Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do apm lepiej jest podnieść napięcie powyżej 5V, bo przez spadek napięcia na diodach, do odbiornika dochodzi np 4,7V.

Ja gdzieś w swoim temacie prezentowane kanapkę składająca się z powermodule i regulowanego stabilizatora z allegro. Wszystko działa super. Mam ustawione na 5,3V a powermodule działa i wszystko mierzy bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do apm lepiej jest podnieść napięcie powyżej 5V, bo przez spadek napięcia na diodach, do odbiornika dochodzi np 4,7V.

Ja gdzieś w swoim temacie prezentowane kanapkę składająca się z powermodule i regulowanego stabilizatora z allegro. Wszystko działa super. Mam ustawione na 5,3V a powermodule działa i wszystko mierzy bez problemów.

W jakim celu stosujesz regulowany stabilizator i power module? Czyli rozumieć mam że trzeba potestowac. Powiedz mi jeżeli zdecyduje się na podpięcie z beca zasilania do FC to z strony esc będzie dobrze jak podepne? (od 1 do 4 to będą podpięte esc z wypietym czarnym przewodem a pod piątym bec odrazu po esc) dobrze myślę?

 

Pigmej181 Gniezno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z APMem jest tak:
 
jak zasilasz go ze złącz ESC lub z gniazda Power Module to Powinieneś mu podać napięcie 5.3V.

post-18364-0-99418900-1459324037.jpg

 

Jak widać na obrazku wtedy zasilanie idzie przez bezpiecznik i diodę.

 

Gdy zasilasz ze złącz ESC dodatkowo zworka JP1 musi być założona, jak z PM to można(a nawet trzeba) ją zdemontować.

 

Zasilania z pozostałych złącz nie polecam, ale jeśli już musisz to tam już tylko 5V.

5.3V jest potrzebne ze względu na diodę, jak ją pomijasz to napięcie nie może przekroczyć 5V.

 

Więcej o zasilaniu APM'a znajdziesz tu: http://ardupilot.org/copter/docs/common-powering-the-apm2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

 

Co do pm podłączyłem pakiet 3s. Napięcie pakietu 11.6v. Dokonałem pomiaru z wtyczki która wpinamy do apm napięcie wynosi 5.2v (mierzyłem napięcie z skrajnego czerwonego i czarnego przewodu)

Zdaje mi się że dobrze??

1963ff505d36cf9e456159275dd0ce67.jpg

9c8ab8d8835959e16cbbfbb4dcbbd8b0.jpg

 

Co do beca to mam taki 84126468e773280262469f1cd1ae8195.jpg

Dokonam pomiaru i dam znać ile wynosi.

 

Pigmej181 Gniezno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam miernik ale świecie przekonany byłem że to urządzenie poda dobre dane. No cóż wieczorem dokonam pomiary. Czyli co mam podpiąć pm pod dystrybucję gdzie znajdują się połączenia do esc a wtyk z pm podłączyć pod apm? Jak wtedy dokonam pomiaru?

 

Pigmej181 Gniezno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań co do APM, bo nie ze wszystkim sobie poradziłem sam.

1. Pierwsze to jak ustawić aby w trakcie wykonywania misji nie leciał przodem tylko bokiem do następnego punktu?Wiem że na autopilocie można obracać ręcznie w osi Yaw ale chcę aby robił to automatycznie.

2. Kolejne pytanie to co się stanie jeśli nie mam Power module a skończy mi się bateria ? Czy wtedy - tak jak ma to miejsce w samolotach - spadną obroty silników i wyląduje czy po prostu spadnie ?

3. Czy da się ustawić na aparaturze FS-i6 sześć trybów lotu tak aby mieć na przełączniku 3-pozycyjnem mieć trzy tryby lotu a po przełączeniu przełącznika 2-pozycyjnego mieć kolejne trzy ? próbowałem sam ale mi się udawało osiągnąć co najwyżej cztery.

4. I ostatnie pytanie, czy warto robić automatyczne dobieranie pidów czy lepiej samemu potestować.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam podobny dylemat.

Bawię się w składanie drona z tego zestawu i mam pytanie, mam aparaturę FS-i6 trójpozycyjny przełącznik podpiąłem pod kanał 5 i w ten sposób nam trzy tryby lotu, ale chciałem podpiąć dodatkowy pod kanał 6 i tam ustawić tryb RTL.

kapi0908 jaki masz pakiet pytam ponieważ kupiłem i okazało się że uszkodzony jutro jadę reklamować ale coś muszę kupić nie będę czekał aż mi reklamacje uwzględnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w th9x ustawiłem sobie to za pomocą krzywych. Stworzyłem dwie krzywe w dolnej i górnej polowce, na przełącznika trojpozycyjnym, a następnie stworzyłem na kanale 5 mixer który używa krzywej nr 1 lub 2 w zależności od położenia przełącznika dwupozycyjnego.

Do tego dołożyłem sobie na kanale 7 przełącznik, którym osobno włączam funkcje RTL i tym sposobem mam 7 trybów lotu

 

Ps. Jak aparatura nie ma 7 kanału, to programuje na 6, ale kabelek z 6 w odbiornika, wpinamy w 7 w apm i problemu brak. Żeby ustawić wymuszone RTL na jednym przelaczniku, to musi to być kanał 7 w apm

 

 

Mam jeszcze kilka pytań co do APM, bo nie ze wszystkim sobie poradziłem sam.

1. Pierwsze to jak ustawić aby w trakcie wykonywania misji nie leciał przodem tylko bokiem do następnego punktu?Wiem że na autopilocie można obracać ręcznie w osi Yaw ale chcę aby robił to automatycznie.

2. Kolejne pytanie to co się stanie jeśli nie mam Power module a skończy mi się bateria ? Czy wtedy - tak jak ma to miejsce w samolotach - spadną obroty silników i wyląduje czy po prostu spadnie ?

3. Czy da się ustawić na aparaturze FS-i6 sześć trybów lotu tak aby mieć na przełączniku 3-pozycyjnem mieć trzy tryby lotu a po przełączeniu przełącznika 2-pozycyjnego mieć kolejne trzy ? próbowałem sam ale mi się udawało osiągnąć co najwyżej cztery.

4. I ostatnie pytanie, czy warto robić automatyczne dobieranie pidów czy lepiej samemu potestować.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

2. Kup PM, bo copter to nie samolot i jak regulator wykryje zbyt niskie napięcie, to odłączyć silnik, a co za tym idzie, copter spadnie jak cegła.

 

3. Odpowiedziałem wyżej

 

4. Warto. Lata po tym idealnie i nic nie trzeba ruszać. Jednak jak lubisz ustawiać po swojemu, to zrób najpierw auto, a później zmieniaj to co Ci nie odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FS-i6 to polecam taką przeróbkę:

 

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/58865-flysky-fs-i6-przeróbki/?p=602025

 

Wtedy zamiast 1 z potencjometrów wstawia się 6 pozycyjny przełącznik obrotowy.

Wykonałem tą przeróbkę i działa jak należy :)

Z resztą cały opis w temacie. Jakby co to pytajcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad tym ale nie chciałem na razie zmienić nic w aparaturze, myślałem, że da się to załatwić miksując kanały, ale jeśli się nie da to chyba tak zrobię.A co do Auto Tune to nie wiem czemu ale nie udaje mi się go wykonać. Nie wiem czy coś robię źle, ale opiszę jak to robię.

-Startuję ;

-przełączam w tryb Alt Hold ;

-włączam tryb Auto Tune, który jest u mnie na osobnym przełączniku ;

-quadrocopter przechyla się kilka minut na boki ;

-następnie przechyla się przód tył ;

-gdy przestaje to robić wyłączam tryb Auto Tune a następnie od razu włączam aby sprawdzić jak lata ;

-na włączonym Auto Tune ląduję i rozbrajam quadrocopter.

 

Gdy po tym wróciłem do domu i podłączyłem quadrocopter aby sprawdzić czy PIDy się zapisały, wszystko było ustawione na wartości domyślne. Powie mi ktoś co robię źle bo już dwa razy próbowałem i powoli tracę chęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.