Jump to content

Zasilacz do Pioneer 1400


Recommended Posts

Różne informacje wyczytałem, w jednej instrukcji jest napisane tylko, że napięcie 12V, w drugiej że 12V i min. 8.5A.


Na forum wczytałem, że 2A, więc już sam nie wiem :) Wolę się upewnić na 100%. Nie chcę czegoś zepsuć zwłaszcza już przy ładowaniu  :)


Link to comment
Share on other sites

Mam "Ładowarkę 12V 800mAh do pakietów lipo 2-3s (7,4 - 11,1V) wraz z adapterem "Jack - Krokodylki". Te krokodylki to ja mam gdzieś podpiąć czy mogę zamiast nich zasilacz używać? Bo o to się rozchodzi, nie wiem może źle to opisałem :)

Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie, to przy okazji jeszcze spytam - w takich warunkach (temperatura poniżej zera) nie zalecane jest latanie? Wyczytałem że bateria powinna być używana od 5 do 50 stopni.

Link to comment
Share on other sites

weź z domu baterie o temp pokojowej -przewoź w ciepłym samochodzie -ewentualnie zawinięte w szmatę i w jakimś bezpiecznym opakowaniu (li-pole potrafią się nieźle palić np. w wyniku zwarcia, przebicia, przeładowania) -zamontuj ciepłą w modelu -i szybko w górę -w locie sama się podgrzewa.

Ewentualnie w modelu troszkę zatkać otwory chłodzące -zasysające powietrze. Nie przesadzić z tym zatykaniem żeby nie przegrzać pakietu. Po locie pakiet raczej będzie ciepły. Bezpiecznie zapakować... - wyjąć drugi z futerka i znowu w górę.

Unikać ładowania na mrozie. Podobnie unikać ładowania pakietów gorących po locie.  Przy ładowaniu pakiety mają mieć temp pokojową.

 

Ja latałem wiele razy i przy -15*C jeśli wiatr zbytnio nie dokuczał -powiedziałbym, że zimno bardziej szkodzi modelarzowi... trudniej się rozgrzewa ;)  

i lądowanie na śniegu czasem drapie model. czasem jest twardo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.