLOT.

A jeśli byś chciał szybowca - a sądzę, że też byłbyś zadowolony - to wyszłoby Cię to znacznie taniej.

 

Przy szybowcu wystarczy, że zaopatrzysz się w kompletną aparaturkę.

I jeśli chodzi o konkrety - bardzo dobrym rozwiązaniem byłby np: Laser4 z http://www.arthobby.pl/ - cena to niemal 500zł, za bardzo przyzwoity sprzęt... No i rzecz jasna, masz wszystko, co potrzeba.

 

Serwa są standardowe, są wprawdzie nieco cięższe od "zwykłych" mini, lecz silniejsze. A sam szybowiec - np: ToTo lub spójrz na ten mój: http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=608&start=30 - kolega robi właśnie "poprawkę" :) swojego, bardzo podobnego, lecz nieco większego i on ma właśnie Lasera4 a model analogicznie na tychże serwach (ja mam mini Conrady)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diakon co ty tak stoisz za tymi hitecami :?: :D

Za te same pieniądze co laser 4 jest FUTABA 4EXA i ta ma przynajmniej pamięć na kilka modeli. Jak coś hiteca to flash 5x tak samo ok. 500zł.

Szybowce na początek są fajne ale jakiś trenerek też kiedyś by się przydał. Więc wydatki można rozłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 serwa =75zł

odbiornik =65

kwarc= 25

silnik=40

regiel=75

pakiet = 110

czyli 400 złociszy do tego nadajnik niestety tez ok 400 zł (tak żebyś za pól roku nie kupował drugiego)

No i wychodzi że jednak trochę trzeba wydać.

Do tego potrzebna jest jeszcze jakaś ładowarka i w końcu materiały na sam model.

Niestety na początku wydatki są spore, ale potem sprzęt możesz używać w innych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diakon co ty tak stoisz za tymi hitecami :?: :D

Za te same pieniądze co laser 4 jest FUTABA 4EXA i ta ma przynajmniej pamięć na kilka modeli. Jak coś hiteca to flash 5x tak samo ok. 500zł.

 

Hiteki, tak sądzę, patrząc na cena/jakoś chyba dobrze wypadają.

Flasha5x na razie nie ma w sprzedaży, i nie wiadomo czy będzie...

A co do tej Futaby - nie wiem jak się prezentuje aparaturka, czy jest to cały ZESTAW wraz z pełnym zasilaniem i 3 serwami, czy inaczej...

 

Cóż, może tylko ja, ale osobiście nie korzystam z tych pamięci modeli - dla mnie ta funkcja, przynajmniej na razie, jest zbedna.

 

Poza tym, Laser4 to bardzo przyzwoita aparatura, i powinna całkowicie wystarczyć, i to nie wcale na sam początek.

 

Jak ktos mi zaraz wyleci, że na początek tylko aparatury z przynajmniej 5 kanałami i wyświetlaczami, etc. to go zaraz potnę :twisted: . Nie rozumiem ani trochę takiego rozumowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie korzystam z tych pamięci modeli - dla mnie ta funkcja, przynajmniej na razie, jest zbedna.

 

Parę lat wstecz też tak myślałem, że te pamięci to takie bajery. Jak się ma jeden napęd, cztery serwa i pakiet, to nic człowieka nie ponagla. Sprawy się komplikują, jak wszystkiego przybywa, nagle jest pięć-siedem lotnych modeli, dwie łódki i może samochód dla rozrywki. Do tego elektroniczny trymer po wyłaczeniu radia nie zmienia pozycji, a w starym Fokusie gdzie radiem nie zahaczyłem, to bezwiednie "trymowałem" stery. Teraz bez pamięci już się obejść nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam tego typu modele.

Możesz się zniechęcić, a nawet jak trafi Ci się dobrze latający, to sprzętu z takiej zabawki do niczego poważniejszego nie wykorzystasz.

 

Model do nauki to chyba górnopłat ze wzniosem np na takim śmigał syn Tomka: http://www.airhobby.pl/product_info.php?cPath=49_50&products_id=313

Tylko niestety to "goły" model, potrzeba sprzętu: patrz porady wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam tego typu modele.

Możesz się zniechęcić, a nawet jak trafi Ci się dobrze latający, to sprzętu z takiej zabawki do niczego poważniejszego nie wykorzystasz.

 

Model do nauki to chyba górnopłat ze wzniosem np na takim śmigał syn Tomka: http://www.airhobby.pl/product_info.php?cPath=49_50&products_id=313

Tylko niestety to "goły" model, potrzeba sprzętu: patrz porady wyżej :)

 

No właśnie sam model taki drogi a do tego jeszcze wyposażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego o modelik sięniemartw - można przerobić jakółkę za 30zł na rc i nauczyć się latać na takim sprzęcie lub zrobić coś samemu z depronu w podobnej cenie.

 

Wg mnie dobra aparatura to podstawa a modelki to potem możesz zmieniać jak rękawiczki. proponuje kupować tak:

 

1. Dobry nadajnik np. flasch 6 czy mx 12

2. Dobry odbiornik np.rex mpd 5 lub 7

3. serwa -mogą być conrady nawet lub hiteca coś

4. akumulator- 4x aaa -małe paluszki to koszt koło 30zł

5. Warto zainwestowac w dobrą ładowarke która sytraczy ci na lata. np. Schark 10 ale kosztuje 210zł

 

Potem myśleć nad modelem bo jak masz wszystko co powyżej to modelik jest już formalnością.

 

Jeśli jeszcze nie latałeś to radzę swoją nauke latania zacząć od szybowca - możliwie małymi kosztami.

 

Obawiam się że jak odrazu będziesz latał z napędem to możesz sporo rozbić i stracić kasy, ale to moje osobiste zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dobry nadajnik np. flasch 6 czy mx 12

 

No tu są dwie szkoły - Falenicka i Otwocka. Jedna z nich zakłada od razu zakup porządnego nadajnika i zwolennikom tej szoły nie sposób odmówić ich racji, natomiast druga szkoła zakłada, że młody niestetymoże się szybko się do nowego hobby zniechęcić. Przy takich założeniach warto rozejrzeć się za prostą aparaturą 4 kanałową i to najlepiej używaną, bo w razie odsprzedaży taki sprzęt najmniej traci na wartości. Jeśli zaś się nie zniechęci, to kupi sobie potem porządną, a tą co miał odsprzeda z niewielką stratą kolejnemu wyznawcy szkoły Otwockiej.

 

... "Ależ to niemożliwe, Rebe, aby i jedna i druga szkoła miała rację" - spostrzegł młody żydek. "Ty też masz rację" - odparł rabin ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Lukis takiego dziadostwa - to są zwykłe chińskie zabawki, do "modeli" im daleko!

 

No cóż, modelarstwo jest drogim hobby, niestety na początku trzeba trochę wydać.

 

Ja będę obstawiał dalej przy Laserze4, no chyba że Cię stać na lepsze - sam bym chciał Optica czy coś lepszego - no ale wiesz jak to jest.

 

Mój Flas4x był używany. Nie przeliczyłem się. Poszpecuj na Allegro i na giełdzie www.modelarz.com

Postaraj się od razu zakupić cały komplet, no może najwyżej bez serw - inaczej będzie Ci trudno (i drożej wychodzi) dokupywanie pojedynczych elementów.

 

Aparatura powinna być zakupem na dłużej, co nie oznacza oczywiście, że na baaaaaaardzo długo. Ostatni raz powiadam, i na tym poprzestanę, że sprzęt klasy Laser4 SPOKOJNIE Tobie wystarczy na wiele modeli, poza tym, jest to "firmowy" sprzęt, a nie jakiś tam imperialistyczny... :wink:

 

Ale ostatecznie to Ty bedziesz decydował co ewentualnie zakupić, ja się staram Tobie dobrze poradzić...

Dość wspomnieć, że "kiedyś" taki sprzęt był obiektem westchnień, a dziś masz go (niemal :) ) na wyciągnięcie ręki, mało to, jak już zauważyłeś, niektórzy radzą Ci zakupić jeszcze lepszą aparaturę...

 

Jeszcze tylko słówko co do samego modelu - najlepiej zrobić samemu, na gotowy - o ile chcesz mieć przyzwoity - też niestety trzeba wydać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja wtrącę swoje trzy grosze jak słusznie zauważył pleses szkoły są dwie i obydwie mają rację ja należę do tej która mówi że nie pwinieneś na początek ładować kasy w jakąś super aparaturę bo. Jako młodemu człowiekowi hobby może Ci się szybko znudzić (a nie składa się ono z samych przyjemności),ponieważ Twoim problemem są fundusze więc i tak nie kupisz takiej aparatury która wystarczy Ci na parę lat, to czy bę dziesz miał 4 czy 5 kanałów nie bę dzie miało dla Ciebie jeszcze przez długi czas znaczenia (4 w zupełnosci wystarczą).Jak wytrwasz w tym hobby 2 lata to sam będziesz najlepiej wiedzial czego potrzebujesz.Reasumując,apratura 4 kanałowa (nie mniej może być więcej) powinna być firmowa, większa pewnośc że będzie dobrze działać noi łatwiej ją bedzie póżniej sprzedać . To czy to będzie Graupner,Futaba czy Hitec nie ma wielkiego znaczenia bo w tej klasie apratury wiele się od siebie nie różnią kup tej firmy na którą Cię będzie stać,najtaniej poszukać używanej.Model najtaniej wystrugac z depronu jak radzą koledzy (dlaczego nie zgłosiłeś się jeszcze do elektrona on Ci jakiś chce podarować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa niestety najwazniejsze zakupy to radio i ladowarka.

Bez tego ani rusz.

Poszukaj sobie radia minimum 4 kanałowego.

Moze być Laser 4 czy futuba , a najlepiej 5 kanałowa żebyś mógł polatać wiekszymi modelami (na przyszłość).

Jak już bedziesz miał to pomyślimy o jakimś mdelu dla Ciebie.

O wyposarzeniu też.

Napewno każdy znajdzie coś co już nie jest pierwszych lotów a Tobie się przyda.

Mój mał już wylatał się tym modelem i nie będzie za nim płakał.

Kwestia wyposażenia zostaje otwarta.

Potrzebne będzie

2 serwa.

1 silnik (taki 30-40g)

1 regiel

1 pakiet

1 odbiornik

1 kwarc.

 

Jak bedziesz miał radio to rozpiszemy listę chętnych do pozbycia się czegoś z w/wymienionej listy i będziesz latał że aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.