Skocz do zawartości

Diablotin XXL - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Temat nie umarł po prostu praca i brak czasu oraz budowa diablotina nie pozwoliła pisać na forum ale już jestem :-) Plany Diablotina miałem z tego tematu http://pfmrc.eu/index.php?/topic/54617-diablotin-xl-budowa-od-podstaw/ przeskalowałem je na wersję XXL gdyż w sieci ciężko o plany w tym rozmiarze :-) A o to nowe zdjęcia z budowy . Niewiele powstało . Program pod frezowanie kopyta kabiny na CNC oraz trochę doklejone małych elementów . :-) 

 

174159102.jpg

 

9351574.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

CZEŚC   czy statecznik poziomy bedziesz podpieral od spodu ???   W miejscu gdzie wchodzi rurka kadłub ma około 6cm i tak się zastanawiam nad zastrzałem Statecznik poziomy i ster wysokości to kawał powierzchni więc jak  myślisz  czy jakaś rurka węglowa byłaby wskazana Moje obawy biorą sie stąd że kiedyś rozbiłem madmana połówka statecznika  złamała się tuż przy kadłubie i teraz mam zagwozdkę Jeżeli możesz napisz coś o podwoziu to chyba szklany laminat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Długo nie robiłem nic przy Diablotinie z powodu wyjazdów i remontu modelarni . Ostatnio udało mi się zrobić kopyto na kabinę , oczywiście jeszcze trzeba zalaminować i wyszpachlować :-) Pod koniec pażdziernika ruszę szybko z budową gdy skończę do końca remont . Mam plan oblatać go może na wiosnę :-) Co do Twojego pytania Andrzej nie będę robił zastrzałów odpowiednio wzmocniłem kadłub w tym miejscu oraz dałem mocną rurę węglową na prawie całą długość statecznika :-) 

 

14523183_1264047890335561_68285863562072

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Postanowiłem jednak zrobić kabinę laminatową którą pomaluję w odpowiedni kolor . Efekty dzisiejszej pracy : Kabina zrobiona z 3 warstw Aeroglass 130 g/m2 i na wierzch oczywiście delaminaż :-) 

 

14947775_1305594359514247_32037637400870

 

Wyszła ładna kabinka na którą pójdzie cienka warstwa szpachli potem podkład i kolorek .

14938262_1305594372847579_30663152963196

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.