Skocz do zawartości

Rozrzad


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o krzywkę, która mieści sie w"pojemniku" lekko nad wałem? Czy o klawiaturę zaworów? Jeśli tą ostatnią to nie ma żadnego problemu z ponownym założeniem. Jeśli krzywka to też nie powinno być problemu ale jakby co to sprawdzę u siebie w jakim położeniu tłoka powinna być wstępnie ułożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 61 FS wiec trudniej będzie z pomocą ale zobaczymy;

zawory2poprawyl3.jpg

Stan z fotki:

- tłok w pozycji ZW ( najniższe położenie tłoka)

- zawór wylotowy już zaczął sie zamykać ale - jak widać po krzywce to jeszcze nie jest max zamknięcie.

Co do szczeliny na zaworach - 0,04 - 0,1 - taka jest tolerancja

Gdybym ktoś kto ma silnik ten, który ty masz zmierzył suwmiarką poz tłoka w mom gdy krzywka jest w pionie - czyli max zamk zaworu byłoby ci łatwiej. Ja niestety mam wiekszy silnik więc nic te pomiary ci nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Fotka jest ok , na wałku rozrządu jest nacechowany punkt do czego służy ja myślę

że do jakiegoś ustawienia tegoż wałka.

Gdyby kolega mógł zobaczyć w swoim egzemplarzu dwa położenia tłoka góra i dół ijak się

układają krzywki wałka rozrządu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc mam nadzieje że wspólnymi siłami damy radę.

Podobny znaczek wgłębienie zauważyłem w silniku OS 120 SURPASS i nie wiem czy nie jest

to wspólne dla czterotaktów. Jakiś knif musi być. bo jeden ząbek w rozrządzie ma jakieś tam

znaczenie.

Pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak; rozrząd w pozycji całkowitego otwarcia zaworu wydechowego( lużny tylko dolotowy)

rozrzd4poprawmd0.jpg

Włożona suwmiarka opiera się krawędzią na kole krawędzi otworu na świecę. W tej pozycji wskazuje 2,97mm. Znaczy na tej głębokości od krawędzi znajduje sie t.łok.

rozrzd5poprawvc4.jpg

rozrzad6poprawhr2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.