Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polatałem trochę swoim i 2 wnioski mam ;)

 

1. Te pajęcze nogi się nie nadają na nic co nie jest równe jak stół. Trudno wylądować tak, żeby się nie przewrócił. Szczególnie na trawie, zawsze o coś zaczepi.

2. Chińskie śmigła są do dupy - po lądowaniu z lekką przewrotką idą jak zapałki. Nawet jak wydawało się, że przeżyły to wystarczyło spróbować wystartować i od razu flip na bok. Rozpadały się już od samych obrotów.

 

Zamówiłem HQProp z abc-rc (ludzie pisali w samych superlatywach o nich, a kosztują nieduże pieniądze).

A nogi zamierzam se wydrukować takie na końce ramion zaczepiane jak kapi0908.

 

Ma ktoś fajne STL'e do F450?

 

BTW. Latałem se na łące przy rzeczce, a jakieś dziecko z drugiej strony rzeczki do mnie: "to nie lotnisko KUR**!"...

Co ciekawe to był maks 8 letni dzieciak. Oczywiście zignorowałem totalnie typka. Ale trochę mnie zaskoczyło że taki gówniarz do mnie wrzeszczy w ten sposób :D

Latałem z dala od ludzi i domów, nisko i ogólnie krótko bo śmigła zmieliłem przy lądowaniu żeby poprawić co nieco w kontrolerze ;)

Na niebie była wojskowa sterfa ćwiczeń "ANAKONDA 16" ale nie aktywna więc było zielone światełko w DroneRadar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te nogi są średnie , kumpel stracił parę śmigieł przez nie.

Wydrukowałem mu nakładki na ramiona ale okazało się że chińskie i oryginalne ramiona są chyba trochę inne i nie pasowały.

 

Ja używam śmigieł APC 10x4,7 za ~4zł za sztukę z aliexpress.

Też się rozpadają ale tylko przy większym uderzeniu. Nie porównywałem ich do innych bo mam jeszcze spory zapas.

Jak polatasz z HQProp to daj znać jak wrażenia.

Ps. jakie miałeś wcześniej , te co piszesz że badziewia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z zestawu, domówiłem se jeszcze 5 kompletów na zapas z ~5$ całość...

Na woreczku jest FCMODEL FC1045 napisane.

 

Słabo wyważone i nylonowe badziewie.

 

A jak z chińskimi APC, dają radę?

 

Założyłem te HQProp na próbę na uwięzi i pracują dużo lepiej, nie telepie tak dronem. Zupełnie inny dźwięk.

w Abc-rc za 7zł sztuka. One są z jakiegoś kompozytu węglowego niby. Wyglądają trochę jak plastikowe, ale są sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , ciężko mi wyrazić opinie bo nie latałem na innych, dla mnie są ok, wyglądają dokładnie tak jak te HQProp.

Jak będę coś zamawiał z  ABC to kupie sobie komplet HQProp i porównam.

 

Wiem ,że jak kupiłem pioniera 1400 to miał w zestawie takie podobne badziewne śmigło jak podałeś, łamało się nawet z kontaktem z trawą.

Kupiłem APC i do tej pory latam i nic się nie dzieje, już nie mówię o przyroście mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde śmigła trzeba wyważyć (no dobra, co najmniej sprawdzić), zajmuje to tylko chwilę i nie jest trudne. Wystarczy gwóźdź i dwie szklanki. Efekt wyważenia słychać od razu - jest ciszej. "Telepanie" to niemiła pochodna niewyważonych śmigieł, do tego efekt galarety w kamerze. Przy niewyważonych śmigłach po tyłku dostają silniki - w szczególności łożyska. Wymiana nie jest trudna, ale po co to robić skoro można temu zapobiegać kawałkiem taśmy biurowej.

 

Natomiast nogi muszą być szeroko - inaczej będziesz miał sytuację taką jak stawianie butelki na kapslu. Da się, ale proste to nie jest. Nogi najlepiej montować pod silnikami albo i nawet nieco szerzej. W tricopterze (30cm ramię) moje pierwsze podwozie było w połowie ramion, lądowanie było kiepskie, drugie wychodziło lekko poza ramiona i było OK, wyglądało o tak:

 

dhjbuYR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ te plastikowe badziewia wyważyłem, nawet na wyważarce magnetycznej.

Problem z nimi jest taki, że są słabo wykonane i mimo dobrego wyważenia telepie nimi jak cholera.

Są zbyt mało sztywne, nie mówiąc już o tym że są też bardzo delikatne i potrafią się rozlecieć od samych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co , ciężko mi wyrazić opinie bo nie latałem na innych, dla mnie są ok, wyglądają dokładnie tak jak te HQProp.

Jak będę coś zamawiał z  ABC to kupie sobie komplet HQProp i porównam.

 

Wiem ,że jak kupiłem pioniera 1400 to miał w zestawie takie podobne badziewne śmigło jak podałeś, łamało się nawet z kontaktem z trawą.

Kupiłem APC i do tej pory latam i nic się nie dzieje, już nie mówię o przyroście mocy.

 

Masz może linika do tych APC???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ te plastikowe badziewia wyważyłem, nawet na wyważarce magnetycznej.

Problem z nimi jest taki, że są słabo wykonane i mimo dobrego wyważenia telepie nimi jak cholera.

Są zbyt mało sztywne, nie mówiąc już o tym że są też bardzo delikatne i potrafią się rozlecieć od samych obrotów.

Jedne takie tez miałem przyjemnośc oblatać, jakieś błyszczące plastiki z banggood. Przynajmniej lekkie i tanie były ;) Obecnie używam mieszanki plastikowej z wzmocnieniem z włókna -  twarde, sztywne i dość ciężkawe, ale za to ciche w locie, nie wibrują i nie rozpadają się. Niestety nie przyponę sobie gdzie kupiłem, ale domieszkę włókna polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może linika do tych APC???

 

http://www.aliexpress.com/item/2-Pairs-APC-1047-Airplane-2-Blade-Propeller-Props-CW-CCW-for-GEMFAN-DJI-F450-500/32642622812.html

 

Gdzies 3,8zł za sztukę wychodzi.

 

Na pewno są bardzo dobre na pierwsze zabawy bo są na tyle mocne, że się nie rozlecą od byle czego a na tyle tanie, że tak bardzo nie szkoda jak się zaliczy kreta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Testowałem parę dni temu te HQProp, zakupiłem 10 oraz 9.

 

HQProp są dużo sztywniejsze niż te APC co przekłada się znacznie na ciąg, widać szczególnie przy unoszeniu ,że jest lepiej.

 

Jeśli chodzi o wyważenie to w zasadzie tak jak w APC, 1 na 4 sztuki trafi się wyważone resztę trzeba wyważyć.

 

Jedyny minus to wysokość mocowania, niestety HQProp są dość wysokie i bez zeszlifowania ich nie łapie mi nakrętka, w szczególności te 10.

 

 

Założyłem 9 jak i 10 przy baterii 4S i o dziwo silniki grzeją się bardziej na 9.

 

Tu pytanie , jaka temperatura jest dopuszczalna dla takich silników?

 

Latałem już kilka razy i na razie nic się nie spaliło ale po wylądowaniu regle są w miarę ok, lekko ciepłe ale silniki są gorące, niektóre bardziej niektóre mniej.

Nie mierzyłem temp, jest wysoka ale da się chwycić silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 60 - 70 stopni nie powinno na nich zrobić wrażenia.

 

Mi właśnie przyszły te APC, ale jeszcze nie testowałem.

 

Polatałem za to na HQProp i jak za tą cenę to rewelka :)

Nawet raz zaorałem nimi pole (nie udane lądowanie z przewrotką na plecy).

Poza bardzo drobnymi wyszczerbieniami nic im się nie stało, a potem jeszcze długo na nich latałem.

 

Silniki mam takie:

post-18364-0-79084300-1468524894.png

 

Żeby dobrze do nich śmigło przymocować to rozwierciłem dziury w śmigłach żeby dało się nałożyć do końca piasty.

Na to nakrętka ładnie wchodzi, sporo gwintu połyka i dobrze dokręca.

 

PS. znalezisko na Ali: http://www.aliexpress.com/item/10-4-5-Carbon-Fiber-Propellers-Props-CW-CCW-1045-For-RC-Multi-Copter-Hot-Selling/32579956056.html?spm=2114.13010308.0.48.ZOkAnc

4.68$ za parę karbonów to niezła cena, ciekawe jak się by sprawowały.

Kto testuje? ;)

 

PS 2. wersja 10x4.7 http://www.aliexpress.com/item/1-Pair-10x4-7-Carbon-Fiber-Propeller-Prop-CW-CCW-1047-for-RC-Multi-Copter/32607619070.html?spm=2114.13010308.0.60.ZOkAnc

jeszcze taniej: 4.16$ za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same silniki, dobra budżetówka na początek ,tyle że trochę się trzeba namęczyć aby je wyważyć.

 

Dla ciekawości założyłem ostanio rózne śmigła na raz:, 2xHQProp(9) 1xHQProp(10) 1xAPC(10) 

myślałem, że może mu to nie pasować ale Pix wyśmienicie sobie poradził z takim setupem.

 

Jak ktoś testował jeszcze jakieś inne (9-10) i może polecić to niech da znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem se gimbalek 1 osiowy na serwie 9g, sterowany z APM:
post-18364-0-88743400-1469021938_thumb.jpg

Do tego ponieważ dopiero zacząłem pilotować i już małe wypadki były zrobiłem se osłony na śmigła.
Bardzo dobrze sprawują się przy nierównym terenie, gdzie przy lądowaniu zdarza się, że kopter może się przewrócić.
Wtedy zamiast orać śmigłami ziemię maszyna opiera się na osłonach, a my możemy spokojnie przełączyć na stabilize i rozbroić.

Polecam.
post-18364-0-42933400-1469021937_thumb.jpg

A całość wygląda tak:
post-18364-0-00078300-1469021936_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przewrotki to wina tych szajsowatych nóg :). Ja miałem takie, kumpel lata na takich i nawet podczas łagodnego lądowania kopter potrafił się omsknąć i -4zł za śmigło :P

 

Na necie jest parę projektów do druku nóg przytwierdzanych do końcówek ramion, nie powinien ci się przewrócić na takim rozstawie. Tylko sprawdź pierw 1 sztukę czy ci spasuje.

Dla zwiększenia wysokości i amortyzacji można jeszcze na końcówki wkleić piłeczki pingpongowe.

 

Osłonki na śmigła to fajny pomysł na początek przygody, mnie i kumplowi zaoszczędziły by trochę groszy na starcie ;) Lepiej mieć te 1-2 min mniej lotu niż zamawiać nowe śmigła.

 

Co do gimbala to fajny projekt ale coś czuje, że na obrazie będzie drgawka. 

Ja ostani miesiąc walczyłem ze swoim gimbalem, zaprojektowałem z 3 różne i każdy nie spełniał moich oczekiwań, aż w końcu wczoraj udało mi się zrobić projekt który mnie już dość mocno zadowala :)

Ale o tym napiszę w swoim temacie jak wrócę z urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mocowanie jest bez żadnego tłumienia drgań. Film wychodzi trochę drgający, ale jak na taki sposób mocowania i zerowe wyważenie śmigieł(założyłem prosto z paczki) to wychodzi ładnie.
Później wrzucę filmik z lotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolędy mam pytanie czy ktoś z was korzysta z pakietu multistar 3s 5200mah 10c? Jakie macie czasu lotu na tym pakiecie? Mam dokładnie taki sam setup co zestaw z Ali silniki a2212 1000kv.

Ja używam tego pakietu i jest ok. Czas lotu około 12-15 minut. Po locie pakiet lekko ciepły.

W tym temacie na str. 4 #73 zadawałem to samo pytanie co Ty - poczytaj odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.