Skocz do zawartości

jak zostać zawodnikiem F3K (DLG)


pabork

Rekomendowane odpowiedzi

celem tego wątku jest pokazanie, że w zawodach może brać udział KAŻDY z Was, spełniając na prawdę drobne warunki.

 

FORMALNOŚCI

 

-licencja - nie na wszystkich zawodach wymagana

skąd wziąć?

->przeczytać (ze zrozumieniem) regulamin, pobrać wniosek:

regulamin licencji i wniosek

->następnie udać się do lekarza sportowego (z akcentem na "sportowego") - zrobić badania i poprosić o zaświadczenie (koszt około 45pln - tyle płaciłem we Wrocławiu w ośrodku zdrowia na Stadionie Olimpijskim)

->przelać pieniążki do Aeroklubu Polskiego za licencję

->wypełniony wniosek wraz z zaświadczeniem lekarskim i dowodem opłaty (może być wydruk z banku online) - przesłać na adres Aeroklubu (uwaga na strajki pocztowców ;)

->czekać cierpliwie (można po kilku dniach zadzwonić do AP i sprawdzić czy nasze dokumenty dotarły i są ok.

 

rejestracja

 

zapisy na listy startowe są prowadzone zazwyczaj online na www.f3k.pl lub podanych tam innych stronach organizatorów, zdarza się czasem, że trzeba wysłać na podany adres mejla ze zgłoszeniem - podajemy imię nazwisko, nr licencji (jeżeli wymagana), dwa kanały których używamy

 

i tyle formalności (jeżeli o czymś zapomniałem - proszę Kolegów o dopowiedzenie)

 

jutro postaram się opisać stronę praktyczną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano dodam jeszcze że trzeba mieć:

- model (koniecznie z kołkiem w skrzydle i o rozpiętości mniejszej od 1500 mm)

- stoper

- długopis

- podkładkę (taką z klipsem do przytrzymywania papieru)

 

I dobrze jest przed 1 startem choć troszkę zaznajomić się z regulaminem F3K oraz zadaniami jakie mogą być rozgrywane. Wszystko można znaleźć na stronie www.f3k.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRAKTYKA

 

CO ZABRAć?

 

-model spełniający wymogi regulaminu, a jeszcze lepiej dwa modele.

Kolizje, zakłócenia i wypadki nie są częste ale się zdarzają - więc wygodnie mieć

zastępczy model gotów do lotu. Z drugiej strony - na placu boju często dokonuje się napraw, które w zupełności wystarczają do dokończenia zawodów.

 

-stoper, długopis, podkładka (A4) - można ale nie jest to konieczne - obecnie organizator ma obowiązek zapewnić obsługę sędziowską - natomiast miło jest kolegom pomóc w tym

 

-dwa kwarce - jest to standard - najlepiej "wchodząc" w towarzystwo sprawdzić listy startowe i wybrać dwa WOLNE kanały - wtedy trudniej będzie o konflikt kanałów na zawodach - zmiana kwarcu w trakcie nie jest trudna ale skoro można jej uniknąć....

 

-kleje CA, rowing węglowy, tkaninę szklaną/węglową, zapasowe serwo/tryby, odbiornik

 

-krzesełko, parasol, krem z filtrem UV, okulary słoneczne, czapeczka na głowę

 

UWAGA

każdy z nas ma ograniczony budżet - dlatego warto dogadywać się z kolegami w sprawie dojazdu na zawody - nie masz środka transportu - napisz do nas, najprawdopodobniej któryś z kolegów będzie miał wolne miejsce w aucie i będzie jechał z podobnego kierunku!

 

ZAPRASZAM SERDECZNIE

www.f3k.pl

 

zapewniam, że atmosfera w naszym towarzystwie jest wyjątkowa - dzielimy się

doświadczeniem i wiedzą.

 

f3k jest dyscypliną, która łączy najnowsze technologie (kompozyty)

z ruchem na świeżym powietrzu :) oraz niesamowitą frajdą walki z naturą (termika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pabork, zaszalałeś z tą licencją. Już na starcie odstraszasz ludzi. Jako, że ja od kilku lat licencji nie mam, to wiem, że można startować bez niej. Przykład tegorocznego kalendarza:

Na siedem zgłoszonych imprez licencja niezbędna jest tylko na dwóch: Mistrzostwach Polski i Eurotur. Na reszcie (eliminacje do PP) spokojnie można startować nie posiadając licencji. Minus tego tylko taki, że nie będzie się wtedy liczonym do klasyfikacji ogólnej Pucharu Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarku...pierwsze moje zdanie o licencji stwierdza ze nie zawsze jest potrzebna...a opis jak ja zdobyc jest po to by pokazac ze szczegolami ze to nie jest az takie trudne.

 

ubezpieczenie faktycznie warto miec. roczny wydatek kilkudziesieciu pln na polise o wartosci 100kpln to rozsadny kompromis (moja obejmuje modele do 20kg. latanie rekreacyjne i zawodnicze oraz pokazy).

 

 

dodam tylko ze latajac w grupie mamy referencje co do swoich umiejetnosci i warunkow termicznych-gdy latasz samemu moze byc trudno ocenic poczatkujacemu - spada bo brak termiki czy popelnia jakis blad.

w grupie razniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.