Skocz do zawartości

Zestaw z Chin - Quadcopter F450 z APM2.6 - relacja


PioDabro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostanio i jak zakupiłem sobie tego multistara i jestem zadowolony. Długości lotu nie mierzyłem bo w sumie to robię krótsze przeloty wiele razy, ale sporo wytrzymuje.
Mój waży w całości z kamerką i osłonami 1,5kg same osłony sporo zjadają bo komplet waży 80gram, ale swoje zadanie spełniają znakomicie.
Jedną już nawet połamałem, ale za to w kopterze strat nie ma żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, osłony i gimbal se wydrukowałem :)
Ten temat jest w sumie tematem o mojej maszynce, od początku jak przyszedł z Chin zestaw.
Dobry jako baza, ale wymaga paru zmian żeby dało się tym spokojnie latać, największą wadą są piasty śmigieł, ale poczytajcie inne tematy o tym dużo było o tym mówione.

 

No i mała pomyłka, osłona jedna waży 20 gram, a komplet 80 gram. Poprawiłem już zdanie wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka dla Was.

Zrobiłem sobie telemetrię przez WiFi.

Jest to znany moduł ESP8266 (wersja ESP-07).

Do tego płytka z stabilizatorem napięcia i rezystorami podciagajacymi odpowiednie piny do + i masy.

 

W Mission Plannerze używamy połączenia TCP wpisując adres IP modułu i port (w moim przypadku 31 - wykorzystałem firmware o nazwie esp-link)

 

5e955b480d1ea16d63429d8e61616ca6.jpg

 

8daf13c588884ca273acf3d9c83a0f47.jpg

 

 

Do tego z ali zamowilem sobie link SiK Radio. Też fajnie to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zanabyłem na Ali karbony: http://www.aliexpress.com/item/2-Pairs-HJ-Carbon-Fiber-1045-10-4-5-CW-CCW-Propellers-Prop-for-F450-F500/32534210861.html
Właśnie przyszły dzisiaj.
 

post-18364-0-59450300-1470941078_thumb.jpg

 

post-18364-0-55447600-1470941079_thumb.jpg

 

Ważą tyle samo co komplet HQProp 10x4.5

Wykończenie trochę niezbyt piękne (miejscami widać ślady po szlifowaniu)

Ale jak za tą cenę są ok. Wszak zapłaciłem za nie mniej niż 35zł za cały komplet.
Śmigła niestety są do wyważenia. Mają podszlifowania jakby były wyważane już, ale niedostatecznie.
Ja osobiście wolę wyważać lakierem do paznokci zamiast szlifować :) - lżejszą stronę lekko maluję na końcu, jak za mało do kolejną warstewkę aż będzie ok.

Śmigła są bardzo sztywne. Dużo bardziej od HQProp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba coś rozwiercać czy bez problemu gwintu starcza na nakretki?

Daj znać jak sprawdzisz je w akcji.

 

Z tym lakierem to w sumie nie głupi pomysł, ja zawsze robię to na przezroczystą taśmę klejącą.

Problem w tym, że ostanio odkryłem że dociski w mojej magnetycznej wyważarce same są nie wyważone :/ , czyli całe wyważanie dotychczasowe poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na jakich PIDach latacie swoimi chinolami??
Mi AutoTune ostatnio coś takiego wypluło:

post-18364-0-97235300-1472396310.png

Niestety na tych ustawieniach kopter strasznie tańczy na słabym wietrze. Loiter ładnie trzyma pozycje, ale walczy zaciekle z każdym drobnym podmuchem.

Ręcznie a AltHold można trochę ładniej utrzymać pozycję niż GPS. Ale i tak kopterem mocno buja a najgorzej przy schodzeniu w dół.

Na chwilę obecną wgrałem mu oryginalne ustawienia PIDów (zapisane przed autotunem) i będę próbował jeszcze raz go zAutoTunować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po autotune wyskoczyły identyczne Pid-y jak twoje. Ale nie dało się na nich latać. Copter był bardzo nie stabilny, a każde zmniejszenie wysokości to była walka o utrzymanie go w powietrzu. Teraz mam fabryczne i lata mi się na nich najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za często przeszkadzałem AutoTunowi co chwilę korygując pozycję bo trochę mało miejsca miałem...
Tak czy siak wróciłem do poprzednich pidów i jak czas i rodzina pozwolą pobawię się w ręczne strojenie.

Jadę dziś w góry, a tam droneradar pokazuje zielone światło ;)
Będzie gdzie polatać bo zagęszczenie budynków bardzo małe, łąki itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy macie APM czy pixhawka? bo podobno w pixie trochę poprawili autotune (ale mogę się mylić).

 

Ja bym musiał dorwać kogoś kto wypidował sobie maszynę ręcznie i poduczyć się co i jak.

Jedyne co umiem pidować to gimbale bo już 3 przerobiłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem dzisiaj na poprzednich PIDach (fabrycznych) i kopter zachowuje się dużo lepiej, z tą różnicą też że dziś praktycznie nic nie wiało. Zobaczymy jak będzie na wietrze.
Na razie temat PIDów zostawiam do powrotu, bo dziś było bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.